Jump to content
Sign in to follow this  
slavonac

Teorija vjerojatnosti

Recommended Posts

Razmišljajući malo o sigurnim taktikama, palo mi je napamet isprobati teoriju vjerojatnosti u kladionici.

 

Evo kako bi to izgledalo:

- uzmimo da se svaki dan kladimo na baseball over/under.

- da se kladimo svaki dan samo na prvi par iz ponude, znaci u 30 dana to bi bilo 30 oklada, tj. 60 oklada jer se kladimo i na over i na under (razlika je u koraku uloga).

- tu je atachment jer nisam mogao napisati tablicu:

 

 

Bacanjem kockice 7 put zaredom, vjerojatnost da ce svih 7 puta pasti manji broj (1,2,3) je jako jako mala, manja od 1%!

 

Radujem se novoj sezoni baseballa!

Teorija_vjerojatnosti.doc

Edited by slavonac

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sviđa mi se kada netko ima ideje :blink: Volje za matematikom i statistikom :uredu: Pa sve to nekako na kraju vodi, do sure beta :uredu: ehhehe

 

Tako sam ja radio statistike za mečeve, pa za dvoznake, reko, ako uzmem u 2 najbolje kladionice, s najvećim koeficijentom bilo 1x ili x2, ovisno o favoritu, imam veći 1x ili x2 nego što imaju bilo koje kladionice, ... i da bi možda po statistikama trebao dobiti na dugi rok, no tko može gledati da mu recimo 5-6 puta za redom bude gubitni listić, pa 2-3 dobitna pa opet 5-6 gubitnih, i tko zna koliko takvih da bi to možda i krenulo u plus..

 

Nisam pogledao tablicu, no čisto ću prokomentrati općenito bez da gledam tablicu.

 

Je si li uzeo sve vjerovatnosti ?! Ajmo ovako:

 

Teniski meč, naiizgled malo faktora za proračun vjerovatnsti: teren, i 2 igrača. (no tu bi se ja usudio reči ovisi i temperatura zraka, vlaga zraka, nadmorska visina, sudac, publika, visina mreže u mm, ma još valjda 10 faktora), sreča, naspavanost (odmornost), količina kalorija unesenih taj dan, stanje probave, psihička i fiziča spremnost, ... a onda mi reci kako netko može izračunati vjerovatnost za 11 igrača na terenu, kada svaki od njih ima barem pola i više od gore navedenih faktora. Naravno uzimaju se prošle utakmice, nedavno odigrane, no to je sve tu negdje, i nije moguće točni izračunati..

 

I iskreno ako želiš vjerovatnosti i statistike, možda je bolje da proučavaš to na pokeru, tamo to ima više smisla, i imaš prednost oko 1-2% nasprem drugih i može se vrlo brzo uočiti napredak ako si sve dobro izračunao http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/50yes.gif

 

Ne želim filozofirati više nego što jesam, ali eto trenutak dosade čini čuda http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile.gif Laku noć.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Greškom postao 2 puta, ...

 

E Kova Kova jeo si lude gljive.

Edited by Kova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sviđa mi se kada netko ima ideje :blink: Volje za matematikom i statistikom :uredu: Pa sve to nekako na kraju vodi, do sure beta :uredu: ehhehe

 

Tako sam ja radio statistike za mečeve, pa za dvoznake, reko, ako uzmem u 2 najbolje kladionice, s najvećim koeficijentom bilo 1x ili x2, ovisno o favoritu, imam veći 1x ili x2 nego što imaju bilo koje kladionice, ... i da bi možda po statistikama trebao dobiti na dugi rok, no tko može gledati da mu recimo 5-6 puta za redom bude gubitni listić, pa 2-3 dobitna pa opet 5-6 gubitnih, i tko zna koliko takvih da bi to možda i krenulo u plus..

 

Nisam pogledao tablicu, no čisto ću prokomentrati općenito bez da gledam tablicu.

