Jump to content
Sign in to follow this  
Zizu

16.10.2011.

Recommended Posts

19.00 Detroit Lions(5-0)-San Franciscko 49 ers(4-1) k.r. 1 1.45 Germania

 

Strasna druzina iz Detroita melje sve redom....Veceras ce na njihovom prepunom Ford Fieldu stizu sasvim solidni gosti iz San Franciska...medjutim,ko moze da zaustavi Megatrona???Ni najveci optimisti nisu mogli da ocekuju ovaka start Lionsa.Ekipa koja je godinama tavorila na dnu lige(doduse imali su efikasan napad i tada,ali ocajnu odbranu koja je po pravilu uvek primala vise poena nego sto napad postigne),sada je kroz draft uspela da i taj deo tima bitno popravi....Zadnjih nekoliko godina su kao visoke pikove prve runde uzimali top defanzivce ,od kojih je najbitnije ime uzeto prosle godine,a to je sjajni DT Ndamukong Suh,covek koji prosto terorise protivnicke OL..Samim tim,poceli su manje poena da primaju,ove sezone su 11 odbrana lige protiv pasa,i 17 protiv trcanja,sto je za njih fenomenalno...A sta ce reci za napad????Iako su tek 7 u ligi pasom,ja verujem da sve odbrane drhte kada se naspram njih nadje dvojac QB Matthew Stafford, i covek jednostavno nazvan MEGATRON(Calvin Johnson) ..Stafford je ove sezone u 5 kola 'bacio' 1436 y,i sto je bitnije odnos TD i INT je 13/4 u korist ovog prvog...Od tih 13 TD ,9 je bacio Megatronu,tako da je svima jasno kako se zavrsavaju njihovi napadi,ali niko to ne moze da spreci..Najveci problem napada Lionsa je lose trcanje,tu su tek 24 u ligi,ali posto protivnicki safety sve vise 'dupliraju' Megatrona,bice i tu prostora za napredak...

Sto se San Francisca tice,skor od 4-1 govori da je rec o ozbiljnoj ekipi..Prosle nedelje su demolirali Tampu sa cak 48-3..Qb Alex Smith sasvim solidno vodi svoj napad,ne gresi puno(samo 1 INT),ima 7 TD i skoro 1000 y..Trcanje je jaci deo napada,RB Frank Gore je godinama u top 10 RB lige,napravi poneki fumble,ali prilicno je siguran...183 y pason im je prosek ove sezone,sto nije bas sjajno,ali kazem,vise se baziraju na trcanje,i tu je sansa Lionsa(jer odlicno brane trcanje)...Odbrana 49 era-sa je 'paklena' protiv trcanja,dozvoljavaju samo 76,4 y po mecu,i u tom segmentu su 4 u ligi,sto je zaista sjajno....ali Detroi i ne trci.....protiv pasa su mnogooooooooooo losiji,264,4 y dozvoljavaju,i tu su u donjem delu lige....

Zbog svega navedenog,rec je definitivno o derbiju,ali neko mora da pobedi...Pred bucnom domacom publikom,i vodeci se cinjenicom da niko ne moze da zaustavi MEGATRONA,i da je odbrana 49 ersa 'tanka' protiv pasa,i da su Lionsi puni samopouzdanja,i da su gladni pobeda posle mnogo susnih sezona,ja na ovom mecu uzimam pobedu domacina,ali za svaki slucaj 'pokrivam' i X u regularnom delu...

Edited by Zizu

Share this post


Link to post
Share on other sites

19.00 Washington Redskins(3-1)-Philadephia Eagles(1-4) 2 1,85 Germania

 

Sta reci za ekipu,na koju su utroseni milioni $ u predsezoni za pojacanja?Sta reci kada je ta ekipa ubedljivo prva u ligi trcanjem(165,6 y po mecu),i sasvim solidni 8 pasom(280 y po mecu)i 445,6 y po mecu(3 u ligi)...Prognozirali su im 16-0 u sezoni,Superbowl,i titulu...kladionice su ih smestile ubedljivo na prvo mesto...E ta ekipa ima 1-4,i play-off je za njih vec sada jakooooooo daleko...4 poraza u nizu,i krizi se ne nazire kraj......Ja imam samo jedan argument za to-NISU IMALI SRECE....ali od ovog kola mislim da ce im se fortuna osmehnuti,i da je to ekipa koja je sposobna i sad da dobije sve do kraja...

