Jump to content
Sign in to follow this  
Zizu

27.12.2013.

Recommended Posts

02:00,Minesota Timberwolves-Washington Wizards,tip Min - 7.5,@ 2.05, 8/10,Bet365

 

 

   Veceras se u Taget Centru u Mineapolisu sastaju domaci Timberwolvsi i gosti iz prestonice..Domacini igraju odlicno kuci..ali strana im je problem,ali volim da ih napadam kada su domacini..Imaju 13-15 skor,mislim da hoce i mogu bolje..Kuci 8-4,i dobijali su dosta jakih ekipa kuci(Portland,Dalas 2 x,Oklahoma),svi su oni padali u Target Centru ove sezone..Malo su u krizi,imaju 2 vezana poraza,zadnji od jakih Clipersa u OT,4-6 im je forma...Prva zvezda je jasno sjajni krilni centar Love,unistava protivnicke odbrane,Clipersima je zabio 45 poena(uz procenat suta od 65,2 %-sto je neverovatno),i cak 19 skokova..Glavnu pomoc ima od Nikole Pekovica,koja igra fenomenalno,i njih dvojica zaista cine strasan tandem..Bekovski tandem cine K.Martin i C.Brewer,odlicni igraci,i ako ih krene,znaju dobro da natrpaju protivnike..Riki Rubio im je startni play,totalno je van forme,ocajno igra,sutira u poslednje vreme ispod 20 %,i to je karika koja im fali da budu jos bolji..Menja ga J.J.Barea,u boljoj je formi,i mislim da treba jos da ga koriste..Na klupi ima jos par zanimljivh igraca(Cunningham,Moute),ali sa slabijim ucinkom i minutazom....Minesota je inace odlicna napadacka ekipa,postizu 105,6 poena po mecu(4 u ligi),imaju 46 skokova prosek po mecu(takodje 4 u ligi),ali puno poena i primaju(102),i tu su tek 26 u ligi..Wizardse nisam jos gledao ove godine,sem nekih par skracenih pregleda,ali su u formi,imaju 3 vezane pobede(doduse protiv slabih ekipa(Bos,BKN i NY)),i mislim da im je dosta,i da veceras nemaju ni promil sanse..Prva zvezda je odlicni play Wall,bekovski tandem Beal(3 pick prosle godine drafta) i Ariza je solidan,dok pod kosem je Poljak Gortat,koji po meni nema sanse sa Pekovicem,oduvace ce ga Nikola veceras..Na Lova ce Booker,i kao i za prethodni duel,mislim da nema sanse protiv njega...Wash je 19 napad lige po poenima,20 po skokovima,igraju solidnu odbranu,ali mislim da veceras nece izdrzati u Mineapolisu,i ocekujem ubedljivu pobedu Timberwolvsa,cak i dvocifrenu,ali ipak cu ici malo opreznije,sa pobedom od 8 i vise razlike..

Share this post


Link to post
Share on other sites

02:00 New Orleans Pelicans-Denver Nuggets,Nuggets - 4,5,@ 3.25, 7/10,Bet365

 
    Veceras se u New Orleans Areni sastaju domacin Pelikani,i gostujuci Nuggetsi..Po meni 2 podjednake ekipe,ali kako neko mora da pobedi pokusacu na goste..New Orleans ima skor 12-14,solidni su domacini(7-5)..imaju 4-5 skor u zadnjih 10 meceva..11 ekipa lige po broju poena i skokova,25 odbrana lige..Imaju dobar tim,na playu J.Holiday,solidni E.Gordon i Aminu cine bekovski par,krilni centar R.Anderson igra mozda i sezonu zivota,a C Davis takodje pruza posebno u poslednje vreme sjajne partije..Pomoc Holidayu pruza sjajni Tyreke Evans..Povredjen je C Smith,i verovatno nece igrati,a Gordon je D-T-D..E sad malo o Denveru..Vise idem na njih malo na osecaj,nego sto mislim zaista da ce to doci,iz razloga sto imaju 4 vezana poraza,3-7 skor,i ta serija mora da stane..Imaju kvalitetan tim,puno igraca rotiraju,i tu im je glavna snaga,jer ne retko se desi da 6-7 igraca ima dvocifren ucinak..Rotiraju 3 playa,Lawsona,Foyea(nesto se povredio prosli mec,ali se oporavio) i Miller,i kada se oni razigraju,mogu da dobiju svakoga..Chandler takodje igra dobro,Mozgov i Hickson pod kosem..Tu je takodje i bek Robinson,koji cesto zna da explodira..Farried je upitan za vecerasnji mec,i ako bude igrao,sanse Denvera rastu...Jednostavno dobra ekipa,cenim ih,i moram pokusati veceras na njih,da prekinemo crnu seriju poraza...Pokusacu pobedu sa 5 i vise razlike,koja se placa fenomenalno..

Share this post


Link to post
Share on other sites

01:00, Albany Devils-Adirondack Phantoms, tip: Albany ML, @1.67, Expekt, 8/10Times Union Center - Albany, NYU dvoboju divizije Northeast večeras se sastaju drugoplasirani Devilsi (17-11, 37 bodova i 91:73 gol-razlika) i trećeplasirani Phantomsi (14-14, 30 bodova, 69:72 gol-razlika), a prednost i kao ukupnog pobjednika meča vidim domaćina. Albany je na trećem mjestu Istoka, a u posljednjih deset susreta imaju omjer 7-3. Imaju odličan prosjek od 3,25 gola po utakmici, a po bodovima ekipu predvode Joe Whitney (10+19), Reid Boucher (10+8) i Mike Sislo (8+9). Devilsi trenutačno imaju dva tijesna poraza od Bridgeporta i Binghamtona nakon produžetaka. Budući ekipa igra konstantno dobro, siguran sam da će vidjeti playoff, koji im je prošle sezone izmakao. Za protivnika imaju "umorni" Adirondack. Naime, Adirondack je sinoć u teškoj utakmici slavio nakon kaznenih udaraca protiv Springfielda. Vodeći u diviziji je stizao vodstvo Phantomsa, ali u nervoznoj utakmici (14 isključenja) i utakmici promašenih powerplay prilika (2 od 14), ipak kapitulirao od solidnog Adirondacka. Upravo zato mislim da će nedostajati svježine u redovima gostiju večeras, jer teško će u dva dana poraziti oba lidera divizije. Kada ovdje dodam da Phantomsi imaju slabu efikasnost (slabiji od njih na Istoku su samo Worcester i Hartford), uz "umor" od sinoć, teško će parirati domaćinu, koji u posljednjih deset utakmica postiže 4,40 gola u prosjeku po utakmici. Tipujem pobjedu Albanyja...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...