Jump to content
Sign in to follow this  
emir1983

08.06.2012.

Recommended Posts

18:00 Turska - Estonija (-2.5), tip: 1 @ 1.85, SuperSport 8/10

 

Večeras počinju kvalifikacije za sljedeće EP, a u prvoj fazi takmičenja se igra po principu mini turnira, tako da u Turskoj se igra grupa D u kojoj su osim domaćina, još i Estonija, Latvija i Malta. Po kvalitetu tu odskaču Turska, slijedi Estonija i Latvija dok bez ikakvih šansi je Malta, na kojoj će protivnici da popravljaju gol razliku. U prvom kolu koje mnogo odlučuju sastaju se domaća Turska i Estonija, u dvorani Yenisehir Belediyesi Sport Hall u gradu Mersinu. Moj odabir je da Turska ne gubi sa 3 i više golova razlike jer sam uvjeren da Estonija nije nimalo kvalitetnija ekipa od Estonaca, dok će Turcima kao vjetar u leđa biti veliko interesovanje domaće publike za ovaj meč. Do sada su dva puta igrali u kvalifikacijama za EP 1998 kada je oba puta slavila Turska sa 33-28 i 26-15, i u kvalifikacijama za EP 1996 kada je jednom slavila Turska 25-20 i jednom Estonija 24-20. Obje selekcije predstavljaju neku donju sredinu euro rukometa dok ako gledamo klupski rukomet Turci imaju mnogo više uspjeha. Zato je moj tip da Turci kao domaćini u ovom susretu i za nijansu bolja ekipa neće da izgube sa 3 i više golova razlike.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...