Osnovni problem je u QB Michaelu Vicku...Covek koji je posle zatvora,prosle sezone explodirao,pomerao granice,u offseasonu placen je enormno,i pokvario se...8 TD i 7 INT sigurno nije ucinak koji je iko zeleo,i dzabe mu 1336 y,kada je sa tih 7 INT ubio svoju ekipu,jer je vecina bila ispred svoje red zone,a neki su INT cak i vraceni za TD..Vrhunac mu je bio prosle nedelje u Bafalu,kada je imao 4 INT,i kada su Eaglsi izgubili mec u kojem su u svakom segmentu igre bili dosta bolji...ali sta vredi.Pretrcao je Vick ove sezone i 318 y,ali sve je to nista,nema TD trcanjem.On ima 3 dobra resenja u napadu,svakoko no 1 je DeSean Jackson,sjajni WR(410 y i 2TD),ali moze on i bolje..Maclin i Avant su sasvim solidne 'mete' za Vicka,mada je ovaj drugi prosle nedelje sa 2 fumble direktno kumovao porazu u Bafalu..RB LeSean McCoy je jedan od boljih u ligi,tu nema dileme,ali i on moze bolje(5 TD i 443 y).Odbrana Eaglsa je takodje najavljivana kao cudo,da ce dominirati u svim segmentima,ali za trcanje zasad nemaju resenja,tek su 28 u ligi(140,2 y po mecu),sto je jako puno,dok su protiv pasa solidni,sedmi,i ne dozvoljavaju puno y..Mislim da ce super iskusni strateg Eaglesa Andy Reed naci nacina da ekipu 'prodrma' iz letargije,jer vremena vise nema,i ako samo smanje sopstvene greske,tesko ce ih ko dobiti..

Nasuprot njima,Redskinsi su ekipa koja je godinama najskuplja u ligi,ali isto tako ne mogu nista da urade....njima definitivno 'nesto fali',i uvek su 'kao tu negde',ali zapravo nisu nigde..Vec 2 sezone ih predvodi iskusni,ali 'izlapeli' trener Mike Shanahan(od 'miloste nazvan 'Pacov'')o kojem ja bas nemam neko visoko misljenje,stari trener...koji je doduse uzeo 2 SB sa Broncosima,ali sa Elway-om u timu,to bi i ja mogao..Napad im predvodi jedan od losijih QB lige Rex Grossman,koji sa 6 TD ali cak 5 INT verujte mi nece predstavljati nikakav problem za sjajni secondary Eaglsa...

Ocekujem minimum 2 INT da ce napraviti,ako uopste bude smeo da baca..Resenja u napadu su mu vec matori Santana Moss(246 y i 2 TD-koji doduse zna da explodira(ali u nedelju sigurno nece),jer ce ga CB Eaglsa 'staviti u dzep)),sasvim prosecni Jabar Gaffney(238 y i 1 TD),i TE Fred Davis,kojeg ce 'pojesti' safety Phile..Ukupno su pasom 19 u ligi,vise i ne zasluzuju..Trcanjem su Redskinsi 8 u ligi,i tu mozda vide svoju sansu,jer kako sam rekao Fila se bas nije dobro pokazala protiv trcanja ove sezone,ali RB Tim Hightower meni bas i ne uliva poverenje(i pride je nesto rovit),alternativa mu je jos losiji Ryan Torain ,tako da mislim da su i tu male sanse da prodju..Odbrana Redskinsa je doduse jedna od boljih u ligi,8 protiv pasa,5 protiv trcanja(84.5 y samo primaju),i zaista su dobri,ali ce u nedelju pokleknuti..

