Jump to content
Sign in to follow this  
Zizu

01.12.2013.

Recommended Posts

22:25  Arowhead StadiumKansas City Chiefs-Denver Broncos  tip Denver - 2,5,@ 1,45,BET 365 6/10Spektakl u Kansasu,na nacionalnoj TV..Ekipe o kojima apsolutno sve znam,resavaju pobednika AFC West-a,i ocekuje nas jedan zanimljiv mec..Sta reci o 'mojim' Chiefsima..Posle 9-0,ocekivao sam pad,i to se i desava..Prvo poraz od Denvera,zatim nesretan poraz prosle nedelje kuci od Chargersa..Odbrana KC je kidala do 9 -og kola,ST do 5 kola bio sjajan,a sada se ta 2 segmenta igre polako 'raspadaju'..Ima i razloga zasto...U Denveru pre 2 nedelje  se povredio startni DE De Vito,vrlo bitna karika,i vec tada je taj sjajni pritisak prve linije odbrane popustio,a u nedelju su se povredila 2 LB Chiefsa,dve 'zveri',Hali i Houston(obojica ce vrlo verovatno biti izabrani za All star mec-sem ako ne budu povredjeni)..Do njihovog prisustva,Chargersi su dali 3 poena,i delovalo je da vise nece nijedan,a kada su oni izasli,doslo je do raspada sistema,i primili smo 38 poena...jednostavno nijedan napad nije mogao da se zaustavi...Napad Chiefsa jeste 'podivljao' prosle nedelje,fantasticno su igrali,ali cisto sumnjam da mogu takvu partiju da ponove..QB Smith je zahvalan igrac,ne cini cuda,ali i ne gresi puno,mada je prosle nedelje bacio jedan INT za TD,kada se mozda i lomio mec.UZ standardno odlicnog RB Jamala Charlesa,probudili su se i WR,i Bowe i Avery,ali videcemo.Odbrana Denvera je sasvim solidna,nije fenomenalna,ali je dobra,moze biti problem,za uspavani napad Chiefsa(do proslog kola ponavljam)..Von Miller OLB je u odlicnoj formi,terorise protivnicke OL,i sigurno ce od njega najveca opasnost pretiti Smithu,kao i od DE Philipsa..Sto se napada Denvera tice,o njima je sve manje vise poznato..Ako imaju dan,a zadnja 3 kola su malo popustili,mogu da daju poena koliko zelis..Maning je u zivotnoj formi,ima 3 strasna WR(Welker,Thomas,Decker),tu je i TE Thomas,i kada se rasire ,odbrane moraju da igraju sa puno DB,a manje LB da bi sve to branili,i jasno je onda da ostaje prostor za RB,a Moreno to fantasticno koristi,sto se vidi i po njegovim brojkama..Posebno cenim da su besni zbog poraza u zadnjem kolu protiv Patriota,jer su vodili 21-0,imali kontrolu nad mecom,i na kraju uprskali..Verujem da je HC Fox 'imao sta im kaze' posle meca,i da novo opustanje nece dozvoliti protiv oslabljenih Chiefsa..Zbog svega ovog izrecenog,zbog neverovatnog napada Broncosa,uspavanog Chiefsa,zbog odbrana koje su sa navedenim povredama domacih u najmanju ruku podjednake,zbog jako velikog uloga(titula u AFC West),iskustva,ja u ovom mecu prednost ipak dajem gostujucim Broncosima,koji ce sigurno znati da 'se nose' sa paklenom atmosferom na Arrowhead stadionu,napascu pobedu Broncosa sa 3 i vise razlike...

Edited by Zizu

Share this post


Link to post
Share on other sites

19:05,Carolina Panthers-Tampa Bay Buccaniers,tip Panthers - 3,5,@1,50 BET 365Da mi je neko pre pocetka sezone pricao,da ce Carolina ovako igrati ne bih mu verovao..Tj.,da ce odbrana igrati,jer od napada sam ocekivao da ce biti sjajni,ali da ce odbrana ovako kidati ne..QB Panthersa,Cam Newton,igra svoju trecu sezonu..posle prve briljantne,u drugoj je debelo podbacio,a sada igra toplo-hladno,ali sa primetnom stabilizacijom forme zadnjih par kola,sto se vidi i po rezultatima..17 TD,9 INT,2 fumbla(pasom i jos 5 trcanjem) svakako nisu brojke da vam zastane dah,ali dosta rizikuje,puno trci,ulazi u 'meso',i to nosi i svoj rizik..Prva opcija mu je jasno fenomenalni WR Smith,godinama jedan od najboljih WR lige,ove godine se istice i stari lisac TE Olsen,a Panthersi su godinama poznati po trcanju,tako je i ove godine,De Angelo Wiliams ima korektne brojke,i ocekujem da ce premasiti 1000 y ove sezone...Snaga Caroline je odbrana..Strasni protiv pasa( deveti u ligi),jezivi protiv trcanja(treci),zaista ulivaju strah u kosti i mnogo jacim napadima od Tampinih..DE Johnson terorise protivnicke QB,i u kombinaciji sa takodje DE Hardy-em,cine strasnu prvu liniju odbrane,LB i DB su im takodje sjajni,tako da sumnjam da ce Tampa ista znacajnije uraditi..Carolina ima 7 vezanih pobeda,posebno su zanimljive zadnje 3,gde su dobijali minimalno,ali mnogo je znacajno da su dobili velike timove(San Francisko i New England),i pokazali su da su sposobni za velika dela..dok su proslo kolo gubili u Majamiju 16-3,i preokrenuli...Pucaju od samopouzdanja,i mislim da mogu daleko..Sto se Tampe tice,prilicno nesretno su gubili,dosta meceva tesno,fali im iskustva,ali to je vec njihov problem..Posle 8 vezanih poraza,dosle su 3 pobede,tesna protiv Majamija,zatim raspala Atlanta,i najvece iznenadjenje proslog kola,pobeda u Detroitu,ali samo ko nije gledao mec,moze da veruje u nju...dobili su je glupostima QB Lionsa...Napad Tampe je pasom 29 u ligi,trcanjem 20,dakle sve je jasno...sa tim brojkama,strasna odbrana Caroline ce ih oduvati..Odbrana nije nista bolja,prosecna,i sigurno ce Newton i De Angelo nalaziti lako resenja protiv njih..QB Glennon,rookie,ne deluje lose,ali ima da se uplasi u Sarlotu,i kada ga dohvate zveri iz LB linije Panthersa,nece mu biti lako..U napadu obicno trazi fenomenalnog WR V,Jacksona,i ako ga Panthersi úduplaju',imace velikih problema..RB Doug Martin je prva opcija trcanjem,ali u vidnom padu forme,sve manje nosi,a sumnjam da ce se i sutra naigrati..Odbrana im je celu sezonu jaci deo tima,konsolidovali su se,ali iskreno mislim,da Tampa nema sta da trazi sutra,Panthersi vijaju play off,deluju mocno,i ocekujem da ce pobediti sa vise od 7 razlike,ali ipak tipujem skromnije,pobeda domacina sa 4 i vise razlike..sto se u betu lepo placa,1,50..

