Jump to content
Sign in to follow this  
mostovoj

05.12.2012.

Recommended Posts

Rukomet zene, EP

 

Mađarska - Njemačka tip1 @1.55 SuperSport :uredu: 24-21

Edited by mostovoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

18:15 Spain Women - Croatia Women, Double Result, tip: Spain Women / Spain Women @ 1.60, Bet365, 8/10

 

Danas se u Novom Sadu igraju mečevi drugog kola Europskog Prvenstva u rukometu za žene, a sastaju se Španija i Hrvatska. Nakon prvog kola obje ekipe imaju po pobjedu na svom računu jer su Hrvatice napravile iznenađenje i savladale Mađarsku sa 28-27 dok je Španija očekivano savladala Njemačku sa 23-20. Dalje iz ove grupe C idu tri najbolje ekipe a kao što sam jučer pisao ovo je po meni najizjednačenija grupa što su jučerašnji rezultati i potvrdili. Moj tip za današnji meč je da će Španija da vodi na poluvremenu i da slavi na kraju meča. Španija ima dosta kvalitetniju ekipu. Unatoč tome što na EP-u nastupa znatno oslabljena, bez osam standardnih reprezentativki, a među onima koje nedostaju zbog ozljeda su i dvije najbolje hrvatske igračice Andrea Penezić i Miranda Tatari, Hrvatska je na otvaranju prvenstva u uzbudljivoj završnici pobijedila favoriziranu Mađarsku uz kvotu i preko 6.00 u kladionicama. Bila je izjednačena utakmica i Hrvatska je do pobjede došla tek 26 sekundi prije kraja meča (28-27). Jučer su se istakle Maja Zebić s devet pogotka i golmanka Marta Žderić sa 16 odbrana. Međutim mislim da danas na ovom meču neće biti senzacije i da će Španija da slavi sa 3-4 gola razlike, čime bi potvrdila prolaz dalje, a što je još bitnije imala bi bodove koje se prenose dalje. Zadnji put sus se sastali međusobno u 1/4 finalu OI Londona 2012 kada je Španija dobila sa 25-22. Španija je jučer u meču sa Njemačkom imala manjih problema zbog lakših povreda čak tri igračice: Veronica Cuadrado, Marta Mangue i Alexandrina Barbosa za koje se vjeruje da će danas biti u kombinaciji za prvi tim.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...