Jump to content
Sign in to follow this  
rockytomas

28.06.2012

Recommended Posts

Sport:Fudbal

Liga:Finland 1

Vreme:17:30

Događaj:Jaro - HJK Helsinki

Tip:2

Kvota:1.58

Kladionica:Pinnacle ulog 8/10

 

Mec iz Finske prve lige u kome se sastaju domaci Jaro koji je zadnji na tabeli sa svega 12 bodova iz 13 meceva sa ucinkom 3.3.7 a na svom terenu 2.0.4. i gosta Helsinkija koji je branilac titule i ove sezone glavni kandidat za titulu , oni iz 14 meceva imaju 28 bodova a Inter Turku ima dva manje ali i mec manje . Helsinki ima ucinak od 9.1.4 a u gostima 3.0.4. dok kod kuce imaju 6.1.0. ocito ove sezone u gostima nemaju tako dobre rezultate kao prosle kad su pobedjivali sve redom bez obzira gde se igra Jaro je idealan protivnik da poboljsaju bodovno stanje , ipak je tu razlika u kvalitetu timova i Helsinki mora ovakve meceve resavati , pogotovo u ovoj fazi jer ih uskoro ocekuju mecevi kvalifikacija za ligu sampiona protiv Islandskog Rejkjavika kad ce verovatno odmarati neke igrace , svi se secamo prosle godine Helsinkija iz meceva sa Schalkeom kad su nas sve iznenadili pobedom u prvom mecu i sigurno imaju ambicije da opet osvoje titulu ali i da u Evropi ostvare zapazen nastup , ono sto je jos inrtersantno da Helsinki u zadnja dva eca nije pobedio Jaro na njegovom terenu iako su u ukupnom skoru mnogo bolji i verujem da im je to dodatni motiv

Share this post


Link to post
Share on other sites

20:45 Njemačka - Italija, gol u oba poluvremena, tip: NE @ 1.75, SuperSport

 

Nakon dvije zadnje utakmice EP koje su završile nakon penala nismo vidjeli niti jedan gol u zadnjih 180 minuta pa bi moj tip ovdje bio da ni večeras nećemo vidjeti mnogo golova jer je veliki ulog i obje ekipe će igrati jako oprezno na meču.

Share this post


Link to post
Share on other sites

17:30, FF Jaro JS-HJK Helsinki, tip 2 @ 1.55, HL, 7/10

 

Finska prva liga. Susret izmedu vodeceg Helsinkija i posljednje plasirane, 12. ekipe Jara. Sto ocekivati u susretu prvog i zadnjeg na ljestvici nego pobjedu ovog prvog. Medutim evo zasto je kvota ovako viša i zasto su kladionice stavila ovaj tip pod supersansu. Iako inace izbjegavam te super-sanse ovaj put cu ispratiti jer mislim da je razlika u kvaliteti nesumnjivo na strani Helsinkija. Oni su ekipa koja suvereno vlada finskom ligom vec dugi niz godina i ova mini kriza u koju su upali mora vec jednom biti okoncana - a gdje lakse prilike -nego protiv zadnjeg na ljestvici. Kao sto sam rekao, HJK je vodeci sa ukupni omjerom 9-1-4 i gol razlikom 24:10. Sa druge strane Jaro ima ukupnih 3-3-7 i gol razliku 10:22. Kod kuce su u sest utakmica postigli samo dva gola i tu vidim priliku Helsinkiju da ih dobije mozda cak i sa hendijem. Ono zbog cega je ova utakmica skakljiva je forma ove dvije ekipe - HJK u zadnjih par kola nesto ne blista - u zadnjih pet utakmica ostvaili su 2 pobjede, remi u zadnjem kolu s TPS.om ..i dva poraza - u kupu od Honske na jedanesterce i u prvenstvu od Mariehamma 2:0. Sa druge strane Jarko je poceo davati neke znakove zivota jer su u zadnja tri kola dvaput objedili i jednom remizirali. Zanimljivo i oni su izgubili od Mareihamma 0:3. Ali opet, kad vidim h2h omjer - kako je HJK znao lako pobjedivati -vrati mi se vjera u ovaj tip. Evo recimo samo zadnje tri utakmice - sve tri pobjede Helsinkija - najprije u ligi 6:0 i 4:1 pa u kupu 2:1. Sve u svemu, domaci teren i neki dobri rezultati u zadnjim kolima su na strani Jara, dok je stanje na ljestvici, motiv za novim bodovima koji bi ih odrzali na vrhu, h2h tradicija i kvaliteta ekipe na strani Helsinkija. Mislim da zbog svega navedenog ovdje osvajaju sva tri boda.

Share this post


Link to post
Share on other sites

20:45 Njemačka - Italija, gol u oba poluvremena, tip: NE @ 1.75, SuperSport

 

Nakon dvije zadnje utakmice EP koje su završile nakon penala nismo vidjeli niti jedan gol u zadnjih 180 minuta pa bi moj tip ovdje bio da ni večeras nećemo vidjeti mnogo golova jer je veliki ulog i obje ekipe će igrati jako oprezno na meču.

