Jump to content
Sign in to follow this  
ivemali

OTVORENO s Ivon malin

Recommended Posts

Prva tema je sportska prognoza, TOTO. Ovo sam jednom poslao u Caffe ali se izgubilo, ovdje bi trebalo ostat. Drugi povod ovoj pisaniji je to što Expekt kladionica ima ovu igru ali o tome ispod. Kopajući po papirima pronašao sam skraćene sisteme za Sportsku Prognozu tj. TOTO 12 a poslije 13. To se puno igralo u staroj državi a danas igraju samo stari penzioneri. Ja sam to rasturao početkom 90-tih a prestao kad su počeli ubacivati engleske i njemačke parove. Igranje Sportske Prognoze je imalo veliku prednost pred današnjim kladionicama zato što je dobitak bio i 12 i 11 pogodaka (i danas je) a ponekad i 10 pogodaka. To je otvaralo veliku mogućnost za manipulaciju kombinacijama. Naime razvili su se tzv. skraćeni sistemi. Puni sistemi (sistemski listić) idu na maksimalni dobitak (13 pogodaka) i oni se mogu igrati i danas s parovima iz kladionice. Skraćeni sistemi se rade svjesno za 13, 12 ili 11 pogodaka te ponekad i za neke uvjete (broj jedinica, nula itd.). Danas se oni dosta igraju uz Loto. Ovi moji sistemi su svi napravljeni ručno bez računala (čime ranih 90-tih?), na papiru kao što se radi križaljka.

Posted Image

 

Papir je već požutio ali se vidi. Ovo su tri zasebna sistema a služila su za hvatanje iznenađenja, tj. jake 11-ice (na 13 parova). Jedno kolo je Milan odigrao 1:1 sa Cremonese-om, Foggia 0:0 sa Juveom a Padova dobila Lazio. Jedanaestica je bila za kupit auto, princip igre je taj da se ziceri pokriju i čeka kolo sa iznenađenjima.

E sad upada Expekt. Imaju igre sa 8, 10, 12 i 14 parova. Meni je interesantan ovaj sa 14 zbog raspodjele dobitaka:

 

"Dobici i isplata

Ukoliko točno prognozirate ishode 11, 12, 13 ili 14 utakmica dobivate. Dobitak će biti isplaćen na vaš kladioničarski račun jedan dan nakon isteka Vremena listića. Nagradni 'pool' raspodijeljen je među dobitnicima prema slijedećim pravilima:

a) Listići sa 14 točno prognoziranih Susreta: 25%

b) Listići sa 13 točno prognoziranih Susreta: 18%

c) Listići sa 12 točno prognoziranih Susreta: 17%

d) Listići sa 11 točno prognoziranih Susreta: 25%

e) Bonus pot #1: 10%

f) Bonus pot #1: 5%"

 

Dvije stvari, fond dobitaka je veći za razliku od državnih poduzeća i drugo dobitna je 11-ica! Ovo otvara daljne manipulacije i razvoj pa ako ima neko sa mozgom može pokušat na računalu isprogramirat nove sisteme, ovi moji dvoznaci i troznaci se mogu još raširit. Nekome dobra tema za maturalni, diplomski, magistarski rad.

Kako se igra.

Posted Image

 

U plavim kvadratima (prva slika) su kombinacije koje idu na obični listić. Te nule, jedinice i dvojke, to se sve smije ispremješat bitno je da se drži redoslijed kod svih kombinacija. Ovi brojevi u žutim kvadratima govore koliko smo kombinacija uzeli od punog sistema (npr. 21 kod tri troznaka - znači izbacili smo 27-21=6 kombinacija itd.). Kod mene su to obično teško moguće kombinacije 000, 222, 022 ali ako se želi to igrat treba tako ispunit listić. Brojevi sa strane pisani olovkom govore koliko ima u sistemu jedinica, nula i dvojki. Ako se sve poklopi mogućnost dobitka je negdje 30-40% ali bi trebalo napravit kakav programčić pa provjerit. Inače svaka od ovih kombinacija se međusobno razlikuje za barem 5-6 brojeva i nema preklapanja. Ova druga slika prikazuje ispunjavanje prve kombinacije ovog malog sistema (8 kombinacija, gore desno) u Expekt Supertoto igri. Ako se neko pita odakle 2 na Bayernu a piše 10, to je čisto da pokažem kako se popunjava. Odigrao sam 02 a ne 10, tj sve jedinice mijenjamo dvojkama.

