Jump to content
Sign in to follow this  
NeckoBiH

17.10.2013.

Recommended Posts

19:00 CZ Beograd- Lok.Kuban , tip 2 @ 1.85,   8/10  SuperSport

 

Odlukom da ABA liga daje dva predstavnika u Evropsku ligu ,donio je šansu za debi Crvene Zvezde u najkvalitetnijem Evropskom takmičenju. U grupi sa njima su još Panathinaikos, Lietuvos, Laboral, Maccabi , pa su šanse CZ za prolaz dalje izuzetno male, ali je za klub svakako dobro da napuni kasu od ovog takmičenja i skupi neophodno iskustvo.

 

KK Crvena Zvezda

Ova utakmica će se odigrat u Kombak Areni , koja prima preko 20 hiljada gledalaca i tu CZ vidi svoju šansu. Međutim, taj pritisak može djelovati i na igrače domaćeg tima koji ipak nemaju iskustva igranja pred ovolikim brojem gledaoca .Crvena Zvezda je prije starta ABA lige imala 13 pripremnih utakmica  i sve ih je dobila, dok je u ABA ligi doživila poraz od Širokog i zabilježila dvije pobjede. Kao pojačanja za ovu sezonu su stigli  Blažić,Radenović, Marjanović, Jenkins i Schilb, pa bi oni trebali predstavljati okosnicu ekipu uz naravno Nelsona,Lazića i Simonovića.

 

Lokomotiv Kuban

Lokomotiv Kuban je uz Panathinaikos, Lietuvos, Laboral i Maccabi  jedan od kandidata za prolaz u drugu fazu takmičenja. Imaju sasvim solidnu ekipu u kojoj su Kalnietis, Bykov, Jasaitis, Hendrix, Brown, kao i Simon i centar Marić, inače bivši igrač Partizana. Marićev zadatak će biti da otjera Marjanovića od koša i ukoliko to uspije posao Lokomotiv bit će olakšan. 

 

Tip

Mislim da je Lokomotiva igrački zrelija i iskusnija ekipa i da će uprkos vrućoj atmosferi na tribinama, uspjeti da savladaju CZ.Mislim da Zvezdini igrači ipak neće izdržati ovaj pritisak i danak neiskustva će odraditi svoje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naziv kladionice: Unibet
Broj para iz kladionice:

Vrijeme odigravanja: 19:00
Naziv para: Crvena zvezda - Lokomotiv Kuban
Tip para: 1
Tečaj: 2.250

