Jump to content
Sign in to follow this  
Zizu

02.12.2013.

Recommended Posts

02:30,Seetle Seahawks-New Orleans Saints tip under 50,5 @ 1.58,  7/10  BET 365Super derbi...Kako i zasluzuje jedan Monday night football..Sudar mozda 2 najjace ekipe ,2 zveri...koje hoce u Superbowl,ali jasno ne mogu obe,jer su obe u NFC konferenciji..Seetle je ekipa koja me iz dana u dan odusevljava...Godinama su 'gradili' tim,i uspeli su u tome..isli su korak po korak,i mislim da su franchiza koja ce dugo trajati..Pa da krenemo redom...Russell Wilson...3 sezona,vrlo zanimljiv Qb,ali nije moj tip igraca(sto jasno nije bitno)..Puno trci,puno rizikuje,nema 'ruku',i koliko god zeleo to da ispravi,jednostavno nema tu ruku,i mislim da nikad nece biti top 5 QB lige...19 TD je ok,ali 6 INT i posebno 8 fumblova,govori o tome da je prilicno nesiguran..Prve opcije u napadu su mu WR Tate i Baldwin..solidni WR,i nista vise od toga..ostatak 'hvatackog korpusa' domacina,iskreno,nije vredan spomena..Glavna snaga napada Seahawksa je trcanje...Marshawn Lynch je vec legenda NFL,iskusan,pouzdan RB,ne gresi puno(3 fumbla u 11 kola),preci ce veceras brojku od 1000 y,tako da Saintsi znaju od koga im preti najveca opasnost..Glavna snaga domacina veceras je odbrana...Granitna,prejaka...dominantna..ne zna se sta ima je jace...DL,ili korpus LB,strasni DB..gde god probas da prodjes,ide tesko..1 ekipa u ligi protiv pasa,samo 180 y dozovoljavaju u proseku protivniku...i to mi je jako bitno veceras,reci cu kasnije zasto..16-i u ligi protiv trcanja,ali ta statistika vara,verujte mi,ne bi ja trcao protiv njih..bolece..Sve u svemu,jedna STRASNA  ekipa,koja zna sta hoce...Gosti,popularni 'svetci',dolaze na megdan glavnim rivalima iz NFC konferencije..Jedan od najboljih napada lige,ako ne i najbolji,drugi po pas yardama(ali ne zaboravimo da idu na prvu odbranu lige protiv pasa),'tanki' protiv trcanja,ali samo prividno,jer su Sproles,Thomas i Ingram solidni RB,ali jednostavno,ceo napad gostiju je zasnovan na fenomenalnom QB Drew Breesu,godinama jednom od najboljih QB lige,coveku kojeg bi svaki tim pozeleo u ekipi..TE Graham mu je prva opcija u napadu,ali sumnjam da ce imati puno prostora protiv safety-ja domacina,kao i sjajni WR Colston..prilicno cesto napad Saintsa ide na screen pass na Sprolesa,omalenog RB,niskog tezista,koji sa svojim kratkim nogama,'strasno menja pravac',i predstavlja nocnu moru odbranama..Odbrana Saintsa je sasvim solidna,svake godine su sve bolji,DC Rob Ryan fino slaze kockice...3 u ligi su protiv pasa,15 - i protiv trcanja,i sve su sem lose odbrane...sasvim zadovoljavaju moje standarde..Tako da nas veceras zaista ocekujem sjajan mec,prognoza kaze da ce biti oko 1 stepen nocas u Seetlu,vetar ce biti oko 10 m/s,ne ocekuju se padavine,ali pored svega toga,ja veceras,zbog vaznost meca,sjajnih pojedinaca,nacionalnog prenosa,ocekujem under,jer mislim da ce se puno trcati,malo rizikovati,ici na sto manje gresaka,sto nocas moze odneti prevagu..Zadnja 3 kola su se domaci Seahawksi 'raspucali',ali igrali su sa krs ekipama,krs odbranama,i za ocekivati je bilo da ce ih 'oduvati'..Saintsi 'kidaju' kod kuce,ali kad odu na stranu,nisu bas toliko dominantni...Zbog svega izlozenog,za mene je under 50 5,koliko daje Bet 365,opcija koja lagano moze da prodje,jer ponavljam,ne ocekujem big playeve,i neka 'sumanuta' dodavanja..,vec puno trcanja,rovoske bitke,puntova,promene poseda... 

Share this post


Link to post
Share on other sites

04.30 la kings - st. louis  1  2.64 8/10  bet365

 

Kingsi so na zadnjih treh domačih tekmah izgubili prav vse, 2 sicer v podaljšku, zato so na lestvici 2 mesti za današnjimi nasprotniki, ki so v formi. To je letošnji prvi dvoboj tih dveh nasprotnikov, tradicija dvobojev v los angelesu pa je močno v prid domačinom, saj so v lanski in predlanski sezoni dobili prav vseh 8 medsebojnih dvobojev in le enega prek podaljška, kar pomeni da st. louis ni okusil slasti zmage v los angelesu od 18.3.2011.

Odsotni: Quick, Greene, Lewis, Frattin (LAK); Leopold, Reaves (STL).

 

lanska sezona

Los Angeles Kings St.Louis Blues 2:1   Los Angeles Kings St.Louis Blues

4:3

Los Angeles Kings St.Louis Blues 1:0  

Los Angeles KingsSt.Louis Blues 6-4

 

predlanska sezona

Los Angeles Kings St.Louis Blues 3:1

Los Angeles KingsSt.Louis Blues 4-2

Los Angeles Kings St.Louis Blues 1:0 pen Los Angeles Kings St.Louis Blues 5-0

Share this post


Link to post
Share on other sites

02.00 minnesota - philadelphia 2 3.20 8/10 bet365

 

Minnesota je padla v majhno krizo, saj so izgubili zadnje 4 tekme in razen zadnje po podlajšku s koloradom, vse dokaj prepričljivo, medtem, ko je phila zadnji dve tekmi dobila, dobila pa je tudi zadnjih 5 tekem doma.minnesota je 7 na zahodu, phila pa 10 na vzhodu, ampak bi se v primeru današnje zmage prebila med 8 in prehitela rangerse, ki imajo tekmo več in 2 točki več, danes pa igrajo proti neugodnemu winnipegu.Zadnje 3 medsebojne dvoboje je dobila philadelphia. pri phili je v zelo dobri formi vratar mason, ki je ubranil več kot 93% vseh strelov.

 

Philadelphia Flyers Minnesota Wild 5:1

 

Minnesota Wild Philadelphia Flyers 1:6

 

Minnesota Wild Philadelphia Flyers 2:3 pen

 

Odsotni: Granlund, Konopka (MIN); Bourdon* (PHI).

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...