Evo da ne propadne možda nekome i posluži i dade nove ideje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Druga tema su sistemi, to je isto bilo ali mi u Otvorenom možemo o svačemu više puta. Puno ljudi se žali da pogađaju ali da ne mogu to pretvorit u dobitak. O kombo listićima sa više parova neću trošiti vrijeme jer je to topovsko meso za kladionice. Dosta ljudi igra sisteme sa puno parova npr. 10/12, 13/15 itd. Uzet ću za primjer 3 sistema:

1) 2/4

4 pogođena para - 6 dobitnih kombinacija (100% ili maximum)

3 pogođena para - 3 dobitnih kombinacija (50% od maximalnog dobitka)

2 pogođena para - 1 dobitnih kombinacija (16.6% od maximalnog dobitka)

2) 3/5

5 pogođenih parova - 10 dobitnih kombinacija

4 pogođena para - 4 dobitnih kombinacija (40% od max. dobitka)

3 pogođena para - 1 dobitnih kombinacija (10% od max. dobitka)

3) 13/15

15 pogođenih parova - 105 dobitnih kombinacija

14 pogođenih parova - 14 dobitnih kombinacija (13.33% od max. dobitka)

13 pogođenih parova - 1 dobitnih kombinacija (0.95% od max. dobitka)

 

Naravno da ovi dobici ovise o parovima koji se igraju ali ovdje pretpostavimo da su svi jednaki. Svi ovi podaci su uzeti sa tablice sistema:

Posted Image

 

Primjer 1. Igramo 15 parova sa koef. 2.0 na sistem 13/15 za 10 Eura. Tada imamo:

15 pogođenih: 105 × (2 na 13-tu) × (10 Eura : 105) = 81 920 Eura

14 pogođenih: 14× (2 na 13-tu) × (10 Eura : 105) = 10 922 Eura

13 pogođenih: 1 × (2 na 13-tu) × (10 Eura : 105) = 780 Eura

Vidimo ogromnu razliku i pad dobitka. Za samo jedan par gubimo 1400%.

Primjer 2. Sistem 2/4 za 100 Eura:

4 pogođena: 6 × (2 na kvadrat) × (100 : 6) = 400 Eura

3 pogođena: 3 × (2 na kvadrat) × (100 : 6) = 200 Eura

2 pogođena: 1 × (2 na kvadrat) × (100 : 6) = 66.6 Eura

Promašili smo pola listića i nismo u teškom gubitku. Sa jednim pogrešnim imamo 50% od maximuma.

 

Zaključak je taj da se ne trpa puno parova na listić pa ni u sistem. Sistem nije ništa drugo nego skup kombo oklada. S brojem parova rastu i kombinacije i onda imamo eksponencijalnu funkciju (vidi graf). Ne stavljati u sistem male koeficijente nego ih odigrati fiksno kao bankere. Meni je najdraži sistem 3/5 uz 1 ili 2 fiksna (vidi dno slike). Uz dva promašena smo u plusu i malo smo lošiji nego da smo igrali singlove. Najkvalitetnije ulaganje novca (uz singlove) je sa sistemima npr. 2/5 ili 3/7 i slično gdje promašaj jednog ili dva para ne utječe drastično na dobitak. Ovime je završila još jedna emisija.

Edited by ivemali

Share this post


Link to post
Share on other sites

.... Ovo sam jednom poslao u Caffe ali se izgubilo...

Nije se izgubilo.