Share this post


Link to post
Share on other sites

19:00 Crvena zvezda-Lokomotiv Kuban tip:under 153 Koefecijent: 1.94 Kladionica: PinnacleSprema se ludnica u Kombak areni,vec sinoc je bilo prodato preko 19000 karata za ovaj mec,a prema vecini procena veceras bi trebalo da padne taj rekord evrolige i da u dvorani bude oko 23000 ludih navijaca...E sad...Tesko,uzasno tesko je biti pametan i prognozirati pobednika u ovom mecu...Vidim da vecina na ovom mecu tipuje "sigurnu dvojku",ali ljudi razmislite malo,stavite se u situaciju igraca Lokomotive kad izadju pred 23000 mozda i najludjih navijaca na svetu? Nije jednostavno zar ne? Bojim se jedino da se i nasi ne useru...Ma nema sanse da bi i pokusao da prognoziram konacan ishod...Navijacu svim srcem i nadati se da Đenka, Šilb,Nelson,Bobi,Katić i Blažić mogu do pobede...Ono sto se meni cini vrlo izgledno na ovom mecu jeste jedan zesci under...Realno kad se pogleda Zvezdin tim,ukoliko na nekoj utakmici mislimo da dodjemo do pobede mi jednostavno moramo da igramo fantasticnu odbranu...Svestan je toga i Šilb koji je nakon jucerasnjeg treninga izjavio:"Dvorana je veoma velika, nisam još imao priliku da igram u većoj od nje. Siguran sam da će biti puna, da će nam navijači dati energiju i podršku. Znam kakvi su Zvezdini navijači, a imali smo prilike i da ih pomalo upoznamo u prošloj utakmici. Čuo sam da na ovu utakmicu dolaze i oni „ludi“ navijači da nas podrže u prvoj evroligaškoj utakmici. Uzbuđen sam, čitav tim je uzbuđen zbog toga. Nadam se da ćemo uspeti da iskoristimo podršku koju nam daju na pravi način...Sve što uspemo da dobijemo iz dobre odbrane će nam pomoći da igramo bolje i u napadu. Ruska ekipa je talentovana, ali mislim da smo se odlično pripremili za utakmicu"Apsolutno se slazem sa njim...Mi nemamo ekipu koja ce da pobedi u mecu u kojem padne preko 160-170 poena,ali sam siguran da imamo ekipu koja je u stanju da mnoge klubove ostavi na 65-70 datih poena...Lokomotiva je osnovana davne 1946 godine,ali je u elitnu ligu Rusije usao tek 1994 godine...Do 2003 godine su nastupali u mestu Mineralnije Vodi,potom su narednih sest godina igrali u Rostovu da bi se na kraju skrasili u Krasnodaru...U Ruskom prvenstvu nemaju zapazenijih uspeha,recimo da im je peto mesto koje su osvojili 2007 uz cetvrto mesto osvojeno prosle godine najveci uspeh...U Evropi su igrali finale Evrocelendz kupa 2011 godine i prosle godine su napravili izuzetan uspeh osvajanjem Evrokupa...Treba napomenuti i da su prosle godine igrali finale VTB lige...U timu su vecinom domaci igraci (sestorica),a pored njih tu su trojica Amera,dva Litvanca i po jedan Hrvat i Srbin (sa Australiskim pasosem)...Na bekovskim pozicijama su Bikov,Markus,Kalnietis,Simon i Grigorjev...  Markus je ovog leta stigao iz Unikahe,igra uglavnom na poziciji dva,ali dosta cesto se rotira sa Bikovim.. U dosadasnjim utakmicama ove sezone je najbolji trojkas tima...Najbolji asistent u ekipi je Kalnietis koji je imao odlicnu rolu na EP (prosek sest asistencija po mecu)...Ni u kom slucaju ne smemo dopustiti da se njih dvojica raspucaju...Na poziciji pleya je iskusni Bikov,najbolji kradljivac lopti (prosek tri ukradene lopte)... Simon je takodje stigao ovog leta iz Unikahe,ali jos uvek nije usao u formu pa ga nema u timu,mada kvalitet svakako poseduje...Na pozicijama tri i cetri igraju Braun,Likodej,Jasaitis i Koljuskin... Derik Braun je definitivno pokretacka snaga ove ekipe,stigao je prosle godine iz San Antonia...Najbolji je skakac ekipe (7,5 skokova po mecu),ima najvise ubacenih poena po mecu (21.5)...Jasaitis je odlican suter za tri poena,klasican primer Litvanske skole i treba pokusati zaustaviti njegov sut jer ako udje u seriju bice gadno...Likodej je prosle sezone bio dosta neprimetan,nismo valjda baksuzi da veceras ekspodira...Pod kosem su pakleni,tu su Hendriks (stigao ia Makabija) trenutno prvi suter ekipe sa fenomenalnih 85% suta...Maric je tu kao rezervna opcija kada Hendriksa ne ide,a tu su i Zukacenko i Kanjigin...Kad se sve realno sagleda jedan izuzetno lepo skockan tim...U poslednjih 10 meceva koje su odigrali gubili su samo od CSKA...Kako Zvezda da ih pobedi? Mi realno ne mozemo da im ubacimo vise od 70,max 75 poena,pa nam preostaje da odigramo najbolju odbranu koju mozemo,da pokusamo da ih spustimo na 65-70 poena...Mozemo li mi to?Predugo smo cekali da bi odgovor bio negativan...ZVEZDO ZGAZI IH SVE!!!ili jos boljeeeehttp://www.youtube.com/watch?v=XoOmP15Hqmc

Edited by nisterlo

Share this post


Link to post
Share on other sites

19:00 D. Brown (CZV - LOK).........Over 13,5 @ 1.75

 