Share this post


Link to post
Share on other sites

American Football, NFL19:00 CET (01/12/2013)Carolina Panthers - Tampa Bay Buccaneers(Handicap)Pick: Carolina Panthers - 6Odd: 1.76Bookie: Pinnacle SportsStake: 6/10Večeras se na Bank of America Stadium( Charlotte, North Carolina) igra meč između domaćih Panthersa(8-3) i gostujućih Buccanersa(3-8)...Po meni su ovde Panthersi veliki favoriti zaista igraju sjajno u seriji su od čak 7 pobeda i prosto nemogu da verujem da ih Buccanersi mogu zaustaviti iako su i oni konačno počeli da igraju i vezali 3 pobede!!!Prilično su me Panthersi iznenadili ove sezone uostalom kao i celu Ameriku igraju fantastično Ron Rivera je posložio jedan fantastičan kolektiv tu prvenstveno mislim na njihovu odbranu koja deluje fenomenalno i nevidim kako im večeras gosti mogu dati puno poena!!!Odbrana je sjajna 3 po dozvoljenim jaradama odlični su i po zemlji 81.5 (3rd) i kroz vazduh 215.9 (7th) vrše fantatičan pritisak na kvoterbeka verujem da mogu da zaustavenapad gostiju.Napad Panthersa predvodi mladi  QB C. Newton koji nije fenomenalan ali igra sve bolje to jest sigurnije manje greši i sasvim dobro vodi napad.Radi se o veoma perspektivnom kvoterbeku koji je došao iz Auburna u kojem je ostavio veliki trag po meni u njemu leži ogroman potencijal i on još ni izbliza nije pokazao šta sve može ima fantastične fizičke predispozicije opasan je i kad krene u prodor trčanjem svaku rupu sjajno koristi ima ipar sjajnih hvatačkih opcija i iako je Tampina odbrana sasvim solidna verujem da će odbrana Panthersa davati napadu dosta dobre startne pozicije...Sa druge strane Buccanersi koji su žestoko razočarali ove sezone iako su vezali tripobede igrali su protiv ekipa koje su u raspadu ove sezone prvenstveno tu mislim na Atlantu ali i Miami su dobili dosta sretno kao i prošle nedelje Detroit zbog neverovatnog broja poklon lopti Lionsa.Napad predvodi sve bolje mladi M. Glennon  ima i fabntastičnog WR V. Jacksona dok su po zemli lošiji zbog silnih povreda ove sezone nadam se da će teško da uspostave ofanzivnu igru.Odbrana je sve bolja ali mislim da ipak u ovom trenutku je četa Ron Rivere veoma jaka i da će dobiti ovaj meč koji ja uzimam u hendikepu...!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

Oklahoma City Thunder - Minnesota Timberwolves over 208.5

 

Ovo je po meni i po statistikama večeras jedan od većih zicera uz Denvera koji je već odigrao over 202 koša. Oklahoma na svome terenu daje jako puno koševa i granica im zna biti često i iznad 120. S druge strane ekipa Minnesote se također voli nadigravati brzim akcijama što bi u ovome slučaju značilo također dosta koševa. Obje ekipe znaju da šutiraju dosta trica tako da ako krene trica granica nije toliko strašna i nedostižna. Glavni igrači domaće ekipe u zadnje vrijeme malo osciliraju u svojim izvedbama, tako da su večeras motivirani i spremni da deklasiraju Minnesotu, koja također u ovom meču želi uzeti bodove. U timovima nema veći izostanaka niti ozlijeđeni igrača. Obje ekipe vole igrati brzu košarku što bi moglo biti i za live okladu dobro. Sretno svima koji prate... pooozz

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...