Jump to content
Sign in to follow this  
Petar91

11.01.2013.

Recommended Posts

19:00, Španjolska - Alžir, domacin vise od 31.5 golova @ 1.65, expekt, 8/10

Pocinje svjetsko rukometno prvenstvo. Susret otvaranja igra se izmedu domacina spanjolske i autsajdera Alzira. Spanjolska je jedan od glavnih favorita za osvajanje naslova prvaka, a sigurno je i da će se htjeti dokazati u prvoj utakmici pred svojim navijacima. Kvota od 1,01 na njihovu pobjedu dovoljno govori o odnosu snaga izmedu ove dvije ekipe. Meni se svida ova opcija da ce domacin ici vise od 31.5 golova na utakmici - znaci minimalno nekih 16 golova po poluvremenu. Mislim da to mogu, objektivno gledajuci imaju kvalitetnu ekipu. Sa njima u skupini su jos i Hrvatska, Madarska, Egipat..biti ce tu zanimljivih  utakmica. Sto se tice ovog mog tipa - mogu spomenuti zadnje nastupe da vidimo koliko su spanjolci efikasni. Spanjolska u zadnjih pet nastupa (2. u kval. skupini za EP i tri prijateljske) imaju svih pet pobjeda - i u svakoj od tih utakmica isli su makar na 31 ili vise golova - protiv Portugala 34, protiv Svicarske 33... Dali Cileu i Japanu po 40 i Brazilu 31. Mogu misliti koliko ce biti motivirani u utakmici otvaranja protiv slabog protivnika. Alzir sa druge strane ne stji bas najbolje...u zadnjih sest nastupa ubiljezio je svih sest poraza ... od Madarske, Posljke, Srbije, Slovacke..i ti bi znali primat blizu 30 golova. Od Slovaka su u prosincu prosle godine dobili 31 gol, od Slovenije 29 ... Nasao se je tu i jedna utakmica u cetvrtom mjesecu na olimpijskom kvalifikacijskom tuniru kada ih je pobjedila upravo spanjolska 28:20. Mislim da je ovo jedna vaznija utakmica.  Evo dio izvaje Virana Morrosa : "Svi pričaju o pritisku pred prvu utakmicu, ali ja se osjećam odlično, volim igrati pred našim navijačima. Nadam se da će napuniti dvoranu, sigurno smo s njima jači". Španjolci će vjerojatno otvoriti sa 6-0, u sredini bi trebali biti Morros i Guardiola koji će mijenjati Sarmienta i Aguinagaldea u fazi obrane. Prvu postavu čine još Rivera i Tomas na krilima, te Maqueda i A. Entrrerios na bekovima. Po meni dovoljno za ici preko ove zadane granice. Sretno !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...