Jump to content
pimpbeckham

Euro hokej - sezona 2013/2014.

Recommended Posts

Evo za ljubitelje hokeja na ledu, otvaram ovaj topic gdje ćemo pratiti euro sezonu 2013/2014. u svim važnijim ligama "starog kontinenta".

 

Sretno!

 

:28nhl: :28nhl: :28nhl: :28nhl: :28nhl: :28nhl: :28nhl:

Edited by pimpbeckham
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

15:00, Prijateljska,  HC Kladno-Wolfsburg GA, tip: 2, @2.30, Unibet

 

Pregledavajući ponudu, nekako mi je za oko zapela prijateljska utakmica u hokeju na ledu između češkog Kladna i njemačkog Wolfsburga.  Moj pick je pobjeda  gostujućih igrača. Po meni je Wolfsburg apsolutni favorit u današnjem susretu, koji po meni počinje dosta rano (15:00h), a evo i zašto.

 

Nakon kako se popularno kaže „suhe faze“ priprema hokejaši Wolfsburga su konačno preselili na led i jučer odigrali prvu provjeru pred nadolazeću sezonu. Igrači trenera Pavela Grossa slavili su sa 6:2 protiv češkog drugoligaša Usti Nad Labem, od čega su čak 4 gola postigli nakon isključenja domaćina. Nekako tako sam i prognozirao na većini foruma (koeficijent na pobjedu @2.00), jer dan prije Usti je igrao prijateljski ogled protiv praške Slavije. Iako je takav raspored i tempo normalan za hokejaški svijet, ipak se ovdje još radi o pripremnom razdoblju. Usti je puno sporije klizao, osjećao se umor, pa je to rezultiralo i brojnim isključenjima, a gosti su u potpunosti kontrolirali tekmu (31-13 omjer upućenih udaraca na gol protivnika u njihovu korist). Kod „grizlija“ još nije bilo njihovog prvog napadača Matta Dzieduszyckoga zbog ozljede, ali briljirali su u obrani kanadsko-američki parovi (Brocklehurst-Brett i Likens-Bina), a u napadu Pohl, Kanađani Milley i  Rosa, Furchner, Polaczek i Amerikanci  Haskins i Moore.

 

Da su drugačije okolnosti, vjerojatno bih izbjegao ovaj par ali pogledajte raspored Kladna posljednjih dana:

09/08/2013 Kladno-Francuska 3:4 (uključujući produžetak i penale)

08/08/2013 Kladno-Litvinov 1:2

06/08/2013 Mlada Boleslav-Kladno 3:2

05/08/2013 Usti-Kladno 2:4

01/08/2013 Kladno-Mlada Boleslav 2:5.

Kladno danas igra 5. utakmicu u 6 dana, od toga treći dan uzastopce. Nadalje, iako je sinoć Kladno sat vremena ranije izašlo na led, dok su „grizliji“ uvjereno sve okončali u regularnom vremenu, domaćini su se prepustili produžetku i izvođenju kaznenih udaraca protiv kombiniranog sastava Francuske reprenzentacije. I onda na kraju krajeva danas utakmica protiv vrlo solidnog Wolfsburga u 15:00! Mislim da je to previše fizički i za puno jače i kvalitetnije klubove, nego šro je Kladno. Znamo da se Kladno lane raspalo nakon povratka njihovih „NHL-ovaca“ i završetka lockouta. Posebnih pojačanja nije bilo, a problem efikasnosti je i dalje njihovo glavno obilježje. Svi češki mediji ove sezone vide Kladno  u borbi za ostanak u ligi. Igram čistu pobjedu gostiju…

Edited by pimpbeckham
  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijedlozi za 10/08/2013:

 

15:00, StPeterb-Sib.Novosibirsk, tip: 1, @1.45, supersport19:00, EHC Visp-Lok.Yaroslavl, tip: 2, @1.30, supersportili još bolja kvota19:00, EHC Visp-Lok.Yaroslavl, over 5,5 golova, @1.70, supersport

:28nhl:

  • Like 1

Share this post


Link to post
Share on other sites

15:00, StPeterb-Sib.Novosibirsk, tip: 1, @1.45, supersport - 5:0 :uredu:
19:00, EHC Visp-Lok.Yaroslavl, tip: 2, @1.30, supersport - 3:5 :uredu:
ili još bolja kvota
19:00, EHC Visp-Lok.Yaroslavl, over 5,5 golova, @1.70, supersport - 3:5 :uredu:

Share this post


Link to post
Share on other sites

20:00, Prijateljske, EHC Olten-SC Bern, tip: 2, @1.55, supersport

 

Mislim da je prošlogodišnji prvak NLA daleko kvalitetniji od drugoligaša, iako je Olten lane izgubio finalnu seriju doigravanja od Lausanne. Bern je na početku priprema visoko porazio 9:3 ekipu Vispa, a Olten je tijesno poražen 1:0 od Klotena. Kvaliteta je daleko na strani gostiju...

