Jump to content
Sign in to follow this  
Petar91

24.01.2013

Recommended Posts

20:45, -4/Maccabi Tel Aviv-Olympiacos, tip 1 @ 1.90, expekt, 7/10
 
- domacin pobjeduje sa minimalno 5 koseva razlike
 
Druga faza skupina eurolige, igra se 5. kolo... zasad su i Maccabi i Olympiacos izvan kruga ekipa koje idu dalje..i jedni i drugi imaju omjer 1-3 i ovo je jedna od kljucnih utakmica za obje ekipe. Vodeci su Tau Ceramica i Siena sa 4-0 omjerom, slijedi Khimki i Barcelona sa 3-1. Mislim da je domacin ovdje favorit, a pobjeda sa hendikepom od samo 5 koseva nije nemoguca misija. Razmisljao sam da li odigrati pol/kraj ili ovu opciju...pa sam se ipak odlucio za ovo jer me je strah koliko ce se Olympiakos drzati..a siguran sam da se kad-tad popustiti. Maccabi ima u zadnjih pet utakmica 4 pobjede i jedan poraz. Prije toga su izgubili od vodece Tau Ceramice sa samo jednim kosem razlike (70:71). Pobjedili su u svojoj ligi tri ekipe bez vecih problema..u zadnjem kolu Maccabi Rishon im je dao samo 49 koseva, oni 72. Kod kuce su vrlo dobri, razbili su Fenerbahce sa 91:73. Sa druge strane Olympiakos biljezi 3 pobjede i 2 poraza u zadnjih pet susreta. Ove tri pobjede ostvarene su u domacoj ligi...dok su gubili od Siene (na svom terenu) i od Barcelone (u gostima). Sto se tice h2h omjera - ove dvije ekipe su se dosta puta susretale medusobno (istina, ne u zadnjih 2-3 godine nego prije)..ima tu pobjeda i jednih i drugih..recimo dva zadnja rezultata bila su -pobjeda domacina . Olympiacos na svom terenu slavio je 84:65, dok je Maccabi na svom terenu pobjedio sa 96:83. Glavni zadatak Maccabiju biti ce zaustaviti Spanoulisa, ali ne sumnjam da to nece napravit. Na sluzbenim stranicama eurolige nasao sam izjave trenera Maccabija, Davida Blatta.. kaze da oni nemaju nikakve druge opcije nego pobjediti. Takoder navodi kako su i igraci svjesni vaznosti ove utakmice. I Lior Eliyahu govori da ne zele zaostati i da im je ovo zadnja sansa da ostanu u igri. Osim ove opcije pobjeda domacina sa pet koseva razlike, ne bi bilo lose okusati srecu i odigrati under nekih 150ak koseva koliko je ponudeno u kladionicama jer sigurno je da ce utakmica biti cvrsta i prava borbena. Sretno !

Share this post


Link to post
Share on other sites

19:30 Fenerbahçe Ülker - Khimki BC, tip: 2 @ 2.70, Unibet, 8/10  

* Result at end of Quarter 4

Večeras se u Istanbulu sastaju domaći Fenerbahce i ruska ekipa Khimkija u 5. kolu top 16 faze Eurolige u košarci. Moj tip je pobjeda gostiju nakon regularnih 40 minuta igre. Razlog je vrlo jednostavan jer Khimki je u boljoj formi, ima bolji omjer i kvalitetniji tim tako da mi je pravo valu bet kvota 2.70 na pobjedu gostiju. 

