Jump to content
Sign in to follow this  
Dwiz

Novo natjecanje

Novo natjecanje  

49 members have voted

  1. 1. Novo natjecanje treba biti:

    • Hazarder
      25
    • Analiza
      8
    • Listić dana
      17
    • Nešto novo
      3


Recommended Posts

- Zasto se ne bi uvelo natjecanje sa vise od samo jednog tipa? Recimo 3 kombinirana tipa, s tim da se jedino izbace preokreti i polu-preokreti (2/1 i 1/2 odn 1/X i 2/X), kako bi se onemogucilo kumuliranje tisuce bodova samo jednom igrom. To bi se moglo postici time sto se ne dopusti postavljanje tipa, ciji minimalni tecaj iznosi 10.

 

 

 

- Ili da se omoguci postavljanje vise od samo jednog para dnevno, iz prostog razloga sto nekoliko puta tokom sedmice ima toliko mnogo parova, da se covjek prosto ne moze odluciti, koji da uzme. Tri para dnevno ne bi trebala pretstavljati neki nepremostivi problem, zar ne?

 

 

 

- Inace, meni licno se veoma dopada H2H. Tu bih jedino mogao predloziti smanjenje broja clanova po grupi, kako bi efektivno mogao igrati svako protiv svakoga (od onih koji idu dalje), a ne da se nekoliko puta ponavlja duel izmegju dvojice takmaca.

 

To bi moglo izledati ovako:

 

U startu imamo 6 grupa sa po 8 takmaca. U drugi krug idu prva 6 takmaca iz svake grupe, po ovom sistemu:

 

 

 

A1, B2, C3, D4, E5, F6 (grupa A)

 

A2, B3, C1, D5, E6, F4 (gr.     B)

 

A3, B1, C2, D6, E4, F5 (gr.     C)

 

D1, E2, F3, A4, B5, C6 (gr.     D)

 

D2, E3, F1, A5, B6, C4 (gr.     E)

 

D3, E1, F2, A6, B4, C5 (gr.     F)

 

 

 

U treci krug idu:

 

 

 

A1, B2, C3, D1, E2, F3 (grupa A)

 

A2, B3, C1, D2, E3, F1 (gr.     B)

 

A3, B1, C2, D3, E1, F2 (gr.     C)

 

 

 

I u finale ulaze:

 

A1, A2, B1, B2, C1, C2.

 

 

 

Ovo sam spetljao na brzaka, tako da je moguc duel izmedju dvaju takmaca iz iste prethodne grupe. Ali se to da rijesiti malo boljim kombiniranjem. Pravilnom kombinacijom se dolazi do toga, da je najcesce jedino u finalu moguc susret dvaju takmaca iz prethodnih grupa. U svakom slucaju broj "udvojavanja" bice smanjen, umjesto dosadasnje redovitosti.

 

Ako sam dobro prebrojao, ispada da imamo ukupno 22 kola. To se da amortizirati time sto se dobiju nekoliko slobodnih dana, recimo za pravljenje tablica i sl. ili kako bi se omogucilo da je odabir moguc iz nekoliko dana, a ne samo iz jednog, kada recimo ima svega nekoliko utakmica na raspolaganju.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Za više parova smo imali natjecanje listić dana, ali trenutno je u fazi mirovanja jer je bez sponzora.

 

Meni je sadašnji sistem H2H natjecanja sasvim uredu, ali ako većina dijeli tvoje mišljenje onda bi se mogle uvesti promjene, jer ipak se natjecanje organizira zbog natjecatelja i gleda se mišljenje većine.

 

U svakom slučaju hvala na prijedlozima... :crossfingers:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Inace, meni licno se veoma dopada H2H. Tu bih jedino mogao predloziti smanjenje broja clanova po grupi, kako bi efektivno mogao igrati svako protiv svakoga (od onih koji idu dalje), a ne da se nekoliko puta ponavlja duel izmegju dvojice takmaca.

 

To bi moglo izledati ovako:

U startu imamo 6 grupa sa po 8 takmaca. U drugi krug idu prva 6 takmaca iz svake grupe, po ovom sistemu: ...

Ne možeš računati da u startu imaš 6 grupa sa 8 natjecatelja, jer se svaki mjesec prijavljuje drugi broj natjecatelja.