Share this post


Link to post
Share on other sites

17:30 Plzen - Mountfield........1 @ 1.65

 

 

Expekt

 

 

Plzen je aktuelni šampion Češke i sigurno najbogatija ekipa u ligi. Skinuli su sa trona velikane Spartu, Slaviu i Zlin. Sve su to uspjeli uz pomoć Škode koja im je glavni sponzor, pa ova ekipa i nosi naziv Škoda. Ekipa Mountfield-a je novoosnovana ekipa ove godine. Razmjerice u klubu su bile nepremostive i rezultirale su činjenicom da se klub preselio iz Čeških Budejovica malo južnije u Hradec. Trenutno, jezgro tima čine igrači iz bivšeg tima Čeških Budejovica, ali ova ekipa broji preko 30 igrača što trenutno predstavlja problem za ovu ekipu, jer je to preveliki igrački kadar i mnogi igrači treba da idu. Mislim da će trebati vremena da se posloži dobar tim (ako će uopšte biti dobar), jer nakon svih tih problema u klubu i preseljenja, slijedi period aklimatizacije, dosta navijača neće moći dolaziti na utakmice jer se radi o drugom gradu, nova arena, sve novo... Sa druge strane, Plzen danas igra na domaćem terenu, ulaznice su veoma jeftine, oni koji su imali sezonske karte mogu ući free, tako da očekujem punu Pilsen Arenu i laganu pobjedu Plzena.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo danas i službeno počinje European Trophy, natjecanje zamišljeno kao priprema klubova pred nadolazeću sezonu. Nema KHL-ovaca, ali sve bolje ekipe "starog kontinenta" su tu. Tri utakmice odigrane su unaprijed, a sve ostalo može se pogledati na službenom sajtu:

 

http://europeantrophy.com/

 

Evo i mojih prijedloga za danas, po meni zicer dana:

 

17:30, ET, Tappara Tam.-Djurgarden, tip: 1, @1.55, Supersport

Radi se o prvom kolu Istočne divizije, u Hakametsa Areni/Tampere sukobit će se prvoligaš i drugoligaš. Već tu bi trebala biti izražena razlika u  kvaliteti, i prevaga definitivno bi trebala biti na strani Tappare. Domaćini su već odigrali i dvije prijateljske utakmice, u upisali pobjede protiv Espooa i Ilvesa. Djurgarden je dosta kasno počeo s pripremama, nastupaju u drugoj švedskoj ligi Allsveskanu, roster još nije definiran, i biti će im ovo prva provjera na ledu nakon 2suhe faze" priprema.Tappara apsolutni favorit po meni...

 

Svakako valja probati:

18:30, FriskAsk-Valerenga Ish., tip: 2, @1.90, Supersport (friendly)

19:00, Färjestad-HIFK Helsinki, tip: 1, @1.90, Supersport (ET)

19:30, EV Duisburg-Krefeld Ping., tip: 2, @1.45

ili malo bolji koeficijent

19:30, EV Duisburg-Krefeld Ping., tip: over 5,5 golova, @1.60, Supersport (friendly).

Share this post


Link to post
Share on other sites

17:30, ET, Tappara Tam.-Djurgarden, tip: 1, @1.55, Supersport

 

18:30, FriskAsk-Valerenga Ish., tip: 2, @1.90, Supersport (friendly)

19:00, Färjestad-HIFK Helsinki, tip: 1, @1.90, Supersport (ET)

19:30, EV Duisburg-Krefeld Ping., tip: 2, @1.45

ili malo bolji koeficijent

19:30, EV Duisburg-Krefeld Ping., tip: over 5,5 golova, @1.60, Supersport (friendly).

 

Preloše danas...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naziv kladionice: SuperSport
Broj para iz kladionice: 1679

Vrijeme odigravanja: 16:00
Naziv para: HC Davos-Örebro HK
Tip para: 1
Tečaj: 1.800


 

Edited by pimpbeckham

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo još nekih prijedloga za 15/08/13: 

 

18:00, Gen.Servette-Sev.Čerepovec, tip: 2, @2.10, supersport (prijateljske)

19:30, Ambri Piotta-CSKA Moskva, tip: 2, @1.45, supersport, (prijateljske)

17:30, HC Lev Prag-Ak Bars Kazan, tip: 2, @2.10, supersport (turnit Češka)

20:30, HC Lausanne-M.Novokuzneck, tip: 2, @1.85, supersport (prijateljske)

18:30, ViennCap-HC Sparta Prag, tip: 2, @1.90, supersport, (ET)

 

Sretno!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Evo još nekih prijedloga za 15/08/13: 

 

18:00, Gen.Servette-Sev.Čerepovec, tip: 2, @2.10, supersport (prijateljske)

19:30, Ambri Piotta-CSKA Moskva, tip: 2, @1.45, supersport, (prijateljske)

17:30, HC Lev Prag-Ak Bars Kazan, tip: 2, @2.10, supersport (turnit Češka)

20:30, HC Lausanne-M.Novokuzneck, tip: 2, @1.85, supersport (prijateljske)

18:30, ViennCap-HC Sparta Prag, tip: 2, @1.90, supersport, (ET)

 

Sretno!

Idemo dalje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...