Jump to content
Sign in to follow this  
emir1983

29.04.2013.

Recommended Posts

19:00 IK Savehof - IFK Kristianstad, Additional Handicap, tip: IFK Kristianstad +4.5 @ 1.43, bet365, 5/10

* Rukomet, Švedska, Play Off

Večeras se u dvorani Partillebohalen u Partille-u se sastaju domaći Savehof i Kristianstad u okviru Play off-a švedske rukometne lige. Moj odabir za ovaj meč je da domaći Savehof neće slaviti sa 5 i više golova razlike. Riječ je o duelu polufinala Play Off-a i trenutni rezultat u pobjedama je 1-1, dok se u drugom polufinalu sastaju ekipe Lugi-ja i Drott-a. 

Nakon regularnog toka sezone, Savehof je bio drugi sa omjerom od 21 pobjede i 11 poraza dok je Kristianstad bio treći na tabeli sa omjerom od 19 pobjeda, 3 remija i 10 poraza. Nakon regularnog toka sezone, počeo je Play Off i Savehof je bio bolji od ekipe Guifa sa 3-1 u pobjedama (40-39 26-27 27-15 i 30-27), dok je Kristianstad sa 3-2 u pobjedama bio bolji od Alingsasa sa 24-23 32-35 21-24 22-21 i 25-24.

Zanimljivost je da su ove dvije ekipe prošle godine igrale finale Play Off-a i slavio je Savehof sa 29-21. A tokom ove sezone igrali su dva puta u regularnom toku sezone i obje ekipe su slavile u gostima, Savehof sa 27-26 a Kristianstad sa 33-27. U Play Off-u je trenutni rezultat 1-1 i obje ekipe su iskoritile prednost domaćeg terena, Savehof je slavio sa 25-24, dok je Kristianstad bio bolji sa 26-25.

I večeras očekujem dosta tvrd meč u kojem će pitanje pobjednika biti riješeno uz 1-2 gola razlike a blagu prednost dajem domaćem Savehofu iako je i Kristianstad pokazao da zna da odigra odlično pa je moj odabir da gosti ne gube sa pet i više golova razlike.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...