U dosadašnjem tijeku natjecanja u 39 mjeseci, najboljim se pokazao sistem po kojem se sada igra. Da li se može štogod izmjeniti u tom sadašnjem sistemu natjecanja, tj. izbjeći da se pojedinci ne susreću više puta, moglo bi se razmotriti, ali to je teško izbjeći. I na drugim turnirima u sportu (rukomet, košarka, hokej, itd) se dogodi da se neke momčadi susreću bar dva puta, u grupi i u završnici (polufinale, finale). Šta bi trebali onda reći hokejaši koji se više puta susreću u regularnom dijelu natjecanja. Šta reći za košarkaše koji završnicu igraju na nekoliko dobivenih utakmica itd., itd.

 

Da je jednostavno voditi i organizirati natjecanja H2H bilo bi ih i na drugim forumima, ali, koliko je meni poznato, ovo je jedinstveno natjecanje isključivo na Bet-Club Forumu.

 

Lijep pozdrav.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ne možeš računati da u startu imaš 6 grupa sa 8 natjecatelja, jer se svaki mjesec prijavljuje drugi broj natjecatelja.

U dosadašnjem tijeku natjecanja u 39 mjeseci, najboljim se pokazao sistem po kojem se sada igra. Da li se može štogod izmjeniti u tom sadašnjem sistemu natjecanja, tj. izbjeći da se pojedinci ne susreću više puta, moglo bi se razmotriti, ali to je teško izbjeći. I na drugim turnirima u sportu (rukomet, košarka, hokej, itd) se dogodi da se neke momčadi susreću bar dva puta, u grupi i u završnici (polufinale, finale). Šta bi trebali onda reći hokejaši koji se više puta susreću u regularnom dijelu natjecanja. Šta reći za košarkaše koji završnicu igraju na nekoliko dobivenih utakmica itd., itd.

 

Da je jednostavno voditi i organizirati natjecanja H2H bilo bi ih i na drugim forumima, ali, koliko je meni poznato, ovo je jedinstveno natjecanje isključivo na Bet-Club Forumu.

 

Lijep pozdrav.

jedinstveno i mislim da nema potrebe za bilo kakvim promenama, jedino sto mi se ne svidja

je to da istog dana moze vise natjecatelja postaviti isti par u grupi

Share this post


Link to post
Share on other sites

jedinstveno i mislim da nema potrebe za bilo kakvim promenama, jedino sto mi se ne svidja je to da istog dana moze vise natjecatelja postaviti isti par u grupi

U dosadašnjim pravilima piše da: 'Na natjecanje za taj dan natjecatelji mogu postaviti samo jedan par iz iste kladionice sa istim tipom, bez obzira na različiti tečaj.'

 

Navedeno se pravilo može preformulirati na način da glasi: 'Na natjecanje za taj dan natjecatelji u istoj grupi mogu postaviti samo jedan isti par sa istim tipom. Ostali isti parovi će biti poništeni. Ukoliko je natjecatelj u istoj grupi već postavio isti, ranije postavljeni par, može postaviti novi, koji do tada nije postavljen.' 

 

Budući se ranije slično već predlagalo od sljedećeg mjeseca će se primjenjivati novo izmjenjeno pravilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ComeOn je pristao od sljedećeg mjeseca sponzorirati jedno natjecanje, pa me sada zanima koje od natjecanja želite da "oživimo"?

 

Komentari, mišljenja, želje... :aponis:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hazarder uz minimalan tečaj 2,300. :aponis:

 

Kao šta je i ranije bilo.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Nisam prije ucestvovao na drugim takmicenjima pa prepustam vama starim znalcima da sami odaberete http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/48thumbsup.gif

Samo ComeOn kladionica da bi podigao pare trazi prvo da uplatis tako su mi bar rekli drugi...http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/smile_mad.gif

 

Ali eto uvijek nesto novo dobro dodje :aponis:

 

Pozdrav svima

Share this post


Link to post
Share on other sites

ComeOn je pristao od sljedećeg mjeseca sponzorirati jedno natjecanje, pa me sada zanima koje od natjecanja želite da "oživimo"?

 

Komentari, mišljenja, želje... :aponis:

 

Meni zvuče obje opcije zanimljivo.Nisam igrao ni hazarder ni dnevni listak.

 

u hazarderu svaki drugi mesec sam uzimao nagradu tako da sam za tu opciju najvise

 

Meni se nije otvarao račun kod 10beta pa nisam ni igrao, a za ovaj Comeon prvi put čujem.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...