Kad uzmem u obzir sve ovo,i da Fila JEDNOSTAVNO MORA DA POBEDI,a ima kvalitet za to(duplo su bolji od Redskinsa),i da su veliki timovi najjaci kad je najpotrebnije,iako je stadion u glavnom gradu USA najveci i jedan od najbucnijih u ligi,ova kvota je meni sasvim primamljiva,i ja je obavezno uzimam....Cak cu u nekoj kladionici za manje para odigrati da Fila dobija sa vise od 10 razlike,jer imam osecaj da ce im se u nedelju sve vratiti(sto su nesretno i nezasluzeno gubili)...

Share this post


Link to post
Share on other sites

22.05 Oakland Raiders(3-2) -Cleveland Browns(2-2) 1 1,45 PSK

 

Zanimljiv mec u nedelju uvece u ' Crnoj rupi'....Domaci Raidersi sasvim solidno igraju,i posto se nalaze u relativno losoj diviziji,mogu i do samo vrha ove godine...Ekipa Oaklanda se uglavnom oslanja na trcanje,i odlicno im ide.Drugi su u ligi u tom segmentu,sa 161,8 y po mecu,sto je fenomenalno..RB Darren McFadden uz svoju navalu jako dobro to radi,i nema razloga nista da se menjau postavkama napada...Kod njih postoji problem zvani QB....kada je pozvana akcija pasom,e onda spasavaj se ko moze...QB Jason Campbell je po meni jedan od najgorih QB lige,ako ne i najgori..Petu godinu je starter u NFL,i ja tu ne vidim nikakav napredak...ni u Washingtonu,ni u Oaklandu nije valjao....ne znam sto ga iko vise drzi,ali ajde...6 TD i 4 INT ove sezone,uz 1118 y,i ne izgleda tako lose,ali ko je video vise od 3 njegova pasa,zna o cemu pricam..Ima 2 solidna WR u ekipi,Darrius Heyward-Beya i Denarius Moore,koji su sa 200-ak y prosek u ligi,ali kako i vise da imaju pored gore spomenutog momka...Sto se odbrane tice,izuzetno je oslabljena letosnjim odlaskom Nnamdi Asomughe,koji je top 5 CB lige,i koji je za silne pare pojacao Philadephiu..Skoro kompletan secondary im je po bolnicama,i tu imaju veliki problemdosta rookie je na tim pozicijama,koje ipak zahtevaju iskustvo,pa zato i jesu 28 odbrana lige pasom,sa 300 y po mecu,dok su protiv trcanja malo bolji,21 u ligi..Prvom linijom odbrane komanduje i caruje DT Richard Seymour,nekadasna legenda sampionske ekipe New England Patriotsa,a taj momaj i dalje 'objasnjava'...mada nema bas neku podrsku..

Sto se Brownsa tice,ekipa prvenstveno misli o odbrani..Pas odlicno brane(4 su u ligi),a posto za Oak baca gorepomenuti jadnik,nece ni u nedelju imati problema da odrze taj prosek..Ali,imaju problem sa odbranom protiv trcanja,nisko su kotirani(tek 24 ),i sa sjajnim McFaddenom ce imati strasnih problema...Ocekujem da ce imati 150 + y ...Napad im je prilicno tanak,QB Colt McCoy je kalibar nesrecnog Campbella(6 TD i 3 INT i ispod 1000 y),a pride se povredio u nedelju proslu,pa se jos ne zna njegov status za mec sa Oak.Omiljene mete su mu WR Mohamed Massaquoi i Josh Cribbs(mada je on izuzetno opasan u specijanom timu prilikom vracanja kick offa i punta),i TE Benjamin Watson..Startni RB je Peyton Hillis,ispod proseka,uostalom gde ste videli belog RB da je extra.... Posted Image (sa 2 TD i ispod 200 y u 4 meca,to je ocajno)...

