Jump to content
Sign in to follow this  
emir1983

14.12.2012.

Recommended Posts

19:00 Chorale de Roanne - ASVEL Lyon Villeurbanne (+10.5), tip: 2 @ 1.40, SuperSport, 8/10   Večeras se igra prvi meč 11. kola košarkaške lige francuske, a u Roanne-u se sastaju domaći Chorale i ASVEL. Moj tip je da ASVEL ne gubi sa 11 i više koševa razlike jer ove sezone ASVEL igra mnogo bolje od Roanne-a i trenutna situacija na tabeli nam pokazuje da je ASVEL zapravo favorit jer je trenutno treći na tabeli sa omjerom 6-4 dok je Roanne trenutno predzadnji tj. 15 sa omjerom od 4-6. Riječ je o jako ujednačenoj ligi gdje svako može da dobije svakoga pa su tako od 9-16 mjesta ekipe sa istim omjerom 4-6.Roanne ima omjer od 2-2 kod kuće, a savladao je Paris sa 74-65 i Nanterre 94-64 dok su izgubili od Poitiersa sa 69-73 i Limogesa sa 67-71. Sa druge strane ASVEL je jako loš ove sezone u gostima i ima omjer od jedne pobjede i četiri poraza. Savladali su učesnika Eurolige i trenutno vodeću momčad Francuske Chalon sa 72-71 dok su izgubili od Nanterrea sa 77-90, Strasbourga 66-80, Le Havrea 77-81 i Poitiersa 72-78. Sada imaju odličnu priliku da prekinu niz od četiri poraza zaredom na gostovanjima i da upišu novu pobjedu sa kojom bi se poravnali na vrhu tabele sa Chalonom.Što se tiče međusobnih duela situacija je sljedeća:08.10.2011. Chorale de Roanne - ASVEL Lyon Villeurbanne 79-7622.04.2011. Chorale de Roanne - ASVEL Lyon Villeurbanne 92-10109.10.2009. Chorale de Roanne - ASVEL Lyon Villeurbanne 72-67  20.03.2009. Chorale de Roanne - ASVEL Lyon Villeurbanne 79-89Tako da mislim da ni večeras neće biti +11 i više razlike za Chorale de Roanne.

Share this post


Link to post
Share on other sites

20:00, Zalgiris Kaunas - Efes Pilsen, tip 1 @ 1.35, expekt, 8/10Euroliga, grupa C, 10. kolo, utakmica izmedu zasad vodeceg Zalgirisa i treceplasirane ekie Efesa koja se igra u Zalgirio Areni. Prolaze i jedni i drugi. Mislim da ovdje Zalgiris ima daleko vise sansi, bolji su na ljestvici i mislim da zele proci dalje kao pobjednici skupine. Uz to, igraju na svom terenu, odmorni i spremni docekuju turke. U ovoj skupini je i nasa Cedevita, Armani, Olympiakos i Tau Ceramica. Uglavnom, Zalgiris je dosta jak ove sezone sto je pokazao i u utkamicama u skupini. Recimo samo da imaju omjer 7-2 (jedina dva poraza je dozivio iznenadujuce od Cedevite i jakog Olympiakosa), sve drugo su pobjedili.. Nekako strasno zvuci njihova pobjeda od 82:45 nad spanjolskog Tau Ceramicom. Sa druge strane Efes Pilsen ima srednji omjer 3-3... u domacem prvenstvu su izgubili od Ankare prije cetiri dana i ne ulijevaju mi preveliko povjerenje. Takoder prije toga na svom terneu izgubili su od one iste Tau Ceramice koju jeZalgiris pregazio. Mogu mislit onda sto ce njima napraviti u ovoj utakmici. U prvom njihovom susretu u skupini slavio je Zalgiris 77:64 u gostima (ostalih h2h susreta nema zabiljezenih u statistici). Mislim da je spanjolac Joan Plaza koji trenira Zalgirisa jako dobro poslozio ekipu, a to nije ni velik problem kada ima Footea, Lafeyetta, Jankunasa, Kaukenasa, Dardena..tu je i Marko Popovic... Uzevsi sve u obzir - iako je utakmica rasterecenje i za jedne i za druge - mislim da Zaligirs ima daleko vece sanse za pobjedu - a sazeto receno to je zbog: objektivno gledajuci bolje ekipe i pojedinaca, bolje stoje na ljestvici i imaju sansu da produ dalje kao pobjedinici, u boljoj su formi od Efesa, h2h je na njihovoj strani i jos igraju na svom terenu. Sretno ! 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...