 

Je si li uzeo sve vjerovatnosti ?! Ajmo ovako:

 

Teniski meč, naiizgled malo faktora za proračun vjerovatnsti: teren, i 2 igrača. (no tu bi se ja usudio reči ovisi i temperatura zraka, vlaga zraka, nadmorska visina, sudac, publika, visina mreže u mm, ma još valjda 10 faktora), sreča, naspavanost (odmornost), količina kalorija unesenih taj dan, stanje probave, psihička i fiziča spremnost, ... a onda mi reci kako netko može izračunati vjerovatnost za 11 igrača na terenu, kada svaki od njih ima barem pola i više od gore navedenih faktora. Naravno uzimaju se prošle utakmice, nedavno odigrane, no to je sve tu negdje, i nije moguće točni izračunati..

 

I iskreno ako želiš vjerovatnosti i statistike, možda je bolje da proučavaš to na pokeru, tamo to ima više smisla, i imaš prednost oko 1-2% nasprem drugih i može se vrlo brzo uočiti napredak ako si sve dobro izračunao http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile.gif

 

Ne želim filozofirati više nego što jesam, ali eto trenutak dosade čini čuda http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile.gif Laku noć.

U pravu si, ima puno faktora, ali oni su nepotrebni, jer ako realno pogledamo u 7 dana kladjenja na prvi par iz ponude baseballa i uvijek na npr. under, vjerojatnost da ce 7 puta biti under je mala, naravno da rizik postoji, ai zato je vremenski potrebno 10-ak minuta za okladu.

 

Idealno bi bilo kad bi jedan dan bio under, a drugi over...

 

Ova shema ima prednost da iskljucuje sve analize i razmisljanja, znaci potrebno je svaki dan izdvojiti samo 10 minuta za uplatu i vodjenje osobne statistike.

 

Mozemo igrati i na 8, 9, ili vise dana u nizu, ali je onda postotak zarade manji.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo kako bi to izgledalo:

- uzmimo da se svaki dan kladimo na baseball over/under.

- da se kladimo svaki dan samo na prvi par iz ponude, znaci u 30 dana to bi bilo 30 oklada, tj. 60 oklada jer se kladimo i na over i na under (razlika je u koraku uloga).

Ne razumijem ovo, kako i na over i na under? 

 

Znači prvi dan staviš 1€ na under i 1€ na over????  Znači 0.15 si u minusu!?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Samo da napomenem da je u Pinnaclea odnos tečaja okoprilike "OVER 10.5 = 2.000" a "UNDER 10.5 = 1.909" što bi malo više povećalo profit tvoje teorije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Iako se kladim već godinama, ne vidim baš konkretno što si ti napisao ?!

 

Mislim mogu ti ja dati svoje tablice od kojih glava boli, u teoriju su zakon zakona, no prati li ih praksa ?!

 

1. zamjerka: tko bi vjerovatnosti izračunavao u Wordu ?!

2. zamjerka: gdje su konkretni primjeri tipova, barem 5-6 komada, da se vidi što se mora pogađati kojim redom, kako se ulozi kreču ?!

 

Ovo je po meni nepregledno, nerazumljivo, ne želim pljuvati po tebi, no ne razumijem ove tablice, a svaki dan sam s brojevima i tablicama.

 

Radio si tablicu u kojoj su samo profiti, gdje su minusi ?

 

Koliko sam ja shvatio u svakom danu trebaš i izgubiti nešto da bi dobio nešto.

 

Ako sam dobro shvatio, kako bi koji izgubio tako bi dizao ulog za navedeni ishod ?!?!

 

Ako sam te dobro shvatio išlo bi nešto tipa ovo:

 

Over - Under

1 - 0

Dakle over je prošao under je pao, prvi dan smo u minusu od 0.15 ! Koji ti nisi nigdje prikazao ?!

 

Sada Under povećavamo ulog, a under je opet isti ? Ne razumijem u kojem % dižeš ulog ?