Generalno,rec je o dve podjednake ekipe,i po meni je kvota mogla da bude veca,a za pobedu domacih sam se odlucio zbog jednog coveka,i nikad ne bih rekao da me ta pozicija u timu moze navesti da nekom dam prednost...Kada znate da vam je dovoljno da dodjete do pola terena,i da su to vec sasvim sigurna 3 poena,mnogo vam je lakse....Naravnom,rec je o neverovatnom kikeru Raidersa,levonogom Poljaku Sebastianu Janikowskom...covek pomera sve granice ove igre,izjednacio je dugogodisnji rekord lige od 63 y,a kada vam kazem da sa udaljenosti preko 50 y ima 5/6 sve vam je jasno..Covek je godinama u samom vrhu,ali ove godine zaista niko ne moze da mu pridje...samo dodjite do pola,i to je 3 poena Posted Image Tu je jos i sjajni punter Shane Lechler,top 3 punter lige,i ja sam zbog eto te 2 stvari,+ sjajna domaca publika,koja pravi nesnosnu buku,se odlucio da uzmem Raiderse...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Prijedlog današnjeg MLB susreta (Pinnacle).

 

02:05 - Milwaukee Brewers - St. Louis Cardinals - Milwaukee Brewers +1.5 - 1.476 http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/nije.gif

02:05 - Milwaukee Brewers - St. Louis Cardinals - under 9.5 - 1.610 http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/nije.gif

 

Uspješan odabir! http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/crossfingers.gif

 

Tuto http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/14clover.gif

Edited by Tuto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Week 6

 

19:00 FedEx Field (Landover, Md.)

 

Washington Redskins(3-1)-Philadelphia Eagles(1-4)-(Konačan Rezultat) Tip:2 @1.65 9/10 Expekt

 

Večeras se u Washingtonu igra meč između diviziskih rivala u NFC East između domaćih Redskinsa i gostujućih Eaglasa.

Domaćin je sjajno počeo sezonu na startu su pobedili favorizovane Giantse sa 28-14 dabi još pobedili dva slabija protivnika Arizonu i St.Louis dok jedini poraz su doživeli od večitih rivala Cowboysa sa 16-18 i neočekivano trenutno zauzimaju vodeću poziciju u diviziji ali mislim da to neće dugo trajati jel objektivno su slabiji od konkurenata iako oni uvek ulažu puno novaca u tim nebili se dokopali pley ofa u kojem su zadnji put bili 2007god.

Reskinsi su već godinama najskuplji tim na svetu od svih sportova ali jednostavno im rezultati izmiču prošle sezone su doveli legendarnog trenera Mike Shanahana( čuvenog Pacova koji je sa Broncosima uzeo dva Super Bowla) ali prošla sezona razočarujuća sa 6-10 ove sezone su dobro krenuli ali sumnjam da mogu i do pley ofa ali videćemo!!!!

Vođa napada je QB Rex Grossman kvoteberk dosta skromnih mogućnosti što pokazuje i ove sezone 989y 6 TD i 5 INT iako u svojim redovima ima dobre WR nekoristi to i Santana Moos i Jabar Gafney su nedovoljno iskorišćeni dok je trčanje Reds. ono što ih trenutno i drži ovako visoko sva tri RB su gotovo podjednako raspoređena i sa tim čestim izmenama Pacov pokušava da radi ono što je godinama bio slučaj u Denveru da nije bitno ko je RB zagarantovano mu je preko 1000y ali nema nigde takve linije kakva je bila u Broncosima jel koja god se rupa pozove u akciji oni su je savršeno otvarali.

Ipak zasad dosta solidno trčanje RB T.Hithowera,R.Helu i R.Torian koji imaju pretrčano oko 600y...

Ipak je odbrana ta koja ih dosad drži koja je po statistikama 6 protiv pasa 8 dok je protiv trčanja 5 ali mislim da ipak su daleko od najboljih odbrana u ligi...

Was. večeras sa dosta problema sa povređenim igračima i u napadu i u odbrani dosta ih je pod zakom pitanja.

Šta reći za Filu ekipa kojoj su svi davali najviše šansi za super bol uz N.E.P. a oni su trenutno u Ambisu imaju 1-4 i svaki sledeći poraz ih može skupo koštati.

