Jump to content
Sign in to follow this  
emir1983

09.03.2010.

Recommended Posts

Gran Canaria - Crvena Zvezda

Eurocup

 

Grupa L

Crvena Zvezda 3-2

Nymburk 3-2

Gran Canaria 3-2

Turk Telekom 1-4

 

Nakon iznenađujučeg domaćeg poraza od Nymburka, Zvezda gostuje u Španiji.

 

Računica je za ekipu Aleksandra Trifunovića jednostavna, pobjeda vodi dalje, poraz će označiti jedan od najupečatljivijih “kolapsa” Zvezde u Evropi u posljednjih nekoliko godina, jer je od “gotovog napravljena veresija”:

 

"Mi smo napravili dva čuda u ovoj grupi. Nakon pobede protiv Gran Kanarije u Pioniru svi su nas videli na prvom mestu, a i tada sam govorio da ništa nije gotovo jer svi mi ulazimo u takmičenje sa ambicijama i nadanjima. Posle "čuda" od 3:0, napravili smo za nijansu veće "čudo" i došli do 3:2. Jedino što nam je preostalo je da napravimo treće "čudo", i mislim da imamo snage za to. Treba nam malo više mudrosti i psihologije za pobedu", rekao je pred put Aleksandar Trifunović.

 

Meč protiv Heliosa poslužio je kao dobra najava za utakmicu u utorak. Istakli su se Vladimir Štimac i Nemanja Bjelica.

 

"Kao što smo napravili dobar rezultat u prva tri kola, tako smo od gotovog napravili veresiju pred našim navijačima. Idemo da se borimo do poslednje sekunde, da pokušamo da produžimo naš život u Evropi i da se odužimo našim navijačima za nešto slabije partije. Naravno da je teško igrati protiv tima koji dolazi iz najjače evropske lige, ali ne gubimo nadu", kaže Vladimir Štimac.

 

Duel Gran Kanarija-Crvena zvezda igra se u utorak od 20 časova, kada počinje i susret Nymburk-Turk Telekom.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...