Jump to content

Recommended Posts

evo da se i ja uključim,pošto sam čla jednog enigmatskog kluba i obožavam logičke zadatke,očekujte malo teže stvari...

 

Ako je:

 

2+3=5

 

3+5=120

 

4+8=384

 

Koliko je 7+9?

 

 

 

Nastavi niz:1,7,3,9,5,11,7,13,?

 

ne razumem, postavio si dva niza, jedan koji se resava sa 6 godina starosti, i ovaj kojem ne moze da se pronadje nikakva zakonitost, pa ja tebe pitam gde je tu logika? :uredu:

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da se i ja uključim,pošto sam čla jednog enigmatskog kluba i obožavam logičke zadatke,očekujte malo teže stvari...

 

Ako je:

 

2+3=5

 

3+5=120

 

4+8=384

 

Koliko je 7+9?

7 + 9 = 1008

Share this post


Link to post
Share on other sites

7 + 9 = 1008

 

Kako si dosao do tog famoznog broja? http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/54beach.gif nemoj samo prijatelj google i druga pomagala, iz glave se resavaju situacije :uredu:

 

Bio je ovde malopre i kolega Jesenjin, ali nista covek nije odgovorio niti da je tacno niti da nije... http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/nije.gif

Edited by Bane

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kako si dosao do tog famoznog broja? :uredu: nemoj samo prijatelj google i druga pomagala, iz glave se resavaju situacije :uredu:

 

Bio je ovde malopre i kolega Jesenjin, ali nista covek nije odgovorio niti da je tacno niti da nije... http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/nije.gif

Kakav google brate, pa nemam ja pet godina.Zato ja ovakve zadatke nit ne pokušavam rješavat, jer svatko može nać rj na googlu i tu upiše.Danas sam tek toliko probao riješit iz zafrkancije.Pa probaj nać na googlu taj zadatak s rješenjem, zicer je da nećeš jer je to zapravo jesenjin smislio zadatak jer je reko da je član nekog enigmatskog kluba.Malo sam gledao što imaju svi zajedničko, i jbg dođeš do rješenja (ako je rješenje, a vjerovatno je).Malo me izbaci ovaj početak niza 2+3=5.Al jbg.Vidiš da 3+5=120 i 4+8=384 ne može bit pa se onda probaš poigraš mm operacijama i unutar nekoliko minuta dođeš do rješenja jer odeš van okvira da skužiš niz jer se više radi o logici nego matematici.

3+5=120 (3x5=15, 3x15=45, 5x15=75 -> 45+75=120

4+8=384 (4x8=32, 4x32=128, 8x32=256 -> 128+256=384

7+9=1008 (7x9=63, 63x7=441, 63x9=567 -> 441+567=1008

 

Odsad više neću rješavat ove zadatke da me se nepravedno ne optužuje.Ja ne varam, brate :uredu: :uredu: :uredu: :uredu: :uredu::nije:

Edited by c4nton4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav google brate, pa nemam ja pet godina.Zato ja ovakve zadatke nit ne pokušavam rješavat, jer svatko može nać rj na googlu i tu upiše.Danas sam tek toliko probao riješit iz zafrkancije.Pa probaj nać na googlu taj zadatak s rješenjem, zicer je da nećeš jer je to zapravo jesenjin smislio zadatak jer je reko da je član nekog enigmatskog kluba.Malo sam gledao što imaju svi zajedničko, i jbg dođeš do rješenja (ako je rješenje, a vjerovatno je).Malo me izbaci ovaj početak niza 2+3=5.Al jbg.Vidiš da 3+5=120 i 4+8=384 ne može bit pa se onda probaš poigraš mm operacijama i unutar nekoliko minuta dođeš do rješenja jer odeš van okvira da skužiš niz jer se više radi o logici nego matematici.

3+5=120 (3x5=15, 3x15=45, 5x15=75 -> 45+75=120

4+8=384 (4x8=32, 4x32=128, 8x32=256 -> 128+256=384

7+9=1008 (7x9=63, 63x7=441, 63x9=567 -> 441+567=1008

 

Odsad više neću rješavat ove zadatke da me se nepravedno ne optužuje.Ja ne varam, brate :uredu: :uredu: :uredu: :uredu: :uredu::uredu:

ma nisam sumnjicav ja sam samo tebe onako pitao za google http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/nije.gif