Premier

 

 

Derrick Brown, bivši igrač Charlotte Bobcatsa i NY Knicksa, je izuzetno atletski građen i sa svojih 207 cm je i prejak i prebrz za čuvare koji bi ga mogli večeras čuvati. Sjajan pod košem, jako precizan jer je prošle sezone fulao tek svaku treću, uz dosta 2+1 prilika, mislim da će lako do overa u ovom meču. Naime, prošlogodišnji prosjek u Evropi mu je bio oko 16 poena, a vjerujem da će ove godine igrati i važniju ulogu u Evropskim utakmicama bogath Rusa. U prva dva meča ove godine je prebacivao 20 poena. Večeras Mitrović ne može protiv njega, previše je spor, slična je situacija i sa Radenovićem. Simonović jeste brži od ove dvojice, ali njemu opet fali snaga i sa svojih 27 godina ipak nema iskustva kao godinu mladji Brown, jer ipak, NBA je nešto drugo. U sezoni igrate 60 utakmica u visokom ritmu i tu se iskustvo stiče dosta brže nego u Evropi. Zvezda mora njega limitirati ako želi da dobije utakmicu, ali to će biti jako teško i ja mislim da je ova granica postavljena prenisko. Većina ostalih kladionica ima 14,5 ili čak 15,5.

Edited by MysticAladin

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naziv kladionice: Mozzart
Broj para iz kladionice: 7030

Vrijeme odigravanja: 20:00
Naziv para: Efes-Milano
Tip para: 1.poluvreme bez hendikepa 1
Tečaj: 1.500

Ev. dobitak: 6.500
Ev. gubitak: 1.500

Share this post


Link to post
Share on other sites

20:00 Anadolu Efes - Milano (71,5).......Over @ 1.85

 

Premier

 

 

Milano u novu sezonu ulazi sa novim trenerom, bivšim trenerom Siene, Bianchijem, a Scariolo je dobio otkaz. Imaju jako dobru i lijepu ekipu sa dosta talentovanih igrača. Gentile je imao sjajan Eurobasket iza sebe i očekujem mnogo od njega. Tu si još i Jerels, Langford, Melli, Samuels, Moss, Haynes, Wallace i povrijeđeni Gigli, Kangur i Baron. Sve u svemu, Milano ima lijep tim i treba očekivati dobre rezultate ove godine od njih.
 
Efes je doživio pravi debakl od Galate u prošlom kolu Turskog šampionata i uzdrmani ulaze u ovaj meč. Već duže vremena nema Gonluma, važnog igrača u ovoj ekipi. Mislim da Milano ima ofanzivno jako dobar tim i očekujem od njih dosta koševa večeras, pogotovo što je Efes uzdrman i što ne igra kako se od njih očekuje na ovom početku sezone.

Share this post


Link to post
Share on other sites

20:45 Gečevicius (LRY - PAN)........Over 12,5

 

Premier

 

 

Lietvos Rytas dočekuje Panathinaikos i ovo će biti neizvjestan meč, bar ja tako mislim. Igram na Gečeviciusa 13+ poena, jer očekujem da on vodi glavnu ulogu u napadima Lietvos Rytasa. Nakon uspješnih sezona u Olympiacosu u kojima je dva puta osvojio Euroligu, vratio se u ekipu u kojoj je počeo i sad tamo ima status glavnog igrača. Obzirom da je play, ima slobodu da kreira igru onako kako on želi, a obzirom na status glavnog igrača, glavna uzdanica u napadu bi trebao biti on.

 

To je sasvim prirodno za očekivati jer im je on ubjedljivo najbolji igrač. Osim toga, uzima i najviše šuteva u ekipi, a uzevši u obzir da bi ovo mogla biti neizvjesna utakmica, on bi trebao preuzimati odgovornost u svoje ruke. 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naziv kladionice: WillHill
Broj para iz kladionice:

Vrijeme odigravanja: 18:00
Naziv para: CEZ Nymburk ₋ BK Lions Hradec - Alternative Total Points 3
Tip para: Manje (174.5)
Tečaj: 1.530
 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...