Jump to content
Sign in to follow this  
Crni

18.12.2013.

Recommended Posts

 

Po mom misljenju angazovanje Bekera je markentiski potez. Tesko da on moze, sto se igre tice da pomogne Djokovicu. Malo bi bio prevelik zalogaj za njega da samostalno vodi karijeru igraca iz vrha svetskog tenisa. Iako nema iskustvo kao trener, Beker itekako ima iskustva u osvajanju titula. Ja tu vidim njegovu ulogu u timu. Svaka promena u timu (ma koji god sport bio) unosi odredjene nove detalje koji se mogu manifestovati kako u pozitivnom tako i u negativnom smislu. Ovo angazovanje Bekera u narednom kratkorocnom periodu (2-3 meseca) po meni se ne moze negativno odraziti na Djokovica i njegove igre i rezultate. Cak sta vise smatram da ce Bekerovo prisustvo doneti nov stimulans Djokovicu i dodatno ga motivisati. 

 

Meni, na prvi pogled u oci upada podatak o turnirima na kojima ce biti Vajda. Indijan Vels, Madrid, Toronto i Peking

 

06.03.2014 Indijan Vels Pocetak Masters serije. Prvi deo americke turneje.

04.05.2014. Madrid Sljaka pocetak priprema za Rolan Garos (Monte Carlo je 13.04. iako je osvojio turnir prosle godine nije redovan ucesnik i u mnogome zavisi od americke turneje)

04.08.2014 Toronto Posle Vimbldona igraci obicno odlaze na mini odmor. Toronto prvi turnir iz drugog dela americke turneje, koja se zavrsava US Openom.

29.09.2014. Peking (turnir serije 500) pocetak Azijske turneje.Na ovaj turnir se naslanja turnir masters serije Sangaj, turnir posle koga je uglavnom sve poznato o ucesnicima zavrsnog turnira masters serije u Londonu

 

Da zakljucim: Tenisku sezonu mozemo podeliti u pet ciklusa. Cetiri se zavrsavaju Grand Slam turnirom, dok poslednji Masters finalom u Londonu (ujedno i zavrsnica sezone). Svi ovi turniri na kojima ce Vajda biti "prvi" trener zapocinju jedan takav ciklus. Indijan Vels ne spada u te pre Grand Slam turnire ali je izuzetno vazan jer njime zapocinje Masters serija i borba za London. Ocigledno je da ce glavnu ulogu i dalje imati Vajda. Njegov rad ce se uglavnom usmeriti na pripremni period i stvaranje baze koja bi se u slucaju potrebe mogla nadograditi za vreme nekog turnira. Upravo i njegovo prisustvo na ova 4 turnira ostavlja mogucnost uvida na pocetku ciklusa u neke greske i ispravljanje istih. Ocigledno je da Vajde nema na "travi". To i nije njegova specijalnost, mozda je i upravo zbog toga tu i Beker. Kako je  i sam Vajda napomenuo njihovom timu je bio poteban jos neko, izabrali su Bekera. Vreme ce pokazati da li su bili u pravu ili ne. 

 

 

 

 

 

 

sta je ovo?jel tvoj tekstili je koriscen gogle translate. :icon_eek:  prvo napises da on ne moze da pomogne novaku i da je marketinski potez, a posle potires to mnogobrojnom argumentacijom. hmm. ne ide... :icon_biggrin:

 

Ja mislim da je uzimanje novog trenera sviranje kurcu pesme jer sto bi uzimao novog trenera pri ovakvim dobrim igrama, jednostavno se nikog ne boji niti mislim da moze bolje od ovoga trenutno. igra na svim podlogama besprekorno tako da nema zime tu, samo pamet u glavu i koncentracija na nivou, ali s obzirom na poznati balkanski mentalitet iznenadjujuce  je novak ovoliko u vrhu. svaka cast :tzare:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Naravno polufinale prvo sa Poljskom ali verovatno cemo to resiti lakse a onda ide finale 

Toga se i plasim da ne zabelezimo pobedu unapred...

 

Kakav potop danas...prestrasno...

NHL i NBA strucnjaci imate li sta pametno?

Nisam neki nba strucnjak al mi je Bruklin sigurica :icon_biggrin:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kakav potop danas...prestrasno...

NHL i NBA strucnjaci imate li sta pametno?

 

 

mene su potopile Norvezanke imao sam ih u dublu, i na tiketu. to mi je bio fiks dana !

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...