Jump to content
Sign in to follow this  
bjzvone

Curling, polufinale ZOI - 22.02.2006.

Recommended Posts

Na redu su polufinala u zenskoj (14.00 sati) i muskoj (19.00 sati) konkurenciji. Nastupilo je po 10 sastava koji su igrali medjusobno svatko sa svakim (robin round). Nakon 9 kola prvoplasirane 4 ekipe igraju polufinale (1-4 i 2-3), pobjednici igraju finale.

 

U zenskoj konkurenciji tablica izgleda ovako (broj pobjeda i poraza):

 

1 Svedska 7 2 Q

1 Svicarska 7 2 Q

3 Kanada 6 3 Q

3 Norveska 6 3 Q

5 Velika Britanija 5 4

5 Rusija 5 4

7 Japan 4 5

8 SAD 2 7

8 Danska 2 7

10Italija 1 8

 

Dakle, u polufinalu se sastaju:

Svedska-Norveska

Kanada-Svicarska

 

Odgledao sam dosta utakmica i mislim da je Svedska najvise pokazala i da ce osvojiti zlato. Istina je da

su u medjusobnom susretu Norvezanke pobijedile (to je bilo jos u drugom kolu i tu utakmicu nisam gledao), no ta utakmica je nevazna pred danasnji polufinale. Svedska je jos izgubila u svom zadnjem susretu protiv Rusije kad je vec sve bilo rijeseno sto se njih tice. U svom zadnjem nastupu je i Norveska izgubila od Rusije.

Svedska ima u 9 odigranih kola postotak uspjesnosti 79 %). Skiper je igrac(ica) koji gura zadnja dva kamena u svakoj izmjeni i koji prakticki odlucuje o rezultatu. Na njemu je i najveci pritisak jer svaka greska moze biti odlucujuca, a tu je Norberg upravo sjajna. Stvarno odlicno podnosi taj pritisak i u trenucima kad je najvaznije ona igra nepogresivo. U svim utakmicama koje sam gledao ona nije napravila niti jednu gresku i uvjeren sam da ce tako biti i danas.

 

Norberg je kao skiper osvojila 6 medalja na svjetskim prvenstvima , nastupile su u danasnjem sastavu; Norveska je zavrsila na cetvrtom mjestu).

 

Koeficijent za pobjedu Svedske(toliko daje GB i B&W). Utakmica pocinje u 14.00 sati (od 16.05 na Eurosportu).

Procjena prolaznosti: 8/10

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...