 

nego ne svidja mi se tvoja formula, tj, onda 2+3 treba da je jednako 30 :uredu: Tako dal il ne valja tvoje resenje, il mu postavka problema nije dobra :nije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav google brate, pa nemam ja pet godina.Zato ja ovakve zadatke nit ne pokušavam rješavat, jer svatko može nać rj na googlu i tu upiše.Danas sam tek toliko probao riješit iz zafrkancije.Pa probaj nać na googlu taj zadatak s rješenjem, zicer je da nećeš jer je to zapravo jesenjin smislio zadatak jer je reko da je član nekog enigmatskog kluba.Malo sam gledao što imaju svi zajedničko, i jbg dođeš do rješenja (ako je rješenje, a vjerovatno je).Malo me izbaci ovaj početak niza 2+3=5.Al jbg.Vidiš da 3+5=120 i 4+8=384 ne može bit pa se onda probaš poigraš mm operacijama i unutar nekoliko minuta dođeš do rješenja jer odeš van okvira da skužiš niz jer se više radi o logici nego matematici.

3+5=120 (3x5=15, 3x15=45, 5x15=75 -> 45+75=120

4+8=384 (4x8=32, 4x32=128, 8x32=256 -> 128+256=384

7+9=1008 (7x9=63, 63x7=441, 63x9=567 -> 441+567=1008

 

Odsad više neću rješavat ove zadatke da me se nepravedno ne optužuje.Ja ne varam, brate :uredu::uredu::uredu::uredu::uredu::uredu:

 

svaka čast!ni ja ne bi bolje objasnio rješenje!predlažem ti da odeš na neki test inteligencije,očito si prilično nadaren...kapa do poda!

Share this post


Link to post
Share on other sites

ne razumem, postavio si dva niza, jedan koji se resava sa 6 godina starosti, i ovaj kojem ne moze da se pronadje nikakva zakonitost, pa ja tebe pitam gde je tu logika? :uredu:

ovaj niz sa brojevima sam namjerno stavio,nisam vam odmah htio ubit volju za rješavanjem :uredu:

 

a ovaj drugi niz je ustvari jedan od lakših.u svim tim zadacima postoji neka logika,samo je treba vidjeti,što je c4nton4 lijepo objasnio.ja sigurno neću postavljati neke nemoguće zadatke,pa ako netk želi malo umoriti mozak,slobodno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

svaka čast!ni ja ne bi bolje objasnio rješenje!predlažem ti da odeš na neki test inteligencije,očito si prilično nadaren...kapa do poda!

Hvala na komplimentu, kolega jesenjin :uredu:

Share this post


Link to post
Share on other sites

ovaj niz sa brojevima sam namjerno stavio,nisam vam odmah htio ubit volju za rješavanjem :uredu:

 

a ovaj drugi niz je ustvari jedan od lakših.u svim tim zadacima postoji neka logika,samo je treba vidjeti,što je c4nton4 lijepo objasnio.ja sigurno neću postavljati neke nemoguće zadatke,pa ako netk želi malo umoriti mozak,slobodno!

pa objasni onda cemu sluzi ovo 2+3=5, kada po tvojoj logici treba da bude jednako 30 :uredu:

Bez ljutnje , ali kolega Jesenjin ja nisam skorije video cudniji enigmatski zadatak od ovoga

 

A Cantoni svka cast pa to je nas covek odluke u datim momentima, :uredu::uredu: Cantona doktor za probleme :uredu::uredu:

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa objasni onda cemu sluzi ovo 2+3=5, kada po tvojoj logici treba da bude jednako 30 http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/smile_blink.gif

Bez ljutnje , ali kolega Jesenjin ja nisam skorije video cudniji enigmatski zadatak od ovoga

 

A Cantoni svka cast pa to je nas covek odluke u datim momentima, :uredu:http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/14clover.gif Cantona doktor za probleme http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/smile_dance.gif http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/50yes.gif

čovjek ti je sve lijepo objasnio,ali evo ponovo:umnožak zadanih brojeva pomnožen sa njihovim zbrojem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da se i ja uključim,pošto sam čla jednog enigmatskog kluba i obožavam logičke zadatke,očekujte malo teže stvari...

 

Ako je:

 

2+3=5

 

3+5=120

 

4+8=384

 

Koliko je 7+9?

aha,vidim u čemu je stvar...sorry,desio mi se tipfeler...automatski sam na brzinu pisao pa mi se to dogodilo.ispravno postavljenzadatak je 2+3=30...sorry još jednom...

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da se i ja priključim s jednim ne pretjerano teškim nizom koji je također s mensine stranice

 

Koji broj nastavlja niz:

 

8, 15, 28, 53, ?

Share this post


Link to post
Share on other sites

evo da se i ja priključim s jednim ne pretjerano teškim nizom koji je također s mensine stranice

 

Koji broj nastavlja niz:

 

8, 15, 28, 53, ?

102

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...