 

meni se cini dosta sigurnija opcija da obe ekipe nece dat gol i da nece biti vise od 2.5 gola ... u HL .. kvota @ 1.40 ..tako cak moze zavrsit i 1:1.. ili 1:0, 2:0 za nekoga a da tip prode

Share this post


Link to post
Share on other sites

17:30, Mariehamn-Haka V. (1. gol), tip 1 @ 1.60, HL, 8/10

 

Finska prva liga, utakmica izmedu trenutno treceplasirane ekipe Mariehamna i 10. Hake (liga ima 12 klubova). Mislim da je ovo bolji tip, sa vise izgleda za prolaz od ciste pobjede domacina- iako ni to ne bi trebalo izostati. Naime, ovako... cim domacin povede tip je prosao, bez obzira na to da li ce Haka izjednaciti ili ne... Uglavnom, Mariehamn ima 24 boda i samo su 2 boda zaostatka za drugim Interom i 4 za vodecim HJK Helsinkijem (koji inace ima i utakmicu vise). Mislim da ce stisnuti ovdje na svom terenu i lovit sva tri boda. Kod kuce odlicno nastupaju zasad - omjer im je 4-3-0 uz gol razliku 9:3. Znaci samo 3 primljena gola u sedam utakmica... Sa druge strane Haka u gostima ima 2-0-5 uz gol razliku 7:14. Sto se tice forme ekipa - Mariehamn u zadnjih sest prvenstvenih nastupa biljezi cak 4 pobjede, remi i poraz u zadnjem kolu od Kupsa. Vriejdi izdvojiti i domacu 2:0 pobjedu nad najjacom ekipom finske life - HJK Helsinkijem (nisu ni od njih primili pogodak). Haka u zadnjih sest utakmica ima 3 pobjede (ali sve protiv slabijih ekipa) i 2 poraza (od druge i cetvrte ekipe : Intera i Vaase)..dakle, cim im dode neka jaca ekipa ne mogu parirati. Kao sto sam rekao, domaci teren i dobre igre koje prikazuju na njemu trebala bi nam biti garancija da je Mariehamn ovdje favorit, a naravno u skladu s tim nadam se i da prvi povede (cime ovaj tip odmah prolazi). Sto se tice h2h tradicije - evo uzet cu recimo ovu i rposlu godinu - ove dvije ekipe su se u tom periodu dosta puta medusobno sastajale - odigrale su ukupno sedam utakmica (sto u kupu, sto u okviru 1. lige) i stanje je sljedece: Mariehamn - 4 pobjede, 2 remija i Haka - 1 pobjeda. U njihovom zadnjem susretu (22.04.2012) slavio je Mariehamn sa 0:2. Zbog svega navedenog ocekujem da i ovdje pobjede, mozda cak i bez primljenog gola...a to da ce prvi zabiti ne bi smjelo doci u pitanje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

European Championships:

Germany vs Italy (7) 2-1

Share this post


Link to post
Share on other sites

Finnish Veikkausliiga:

JJK Jyvaskyla vs FC Honka Espoo (5) 2-2

Jaro Pietarsaari vs HJK Helsinki (6) 1-2

FC Lahti vs VPS Vaasa (5) 0-1

MyPa Anjalankoski vs Inter Turku (5) 2-1

TPS Turku vs KuPS Kuopio (4) 1-1

IFK Mariehamn vs Haka Valkeakoski (5) 1-1

Share this post


Link to post
Share on other sites

20:45 Germany - Italy 1 1.91

 

Bet365

Edited by Bunka

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njemacka - Italija tip1 @2.10 SuperSport :nije:

 

Njemacka - italija vise od 2,5 gola @2.20 Unibet :uredu:

Edited by mostovoj

Share this post


Link to post
Share on other sites

Dopada mi se kako igra Nemačka, ali Italija je ovde potcenjena. Samo 1.90 na Nemačku, Na Španiju je bila 1.75, pa smo videli kako se završilo.

Edited by silly_bet

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njemačka - italija, točen rezultat 1:1 @6,50 Športna loterija

Edited by niko97

Share this post


Link to post
Share on other sites

Njemačka - italija, točen rezultat 1:1 @6,50 Športna loterija

 

Realan rezultat, ali i obično X je sa dobrom kvotom, a veće šanse da dodje.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja cu ipak ovako , doduse kvota online je oko 1.95 ali ovo sam pisao za takmicenje

20:45, Germany - Italy,Tip:1 @ 2.10 , Supersport ,5/10

 

Drugi polufinalni mec u kome igraju Nemacka i Italija

Nemacka je u dosadasnjem toku prikazala ubedljivo najvise , Selektor Lev je napravi i tim i igru u kojoj i ako zameni tri igraca koji si dorad bili odlicni sa novim igracima igra jos bolje a to mu omogucava jaka klupa gde je sedeo jedan Close koji bi u mnogim reprezentacijama bio prva opcija , znamo svi da su u grupi pobedili sva tri meca a u cetvrfinalu pobedili Grcku sa 4-2 a iako je tad primio dva gola golman Neuer je ostavio dobar utisak kao i jaka i pozdana odbrana a sredina terena je motor ekipe dok u spicu bez obzira ko igra imaju jako opasne igrace , Nemci nemaju problema sa sastavom a jedino Lev zna koga ce danas poslati na teren

sto se tice Italijana oni se standardno provlace na ovakvim takmicenjima u grupi su u zadnjem kolu posle dva remija sa Spancima i Hrvatima zavisi od rezultata drugog meca a iako im je pobeda od 3 razlike garantovala prolaz u slucaju rezultata 1-1 u Mecu Spanija- Hrvtska nisu bili sposobni da sami rese svoju sudbinu vec su cxekali da ih Spanci uvedu u dalje takmicenje , u mecu sa Engleskom su na penale prosli dalje iako su bili za nijansu opasniji , posle tog meca De Rosi i Baloteli su se posvadali a danas ce imati problema sa sastavbom Magio ima kartone a nekoliko odbrambenih igraca je povredjeno i pitanje je ko ce igrati

u svakom slucaju iako je ovo polufinale i tesko je prognozirati ja sam se opredelio za Nemce jer su mnogo vise pokazali i imaju mnogo bolji izbor igraca i mnogo bolju atmosferu , a i previse bi bilo da Italijani opet prodju na kvarno ovde je vrlo moguce da mec ide iz X jer ce se Italijani vise braniti a i da Italijani dobiju vise kartona

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...