 

Da pojasnim. Na dnu svakog podforuma (foruma) postoji opcija od koliko zadnjih dana se želi da se otvaraju topici. 

 

Na forumu je zadana opcija od zadnjih 30 dana. Međutim, postoje opcije od 'Today' pa do 'Show All'. Ukoliko se uključi opcija 'Show All' i 'Remember these options', uvjek će se prikazivati svi topice napisani u tom podforumu (forumu).

 

Također postoje i druge opcije sa kojima korisnik može prilagoditi forum svojim potrebama.

 

Svaka pohvala za uloženi trud u pojašnjenju, nekima, nepoznatih činjenica. http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/57bye.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odlično.TOTO sam primjetio isti dan kad sam otvorio račun na Expektu i igram četrnaesticu kad god je ulovim.

Svaka čast za ovaj topic

http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/57bye.gif http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/48thumbsup.gif

Edited by c4nton4

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veliki od 38 kombinacija, na slici 1. kombinacija. Puno čukanja, malo para, vi'ćemo.

http://img197.imageshack.us/img197/1646/toto190909.jpg

*

1 Arsenal - Wigan 4-0

2 Aston Villa - Portsmouth 2-0

3 West Ham - Liverpool 2-3

4 Osasuna - Sevilla 0-2

5 Juventus - Livorno 2-0

6 Barcelona - Atl. Madrid 5-2

7 Man United - Man City 4-3

8 Cagliari - Inter 1-2

9 Everton - Blackburn 3-0

10 Chelsea - Tottenham 3-0

11 Real Madrid - Xerez 5-0

12 Roma - Fiorentina 3-1

13 PSG - Lyon 1-1

14 Valencia - Sporting Gijon 2-2

 

14 točno: 66 €227.55

13 točno: 2,391 €2.95

12 točno: 15,134 €0.44

11 točno: 46,085 €0.21

 

111-101-111-110. Ništa, 10 pogodaka, i bolje jer nema iznenađenja.

Edited by ivemali

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma zanimljiva tema i veoma je me sada malo zainteresovao toto listic koji podseca na nekadasnju sportsku prognozu koju sam popunjavao. samo tamo je bilo 13 parova i prognoza od 10 parova gde je obicno data cela jedna liga. U expektu, u slucaju da nema pogodaka sa 14, da li isto vazi pravilo o dobijanju nagrade za 13 ili delenja dobitka u slucaju vise dobitnika?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Veoma zanimljiva tema i veoma je me sada malo zainteresovao toto listic koji podseca na nekadasnju sportsku prognozu koju sam popunjavao. samo tamo je bilo 13 parova i prognoza od 10 parova gde je obicno data cela jedna liga. U expektu, u slucaju da nema pogodaka sa 14, da li isto vazi pravilo o dobijanju nagrade za 13 ili delenja dobitka u slucaju vise dobitnika?

 

U medjuvremenu sam pronasao odgovor :nije: Jedino je ostalo malo diskutabilno, a to je , ko kome moze da garantuje i kad pogodis 13 pogodaka , a da ne mogu objaviti da postoji neko ko je pogodio 14, ili koliko ima ukupnih ako se deli dobitak. Mene je sad to malo podsetilo i na pricu o cuvenom dobitniku loto listica narodne lutrije, a to je da niko nikada nije saznao ko si ti famozni dobitnici sedmica... ili bar ja nisam cuo za takvo sto :uredu:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Mene je sad to malo podsetilo i na pricu o cuvenom dobitniku loto listica narodne lutrije, a to je da niko nikada nije saznao ko si ti famozni dobitnici sedmica... ili bar ja nisam cuo za takvo sto :nije:

 

Ajde da nisam samo ja skeptičan spram tih velikih dobitaka na lotu :nije:

Naime, opće je poznato da su u susjednoj nam Sloveniji "sedmice" padale godišnje znatno češće nego kod nas, a da je pritom broj uplaćenih kombinacija u prosjeku bio 2,5 puta veći - kod nas. Kak? :nije: (možda u janezi muljali :nije:)

 

Sve se to događalo prije 7-8 godina kada sam igrao loto i kada su uvjeti igre u obje zemlje bili isti. Sada je nešto promijenjeno (mislim da su kola u Slo češće nego 1 tjedno), ali me stvarno više ne zanima...