Mislim da bi večerašnji okršaj trebalo da bude prekretnica jel upravo igraju protiv trenutno vodećeg tima u diviziji od koga su nesumnjivo daleko kvalitetniji.

Tim File je već godinama u samom vrhu Američkog Fudbala imaju sjajnog Men. Endia Rida koji je već punih 12 sezona na kormilu sa dosta uspeha ali nikako da se okite Super Bolom.

Svi su bili ubeđeni da je to ova sezona ali užasan start koji je prouzrokovan najviše njihovim greškama tu najviše mislim od povratnika u NFL Michaela Vicka koji je od astronomske popularnosti došao na dno svojom gluposti završio je iza brave.

Prošle sezone niko ga nije hteo sem File koja je sa njim puno rizikovala a on je odigrao sezonu života u 12 mečeva bacio je 3018y 21 TD i samo 6 INT pretrčao je 676y i postigao 9 TD.

Koliko je podbacio ove sezone pokazuje to da već ima više INT nego prošle sezone čak 7 Kvoterbek fantastičnih fizičkih mogućnosti kojem je uvek pas bio daleko lošiji deo igre to je prošle sezone daleko popravio očekujem od njega daleko bolje partije već od večeras.

Ima sjajnih WR u svojoj ekipi D.Jackson,S.Smith,J.Avant,J.Maclin...

Sjajan je i RB L.McCoy.

Pored Vicka i odbrana je podbacila koja je uvek sjajna trenutno su 15 stim što je protiv Pasa 7 dok je protiv trčanja 28 siguran sam da će se i u tom segmentu popraviti.

Jednostavno je ovo za Filu utakmica sezone jel ako izgube teško će se uspeti posle 1-5 da vrate dok sa pobedom bi i na psihološkom planu puno dobili jel je to tim sposoban da pobedi možda i sve do kraja.

Uzimam večeras pobedu Eaglsa za visok ulog....Posted Image

FT:13-20 Win Posted Image

W 7-L 0

Edited by Crni

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odigrao sam : Washington Redskins(3-1)-Philadelphia Eagles cista 2 @1.58 Unibet .

Drzite se Crni i Zizu ( salim se)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Odigrao sam : Washington Redskins(3-1)-Philadelphia Eagles cista 2 @1.58 Unibet .

Drzite se Crni i Zizu ( salim se)

 

 

A bojao si se...bilo je to ubedljivije nego sto rezultata pokazuje...zao mi je samo jer je i Det trebao da dobije...

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bojao si se...bilo je to ubedljivije nego sto rezultata pokazuje...zao mi je samo jer je i Det trebao da dobije...

 

Dvojka na HAZARDERU :nije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

.Napad im predvodi jedan od losijih QB lige Rex Grossman,koji sa 6 TD ali cak 5 INT verujte mi nece predstavljati nikakav problem za sjajni secondary Eaglsa...

Ocekujem minimum 2 INT da ce napraviti,ako uopste bude smeo da baca.

 

Pogresio sam,bacio je 4 INT :nije:

Share this post


Link to post
Share on other sites

A bojao si se...bilo je to ubedljivije nego sto rezultata pokazuje...zao mi je samo jer je i Det trebao da dobije...

 

Svaka cast!

 

Nisam alav ali da je i DET prosao imao bih jos 85 e veci dobitak.Juce uhvatim 5 /6 u terminu od 19 sati i 3/3 od 22!!!i naravno singl @1.58.

 

Praticu analize i sledece nedelje.

 

Pozz

Edited by euro

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka cast!

 

Nisam alav ali da je i DET prosao imao bih jos 85 e veci dobitak.Juce uhvatim 5 /6 u terminu od 19 sati i 3/3 od 22!!!i naravno singl @1.58.

 

Praticu analize i sledece nedelje.

 

Pozz

 

U petak ako stignem,opet obecavam 3 komada....vikendom zaista nemam vremena za to,ali potrudicu se u petak da odradim nesto,vec vidim par zanimljivh parova...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...