Fenerbahce ima omjer od sva 4 poraza i ostali su sa samo teoretskim šansama za prolaz dalje dok je Khimki upisao 3 pobjede i 1 porazom. Fenerbahce je gubio od Barcelone sa 78-100 u Španiji, 92-98 od Siene u Istanbulu, 73-91 su izgubili u Tel Avivu od Maccabija i u zadnjem kolu su poraženi kod kuće od Caje Laboral sa 75-97. U prosjeku u top 16 fazi gube mečeve sa koš razlikom od -17 razlike (ukupna koš razlika -68). I sada sa takvom formom je logično da izgube i večeras od ekipe kakva je Khimiki koja je u top 16 fazi pobjedila ekipe poput Bešiktaša u Istanbulu sa 80-75, Barcelonu sa 78-65 i Maccabi Tel Aviv sa 88-67 (obje zadnje kod kuće) i jedini poraz su imali u Sieni sa 76-82. Znači u prosjeku svaku dobijaju sa +8,25 razlike (ukupna koš razlika +33).U turskoj ligi Fenerbahce je drugi sa omjerom 13-2 dok je u Rusiji Khimiki na drugom mjestu sa omjerom 7-2 uz veoma bitnu činjenicu da je ruska liga bar duplo jača što i pokazuju ruske ekipe u euro takmičenjima (CSKA, Unics, Khimki, Spartak, Lokomotiv...)Fenerbahce: McCalebb, Sato, Bogdanović, Batiste, AndersenKhimki: Planinić, Vyaltsev, Monya, Lončar, Augustine

Share this post


Link to post
Share on other sites

20:15 Caja Laboral - Barcelona, tip: 1 @ 1.71, Pinnacle

 

Caja Laboral docekuje Barcelonu u fantasticnom nizu od 17 utakmica bez poraza, ukljucujuci sva takmicenja koja igraju.

S druge strane, Barcelona i ne pruza najbolje partije u gostima. U posljednjih 10 utakmica u gostima (u svim takmicenjima) imaju omjer 5-5. Plus uz sve ovo Navarro, koji je vec propustio dvije utakmice zbog povrde ramena, vrlo vjerovatno nece igrati ni veceras.

 

Ova dva tima su se vec jednom srela u ACB ligi i Caja je bila bolja rezultatom 80:69.

Mislim da je sve veceras na strani ekiap Caje i da bi trebali dobiti (mozda cak i u handicapu -2.5 u z kvotu 1.91)

Share this post


Link to post
Share on other sites

20:15 Caja Laboral - Barcelona, tip: 1 @ 1.71, Pinnacle

 

Caja Laboral docekuje Barcelonu u fantasticnom nizu od 17 utakmica bez poraza, ukljucujuci sva takmicenja koja igraju.

S druge strane, Barcelona i ne pruza najbolje partije u gostima. U posljednjih 10 utakmica u gostima (u svim takmicenjima) imaju omjer 5-5. Plus uz sve ovo Navarro, koji je vec propustio dvije utakmice zbog povrde ramena, vrlo vjerovatno nece igrati ni veceras.

 

Ova dva tima su se vec jednom srela u ACB ligi i Caja je bila bolja rezultatom 80:69.

Mislim da je sve veceras na strani ekiap Caje i da bi trebali dobiti (mozda cak i u handicapu -2.5 u z kvotu 1.91)

 

 

Vrijeme odigravanja: 20:15
Naziv para: Caja Laboral Baskonia - FC Barcelona Regal,  Including overtime
Tip para: 2
Tečaj: 2.200
 
ja i ti bas cesto na kontra stranama  :icon_surprised: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

 

Vrijeme odigravanja: 20:15
Naziv para: Caja Laboral Baskonia - FC Barcelona Regal,  Including overtime
Tip para: 2
Tečaj: 2.200
 
ja i ti bas cesto na kontra stranama  :icon_surprised: 

Mozda bi trebalo da te poslusam, tu i tamo.......bar kod uplata!  :77tooth: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

20:15 Caja Laboral - Barcelona, tip: 1 @ 1.71, Pinnacle

 

Caja Laboral docekuje Barcelonu u fantasticnom nizu od 17 utakmica bez poraza, ukljucujuci sva takmicenja koja igraju.

S druge strane, Barcelona i ne pruza najbolje partije u gostima. U posljednjih 10 utakmica u gostima (u svim takmicenjima) imaju omjer 5-5. Plus uz sve ovo Navarro, koji je vec propustio dvije utakmice zbog povrde ramena, vrlo vjerovatno nece igrati ni veceras.

 

Ova dva tima su se vec jednom srela u ACB ligi i Caja je bila bolja rezultatom 80:69.

Mislim da je sve veceras na strani ekiap Caje i da bi trebali dobiti (mozda cak i u handicapu -2.5 u z kvotu 1.91)

 

Caja Laboral - Barcelona 79-90 :nije: :smile_redcard: 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...