Jump to content
Sign in to follow this  
Petar91

16.12.2012

Recommended Posts

17:00, +8.5/Szolnoki Olaj - Partizan PMB, tip 2 @ 1.85, expekt, 8/10Pobjeda gostiju sa min. 9 koseva razlikeNLB liga, utakmica 13.og kola izmedu ekipe sa dna ljestvice i ekipe sa vrha ljestvice. Naravno, zna se tko je favorit u ovoj utakmici, a ja idem i na opciju da će favorit pobjedit sa barem 9 koseva razlike. Objektivno gledajuci razlika u kvaliteti i igrackom kadru izmedu ova dva kluba je velika. Szolnoki Olaj je najlosija ekipa lige, u 12 utakmica imaju samo 2 pobjede i 10 poraza. Sa druge strane Partizan ima ukupnih 9-3. Pobjeda u ovoj utakmici znacila bi im dosta ka napretku na prvo mjesto na tablici. Sto se tice forme ekipa - Szolnoki Olaj ima u zadnjih 6 nastupa samo 1 pobjedu (u zadnjem nastupu protiv Temisvara 77:71 u skupini F eurochallenge kupa) i 5 poraza. Znalo je tu bit i teskih poraza - kao npr. onaj protiv MZT Skopja sa cak 87:53. Uz NLB ligu spomenuo sam da Szolnoki Olaj ima i obveze u eurochallenge kupu i mislim da je i njima taj tempo od nove utakmice svaka 3-4 dana naporan. Partizan sa druge strane ima NLB i Euroligu. U NLB ligi su u zadnje vrijeme pobjedili Cedevitu i ono isto Skopje koje je unisto Szolnoki Olaj. Partizan je pobjedio makedonce sa 68:58. U euroligi nastupaju ravnopravno sa svima ostalima - svaka utakmica je tijesna - recimo Lietvusa Rytasa su pobjedili 75:74, a sa jakom Barcelonom i Brose Basketom izborili produzetke. Vrlo su jaka ekipa i mislim da ovdje osnovna kvota od 1.20 sigurno prolazi, a vrlo vjerovatno prolazi i ovaj hendikep od 8.5 koseva razlike. Posto je Szolnoki Olaj nova ekipa ove sezone u NLB ligi medusobnih susreta ova dva kluba nema zabiljezenih u statistici tako da im je ovo prvi susret u kojem ce prema svemu sudeci Partizan uzeti bodove. Bolji su na ljestvici i u boljoj formi, jedino sto putuju im je mali minus, ali mislim da to nije nista nenadoknadivo za njih.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...