 

Dakle:

Recimo da su ovo Underi, dakle kontra su overi:

0

1

1

0

0

0

1

1

1

1

1

0

0

0

1

0

 

Ako svaki puta kada dobiješ dižeš banku, znači da ćeš svaki puta na najvećoj banci izgubiti ! Uvijek ćeš doći do vrha i izgubiti novce !

Ako pak idemo kontra, dakle uvijek kada dobijemo poništimo ulog na početak, a kontre strane dignemo, tako ćemo uvijek doći do maksimuma, ali druga strana koju povećavaš je gubitna, i tako u nedogled !

 

Znaš li koji je rezultat s tvojim ulozima na koef 1.85 !? Nakon ovog niza ?! Povećavajući kada izgubiš ili povećavajući kada dobiješ ?

 

-35.58 Eura u slučaju 1, i -35.48 Eura u slučaju 2 !

 

A to je sve zato što je koeficijent 1.85 i na dugi rok ne možeš zarađivati na takvim sistemima gdje nema pozitivnih očekivanja.

 

Ako sam nešto krivo izračunao, ili krivo shvatio molio bih da mi objasnite, ...

Edited by Kova

Share this post


Link to post
Share on other sites

A da su koeficijenti 2.00 i 1.909, onda bi minus bio oko -24,74 Eura.

 

Ono što meni ovdje nije jasno je to što si ti napisao da faktori nisu bitni, to da kocku bacaš 7 puta nema veze sa ovime !

 

Jer ovdje ne gledamo istu tekmu 10 puta, već svaki puta druge dvije momčadi, i da može biti 10 puta za redom under, ili 10 puta za redom over, tu nema nikakvih pravila. Nikakvih statistika, različiti timovi, različiti uvjeti, ostale tekme ne moraju biti iste, no može se desiti da baš prva bude takva, i ne vidim niti jedan razlog zašto to ne bi bilo tako ?!?! A i da nije, ili ne vidim opet kako misliš zaraditi na koeficijentu 1.85 ?!?! To mi nikako nije jasno, pa da je koeficijent 2.00 nisi na nuli ovim sistemom, naravno osim ako ja nisam nešto krivo shvatio ?!

 

Ok sada sam promjenio ishode na 1, 0, 1, 0 .. i u tom slučaju ćeš dobivati ako smanjiš ulog kada dobiješ ..., a povećaš kada izgubiš !

 

I to si u plusu 15,02 E, a minus u drugom slučaju.

 

Uglavnom sve što želim reči, 1,0,1,0,1,0 .. slučaj se neće 100% dogoditi, a sve drugačije od toga je ili minimalni profit ili čak i minus, što je više tekmi za redom više gubiš !

Edited by Kova

Share this post


Link to post
Share on other sites

Razmišljajući malo o sigurnim taktikama .....

Radujem se novoj sezoni baseballa!

Ovo šta si napisao nema veze ni sa čime. Da poznaješ baseball ne bi pisao ovakve gluposti.

 

Ma koja sigurna taktika? Ma koja nova sezona?

 

Gdje ti živiš dragi čovječe?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Tuto, lakše malo :blink: Tko zna kada je čovjek napisao to, i od kada se raduje novoj sezoni :uredu:

 

Ja se slažem da treba razmotriti sve moguće šanse, prilike ideje, ništa nas to ne košta :uredu: osim malčice vremena.

 

Ja sam provukao njegovu ideju kroz randome ishode, i ako nije 1, 0, 1, 0 na dugi rok nema govoru o zaradi. Trebalo bi se još malo pogirati pa na 1000 random ishoda to odvrtiti, no ja i dalje tvrdim da tu nema kruha http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile.gif, a mislim da sam to i dokazao, samo eto, čekam da se vrati slavonac sa svadbe pa nam malo pobliže objasni što je i kako mislio.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Citam ovo pa se smejem. Pa ovaj sistem bi upropastio sve kladionice samo kad bi imao imalo rezona.Cim su kvote manje od 2 ( to znaci automatski gubitak bar sto se tice matematike).

Mislim da je to on negde procitao samo nije shvatio.Dosta o tome.

Glupo je dalje komentarisati .....

:blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A čuj, ima tu neke zarade, ali to je martin gale. U idealnom svijetu, gdje ti kladionice isplacuju odmah dobitak, i gdje nema limita, i gdje imas veliku banku, mozes igrati ovo.

 

Kao i na koef 2.00 bilo koje tekme, ili čak mrvu veći koef, pa gledati da nije niz veći od 10-15, što znači da bi tada ulog morao biti oko 32.000 kn i sl.

 

Ovaj sistem itekako nije dobar jer moraš više nego duplo povećavati ulog, a još imaš i onih minus sastrane ... dakle uvijek stavljaš bar 1 GUBITNIČKU okladu, ok to je kao u sure betu, ali se meni bar taj gubitak prenese na drugu kladionicu (cijeli) i još plus na to.

 

Po meni je matematika super stvar, mislim može se na razne načine zarađivati, raznim proračunima izračunima, tvrdim da bi mnogim kladioničarima pomogla oko odabira taktike, ali to ne znači da mogu birati bilo koje tipove, moraju imati određeni postotak pogodaka !

 

Sve oko 60% je ispod prosjeka i nije dovoljno, prolaznost tipova oko 2, mora biti veća od tih 60%, oko 2.00 mislim na koefe od 1.4 do 2.8 ... i sl.

 

Mislim evo, ja sam danas stavio okladu 31 € od ukupnih 32 € u jednoj kladionici, i izgubio, ok prebacilo mi se na drugu stranu, no ostao mi je 1 Euro, zasto ? zato sto mi nisu dali da uplatim taj 1 euro.

 

I onda ja tako idem bezveze taj 1 euro staviti na koef 5 ! I dobijem http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/smile_mad.gif Ali kontrirao sam taj 1 euro, tako da mi je dobitak bio 1.64, ali opet na ulog od 2 E to je i dalje super % ! http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/77tooth.gif

 

Uglavnom skidao sam ja i koefe do 40 na 1 tip ! Mozda backat stalno drugog konja ili layat stalno prvog s nekom taktikom, i tko zna http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/81Bet-Club_forum.gif Šalim se naravno, ali nije da nisam probao par ideja http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/uredu.gif

 

Primjetio sam npr. da kod konja na betfairu live, često ne pobjedi onaj koji vodi, ili se bar izmjene par puta na pročelju, ... i onda meni sine ideja, a da ja stavim LAY 1.5 svih konja, pa ako se par puta promjeni onda sam ja zaradio, i nije to loša ideja, no problem je kada počne trka, treba stalno layat 1.5 konje, kada god padne ispod 1.5, tako kada se par puta promjene zarada je puno veća !

 

Ovako sam bio opet oko 0 ! Dobio ja dosta trka tako novce, vodi jedan pa drugi, pa prvi dobije ili drugi pobjedi, meni je dovoljna 1 promjena, ali ima ih i više tokom trke, a za to treba i matiša i software.

 

Sve što želim reči, ima stvari na kojima se može zarađivati, ali na kraju krajva ne ispadne to tako lako, i tako kratko, kao ovaj word dokument, puno više je potrebno redaka, proračuna, realnih podataka i sl.

 

Pozz.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kolkio sam razumeo covek prica o klasicnoj progresiji samo sto se nije bas najbolje izrazio

.Samo mi nije bas jasno zasto bas baseball i zasto prvi par iz ponude i zasto u lokalu po kvotama 1.85. http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/14clover.gif

Zasto ne Nba,3. par iz ponude i na pinnacle kladionici gde su kvote 1.96-1.96 :biggrin:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Bacanjem kockice 7 put zaredom, vjerojatnost da ce svih 7 puta pasti manji broj (1,2,3) je jako jako mala, manja od 1%!

 

Sumnjam da je ovaj podatak točan isto... vjerovatnost je mala al teško da je ispod 1 %! Tko nevjeruje nek uzme kocku i baca, bude tu nizova od 7 puta sa malim brojevima, čak bude često da 3x zaredom padne isti broj...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...