Jump to content
Sign in to follow this  
Catalonec4ever

06.06.2012

Recommended Posts

11:00 David Ferrer - Andy Murray 1 @1.59

 

Krajne vreme je bilo videti realne kvote u muskoj konkurencii na ovog grend slema. Kvota za pobedu spanca po meni ima velika vrednost. Murray je imao sjajna prva nedelja, zagubio je samo 2 seta u 4 odigranih meceva. Napravio je sjajni presvrter protiv Gasquet, u duel gde sam iskreno ocekivao da bude porazen. Megutim, njegova bol u legima je radila probleme u njegove dvizenja i duga razmena udarca. Njegov najvazni deo igre na ovakve velike turnira je mentalna snaga i konstatni pritisak za grand slem titula no ocito da skot jos uvek nije sazreo za velike korake. 18/4 je njegov ucinak na sljaci u ovoj sezoni, sva 4 poraza od dobrih igraca (Berdych, Gasquet, Raonic, Gulbis). Do sad, nije uspeo da pobedi neki igra od top 10. Sa druge strane, Ferrer je u velika forma. Nakon neocekivanog poraza u Monte Carlo od Belluci-a, spanac je ubacio u brzinu i okrenuo je stvari upravo u njegov omileni deo sezone. Ima samo 3 poraza do sad (Belluci, Nadal, Federer) a to je ustvari realnost za njega jer jedino od top 3 igraca moze da bude porazen na sljaka. 4 pobede na FO, sva 4 u 3 seta i to u stilu. Ovo je njegov najveci rezultat na FO a mislim da upravo ovaj ucinak daje mu motivacija i samopouzdanje za jos veci rezultat. Njegov evenutalnni protivnik u polufinalu bi bio neko od spanskog derbi-a Nadal – Almagro, podatak sto po moje razmisenje daje jos veca mentalna i fizicka sila da odigra jedan od najboljih meceva protiv Murray-a. Ferrer je sigurno bolje igrac na sljaka, sa sigurnost je u bolja forma. Na zemju do sad su odigrali 3 meceva, sva tri je dobio spanac. Idealna prilika da se ova pozitivna serija nastavi.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferrer D.-Murray A tip 2 @ 2.55

Iako su kladionice stavile Ferrera u ulogu favorita u ovom meču ja prednost ipak dajem 4. igraču svijeta. U zadnja 3 meča na zemlji Ferrer je pobjedio Murraya, Ferrer igra uvjerljiv tenis na RG-u ove godine bez izgubljenog seta, ali Murray ima šanse u današnjem meču. Njegova snaga je jaka defanzivna igra koju posjeduje i koja na ovakvoj podlozi je itekako korisna, također i talent koji još nije okrunjen GS-om ali i to bi se moglo promjeniti uskoro. Murray u svom taboru ima i prednost u liku svog trenera Ivana Lendla koji je osvajao GS i čije iskustvo bi moglo pomoći i u lovu Murraya na njegov prvi Grand Slam, ali bi i moglo pomoći mu i pobjediti neke mečeve za koje pshički kao da nije bio dovoljno jak takav meč pobjediti. Murray igru za Ferrera ima iako je Ferrer favorit na zemlji mislim da ovaj dvoboj ipak neće lako otić na stranu Španjolca baš nasuprot mislim da ćemo dns vidjet pobjedu najboljeg britanskog tenisača a koefcijent od 2.55 je jako dobar.

Share this post


Link to post
Share on other sites

15:15 R. Nadal - N. Almagro (-9,5) 2 @ 1.55

 

Rafa je kralj zemlje...ali danas se igra četvrtfinale, a protivnik mu je sunarodnjak iskusni Almagro koji bilježi najbolje rezultate na zemlji te nešto i na betonu. Rafa je razbia Monaca - nakon 2:2 u 1. setu naniza je 16 GEMOVA ZAREDOM što govori o kakvom je igrači riječ, ali Monaco se raspa u tom meču(vjerovatno je bia umoran nakon 5 setova s Raonićem kolo prije).Monacov servis je bia očajan, pogodia bi vrhunski winner svako 2 gema otprilike i jednostavno nije moga borbenom Nadalu uzet gem...

Svejedno danas će Almagro svjestan da je kraj sezone zemlje i da mora dat zadnje atome snage ako želi postić neki rezultat (možda ljeti odigra Umag ili zemlju u Švedskoj). Almagro ima dobar servis, servira u same kuteve, nema neki extra footwoork, ali u izmjenama može parirat Nadalu ako ne bude probija u aute i mrežu.

