Jump to content
Sign in to follow this  
PERKAN

01.11.2012.

Recommended Posts

To je u redu samo za utakmice koje su u toku, koje su počele u isto ili približno vreme, pa gledaš i vidiš da postoji opasnost da stvari krenu loše i onda braniš. Ali je besmisleno ako si stavio pet parova, četiri su završena i pre početka petog kontriraš da bi branio tiket. Tako se umanjuje dobitak i onda se opravdano postavlja pitanje zašto si stavio taj par na tiket. Možda se pogrešno razumemo, live odbrana u nekim okolnostima ima smisla, ali ne i odbrana pre nego što je poslednja utakmica i počela.

 

Pa kako nema smisla. Ako je doslo do toga da mozes sigurno zaraditi 1000 necega, znaci SIGURNO bez ikakvog rizika ili MOZDA 5000 necega ti ne bi izabrao siguran dobitak?

Share this post


Link to post
Share on other sites

To je u redu samo za utakmice koje su u toku, koje su počele u isto ili približno vreme, pa gledaš i vidiš da postoji opasnost da stvari krenu loše i onda braniš. Ali je besmisleno ako si stavio pet parova, četiri su završena i pre početka petog kontriraš da bi branio tiket. Tako se umanjuje dobitak i onda se opravdano postavlja pitanje zašto si stavio taj par na tiket. Možda se pogrešno razumemo, live odbrana u nekim okolnostima ima smisla, ali ne i odbrana pre nego što je poslednja utakmica i počela.

 

U toku. Kad mi susret da priliku za profit ili ruku spasa jer vidim da će krenut naopako. Kad se kladim na više susreta, obično se radi o live tiketu i imam priliku pratit svaki susret

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo da na ulog od 100 kn čekam 1000 i ostao mi jedan par. Npr. to su real i Sevilla, kladio sam se na Real, recimo da je bio izraženi favorit, koji vodi 1:0 u šezdesetoj minuti susreta i klada uživo ponudi odličnu kvotu na duplu šansu za Sevillu npr. oko @4. Žišku?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa kako nema smisla. Ako je doslo do toga da mozes sigurno zaraditi 1000 necega, znaci SIGURNO bez ikakvog rizika ili MOZDA 5000 necega ti ne bi izabrao siguran dobitak?

 

Ako braniš pre nego što je utakmica i počela onda ne znam o čemu si razmišljao kada si stavljato taj par. Jedino opravdanje postoji kad posle sastavljanja tiketa saznaš da neće igrati neko od ključnih igrača, ili neku sličnu okolnost. Sama logika "bolje vrabac u ruci nego golub na grani ne igra". To nije filozofija, već čista matematika.

 

Tiket: A - 1.5, B - 1.6, C - 1.4, D - 1.4, E - 1.2 = ukupna kvota 5.64, ulog 100.

Prošli su svi parovi od A do D, utakmica E počinje za pola sata. Sa prethodna četiri para imaš isplatu 470 (profit 370), a da nisi uzeo par E to bi bila tvoja zarada na tom tiketu. Pun tiket donosi isplatu 564 nečega (dobitak 464). Ako braniš tiket, moraš da kontriraš što može biti vrlo nezgodno ako je opklada 1X2, dakle sa tri mogućnosti, a nešto povoljnije ako je neki under/over, ML ili alternativni hendikep. Uzmimo povoljniju okolnost, znači opkladu sa dve opcije. U najboljim okolnostima na 1.2 imaćeš kontru sa 4.00, što znači da bi uravnotežio isplatu u obe opcije moraš uložiti još 121 i tako osigurati konačni dobitak od 323. Suština je u tome da si zbog nerazumnog dodavanja još jednog para ostao bez 7.9% dobitka. Na malim ulozima to nije ništa, ali su i zarade male, dok kod većih uloga to nije beznačajno propuštanje dobiti. Ako je poslednji par sa većom kvotom od 1.2, taj gubitak se povećava u značajnoj meri.

 

Zbog toga me niko ne može ubediti da je takva odbrana tiketa dobra logika. Jedini smisao ima u live kladjenju i tu nemam prigovor.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Recimo da na ulog od 100 kn čekam 1000 i ostao mi jedan par. Npr. to su real i Sevilla, kladio sam se na Real, recimo da je bio izraženi favorit, koji vodi 1:0 u šezdesetoj minuti susreta i klada uživo ponudi odličnu kvotu na duplu šansu za Sevillu npr. oko @4. Žišku?

 

Kužim ja, samo ti ne čitaš sve postove :icon_biggrin:

 

To je u redu samo za utakmice koje su u toku, koje su počele u isto ili približno vreme, pa gledaš i vidiš da postoji opasnost da stvari krenu loše i onda braniš.

 

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ako braniš pre nego što je utakmica i počela onda ne znam o čemu si razmišljao kada si stavljato taj par. Jedino opravdanje postoji kad posle sastavljanja tiketa saznaš da neće igrati neko od ključnih igrača, ili neku sličnu okolnost. Sama logika "bolje vrabac u ruci nego golub na grani ne igra". To nije filozofija, već čista matematika.

 

 

Pa ti pricas kao da nikad nisi promasio par koji si odigrao.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Pa ti pricas kao da nikad nisi promasio par koji si odigrao.

 

Ne, ali nikad to ni ne branim. Ako misliš da ćeš promašiti jednostavno se ne kladiš i već si u dobitku za ulog. Kako god, to je samo moje mišljenje, neka svako radi kako misli da je najbolje za njega.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Malo sam vas čitao prek moba, dobar je forum i u mob verziji

post-4291-0-35961100-1351807296_thumb.png

Kužim ja, samo ti ne čitaš sve postove :icon_biggrin:

 

Ja to samo preletim :50yes:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...