 

Btw. da li znate nekoga tko je pogodio? Ono barem na način: od kumičine posestre prijetaljičin šogor... eeej, pa nismo mi zemlja od milijardu stanovnika pa da se za nekog ne bi čulo, saznalo itd.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ništa, samo vi nabijajte postove da nebi ostali bez nagrade. Osim toga ovo je Otvoreno i ko uđe može govorit šta oće.

 

Mene je sad to malo podsetilo i na pricu o cuvenom dobitniku loto listica narodne lutrije, a to je da niko nikada nije saznao ko si ti famozni dobitnici sedmica... ili bar ja nisam cuo za takvo sto :nije:

...Btw. da li znate nekoga tko je pogodio? Ono barem na način: od kumičine posestre prijetaljičin šogor... eeej, pa nismo mi zemlja od milijardu stanovnika pa da se za nekog ne bi čulo, saznalo itd.

Predzadnji veliki dobitak na lotu u Hrvatskoj je dobio lik iz Slavonskog Broda kojemu država navodno duguje novce (neplaćanja). Nas to ne zanima jer se utakmice ne izvlače i ne moramo igrat kod države. Hoće li expekt manipulirat sa kombinacijama, ne vjerujem jer se malo uplaćuje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Btw. da li znate nekoga tko je pogodio? Ono barem na način: od kumičine posestre prijetaljičin šogor... eeej, pa nismo mi zemlja od milijardu stanovnika pa da se za nekog ne bi čulo, saznalo itd.

 

moj bivši susjed je 3 puta dobio na lotu. Prvi put je od dobitka napravio kuću, drugi put sebi i sinovima kupio aute, treći put je osvojio apartman na krku na Jokeru. Tj njegov frend ga je osvojio al nije imao para za platit porez pa mu je ovaj platio porez u zamjenu za pola apartmana.

Eto, to je jedini primjer kojeg znam al sigurno daleko najbizarniji, mislim koje su šanse da 2 puta dobiješ jackpot a treći put apartman? i nije neka faca, nema neke veze da bi to moga namistiti, sasvim normalan, običan čovik. s malo više sriće od nas ostalih

Share this post


Link to post
Share on other sites

...Ovo otvara daljne manipulacije i razvoj pa ako ima neko sa mozgom može pokušat na računalu isprogramirat nove sisteme, ovi moji dvoznaci i troznaci se mogu još raširit. Nekome dobra tema za maturalni, diplomski, magistarski rad.

Mediokriteti, lokači pive, divljaci, uvoznici, rušitelji platne bilance, nabijači državnog duga, korupcionaši, obožavatelji lika i djela, niškoristi i općenito sebična i ohola mladeži i omladino, evo na!

http://img190.imageshack.us/img190/7107/sistemitoto2.jpg

 

 

Supertoto 14 XL

Rok za predaju:: 17.10.2009 16:00CET

1 Arsenal - Birmingham 10. red

2 Everton - Wolverhampton 11. red

3 Manchester Utd - Bolton 12. red

4 Portsmouth - Tottenham 1. red (zamjena 1 i 2)

5 Stoke - West Ham 2. red

6 Sunderland - Liverpool 3. red (zamjena 1 i 2)

7 Deportivo - Sevilla 9. red (zamjena 1 i 2)

8 Juventus - Fiorentina 7. red

9 Nott'm Forest - Newcastle 8. red

10 Hamburg - B. Leverkusen 6. red

11 Lyon - Sochaux 5. red

12 Real Madrid - Valladolid fiks 1

13 Genoa - Inter fiks 0

14 Valencia - Barcelona 4. red

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...