Možda je i umoran Almagro (osvojia mali turnir u Francuskoj prije RG), ali baš zato vjerujem da će odigrat dobar meč za oproštaj od zemlje (zasad) i da neće dozvolit Nadalovu demolaciju ka vs Monaca...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferrer D.-Murray A tip 2 @ 2.55

Iako su kladionice stavile Ferrera u ulogu favorita u ovom meču ja prednost ipak dajem 4. igraču svijeta. U zadnja 3 meča na zemlji Ferrer je pobjedio Murraya, Ferrer igra uvjerljiv tenis na RG-u ove godine bez izgubljenog seta, ali Murray ima šanse u današnjem meču. Njegova snaga je jaka defanzivna igra koju posjeduje i koja na ovakvoj podlozi je itekako korisna, također i talent koji još nije okrunjen GS-om ali i to bi se moglo promjeniti uskoro. Murray u svom taboru ima i prednost u liku svog trenera Ivana Lendla koji je osvajao GS i čije iskustvo bi moglo pomoći i u lovu Murraya na njegov prvi Grand Slam, ali bi i moglo pomoći mu i pobjediti neke mečeve za koje pshički kao da nije bio dovoljno jak takav meč pobjediti. Murray igru za Ferrera ima iako je Ferrer favorit na zemlji mislim da ovaj dvoboj ipak neće lako otić na stranu Španjolca baš nasuprot mislim da ćemo dns vidjet pobjedu najboljeg britanskog tenisača a koefcijent od 2.55 je jako dobar.

 

 

Ja bi se ipak slozio sa Catalonecom koji je napisao prvu analizu na Ferrera.... Spanjolac igra preuvjerljivo dosad na RG.-u, ova podloga mu apsolutno odgovara (u h2h susretima na zemlji protiv murraya ima 3 pobjede iz 3 meca) ... a ne zaboravimo i problem britanca sa leđima --- ipak tip 1 !

Share this post


Link to post
Share on other sites

15:15 R. Nadal - N. Almagro (-9,5) 2 @ 1.55

 

Rafa je kralj zemlje...ali danas se igra četvrtfinale, a protivnik mu je sunarodnjak iskusni Almagro koji bilježi najbolje rezultate na zemlji te nešto i na betonu. Rafa je razbia Monaca - nakon 2:2 u 1. setu naniza je 16 GEMOVA ZAREDOM što govori o kakvom je igrači riječ, ali Monaco se raspa u tom meču(vjerovatno je bia umoran nakon 5 setova s Raonićem kolo prije).Monacov servis je bia očajan, pogodia bi vrhunski winner svako 2 gema otprilike i jednostavno nije moga borbenom Nadalu uzet gem...

Svejedno danas će Almagro svjestan da je kraj sezone zemlje i da mora dat zadnje atome snage ako želi postić neki rezultat (možda ljeti odigra Umag ili zemlju u Švedskoj). Almagro ima dobar servis, servira u same kuteve, nema neki extra footwoork, ali u izmjenama može parirat Nadalu ako ne bude probija u aute i mrežu.

Možda je i umoran Almagro (osvojia mali turnir u Francuskoj prije RG), ali baš zato vjerujem da će odigrat dobar meč za oproštaj od zemlje (zasad) i da neće dozvolit Nadalovu demolaciju ka vs Monaca...

 

Potpuno se slažem sa tipom upravo sam i ja hteo nešto da napišem o ovom meču ali da ne ponavljam.

Kolko god da je Nadal u formi takođe i Almagro je u životnoj formi a ovo je ipak četvrtfinale i neverujem da Nadal može toliko da razbije Almagra nebi me puno ni iznenadilo da ovo bude jedan dug i neizvesan meč.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Takođe i ja se slažem sa Catalonecom da je danas David Ferrer 1 jednostavno Marrey se gotovo na svakom meču diže u drugom delu posle lošeg starta ima problema sa leđima ali svi protivnici nisu bili ni blizu opasni kao Ferrer koji igra fenomenalno i verujem da je danas mnogo bliži polufinalu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ferrer D.-Murray A tip 2 @ 2.55

Iako su kladionice stavile Ferrera u ulogu favorita u ovom meču ja prednost ipak dajem 4. igraču svijeta. U zadnja 3 meča na zemlji Ferrer je pobjedio Murraya, Ferrer igra uvjerljiv tenis na RG-u ove godine bez izgubljenog seta, ali Murray ima šanse u današnjem meču. Njegova snaga je jaka defanzivna igra koju posjeduje i koja na ovakvoj podlozi je itekako korisna, također i talent koji još nije okrunjen GS-om ali i to bi se moglo promjeniti uskoro. Murray u svom taboru ima i prednost u liku svog trenera Ivana Lendla koji je osvajao GS i čije iskustvo bi moglo pomoći i u lovu Murraya na njegov prvi Grand Slam, ali bi i moglo pomoći mu i pobjediti neke mečeve za koje pshički kao da nije bio dovoljno jak takav meč pobjediti. Murray igru za Ferrera ima iako je Ferrer favorit na zemlji mislim da ovaj dvoboj ipak neće lako otić na stranu Španjolca baš nasuprot mislim da ćemo dns vidjet pobjedu najboljeg britanskog tenisača a koefcijent od 2.55 je jako dobar.

 

Ispotavilo se ipak da sam bio u krivu. Murray je previše griješio a šanse koje je imao u ovom meču nije znao iskoristiti za razliku od Ferrera koji je danas zasluženo dobio ovaj meč.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...