Jump to content
Sign in to follow this  
nebop

SRIJEDA 01.03

Recommended Posts

HRVATSKA-ARGETINA 2@1.8 , Hrvatska ne daje gol -2.00 ,Danas se u 20.15 u Baselu igra prijateljski susret izmedju Hrvatske i Argentine.

Hrvatska ce u ovom susretu vaziti za domacina jer vjerujem da ce se u Svicarskoj skupiti veliki broj navijaca Hrvatske,sto onih iz Hrvatske sto onih sto zive i rade u evropskim drzavama no mislim da ipak to nece biti odlucujuci faktor na ovoj utakmici.

Imao sam priliku da oba tima pratim nekoliko puta u toku zadnje godine kako u utakmicama kvalifikacija za SP tako i u prijateljskim susretima i mogu slobodno reci da je razlika u igri i samome stilu zaista ogromna.

U toku kvalifikacija za SP Hrvatska je zavrsila kao drugoplasirana u grupi 8 i imali su ucinak od 7-3-0 u 10 odigranih utakmica i 21-5 u golovima te su osvojili 24 poena.Mozda izgleda fenomenalno rezultatski ali po prikazanoj igri..Hrvatska ekipa ovu situaciju rijesila jos pobjedom u Swedskoj 08.09.2004 godine sa 1-0.Nakon te pobjede uslijedili su formalni susreti te je Hrvatska stekla veliko samopuzdanje i stavila svoje protivnike u nezgodan polozaj zbog njihovog imperativa pobjede no pri samom kraju kvalifikacija desio se pad forme i pad kvaliteta igre te remiji u gostima protiv Madzarske i Malte te ona slaba partija protiv Swedske u Hrvatskoj koju sam uzivo pratio i koju je Hrvatska na neki nacin rijesila u svoju korist od 1-0.Na osnovu te zadnje tri utakmice mogu slobodno reci da se Hrvatska i Argentina po prikazanom nogometu veoma razlikuju u kvaliteti.

Argentina je u okviru grupnih kvalifikacija za SP u juznoj americi zavrsila tadkoje kao drugoplasirana sa ucinkom od 10-4-4 i 29-17 u odigranih 18 utamica i osvojila 34 poena koliko je imao i prvoplasirani Brasil.Gledao sam nekoliko snimaka iz okvira ovih kvalifikacija ali i prijateljski susret Argentine i Engleske te mogu reci da sam odusevljen njihovim igrama.

Informacije oko mogucih sastava jos nemam ali zelim reci to da je konkurencija u timovima poput Argentine i Brasila veoma velika za mjesto u timu te mislim da bi reprezentacija Hrvatske najbolje prosla ukoliko bi Argentina zaigrala u najjacem sastavu jer ukoliko zaigraju sa rezervama treba imati na umu da se blizi SP i da ce svaki igrac Argentine zeliti da bude u najuzem izboru izbornika za to takmicenje pa mozete i sami ocekivati sta ce se u tom slucaju desavati na terenu.

Ovo je prijateljska utakmica ali buduci da se SP blizi nema vise kalkulacija i svaka utakmica igrat ce se ozbiljno,naravno ovo vazi za timove koju sudjeluju na samom SP.

Takodje gledao sam i prijateljski susret iz Splita izmedju Brasila iHrvatske te je to dodatni faktor zasto idem ovdje na pobjedu Argentine.U toj utakmici igraci Brasila samo su istrcali na teren i bez ikakvog zalaganja i zelje za igrom su proveli 90 min na njemu i rezultat je bio 1-1.Te sam siguran da je Brasil htio da je mogao slaviti minimalno sa 2-3 gola razlike.Ukoliko budu motivirani igraci Argentine a znam da hoce slican rezultat mogao bi se desiti sutra.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Hrvatska-Argentina(n.t.) tip X (koef.3.50)

 

sa svim se sla

Share this post


Link to post
Share on other sites

kako uopće moš igrat takovu glupost...za koga ti navijaš...?

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kada bi se kladio za koga navijam neznam dali bi imao kakve koristi,jedno je navijati za nekoga a drugo se kladiti.I ja se bavim sportom ali ponekada se kladim protiv njega a svoj klub obozavam ali ponekada jednostavno postoji drugi izbor,mislim da bi trebali traziti dobitne parove a ne gledati za koga se navija.Sorry ako sam ti nesto krivo napisao..

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...