Jump to content
Sign in to follow this  
nebop

SUBOTA 04.03

Recommended Posts

Amadora -Benfica 2@1.9 22.30

 

Benfika ima kratko putovanje autobusom do predgradja Lisabona gde igra "derbi" sa svojim komsijom, mladjim bratom, clanom porodice , koji ga nece izneveriti i dace im 3 boda ako Benfica ne bude mogla da ih uzme sama, jer Benfica se ne predaje i nisu odustali od titule narocito nakon pobede prosle nedelje nad Portom.

 

22-OCT-05 Benfica 2-0 Amadora Portugal - SuperLiga

 

20-APR-05 Amadora 0-3 Benfica Portugal - Cup

 

24-APR-04 Benfica 3-1 Amadora Portugal - SuperLiga

21-DEC-03 Amadora 0-3 Benfica Portugal - SuperLiga

 

16-FEB-01 Amadora 1-2 Benfica Portugal - SuperLiga

18-SEP-00 Benfica 2-1 Amadora Portugal - SuperLiga

 

27-FEB-00 Amadora 3-0 Benfica Portugal - SuperLiga

04-OCT-99 Benfica 2-0 Amadora Portugal - SuperLiga

 

16-JAN-99 Amadora 0-1 Benfica Portugal - SuperLiga

21-AUG-98 Benfica 2-0 Amadora Portugal - SuperLiga

Share this post


Link to post
Share on other sites

pa tako nekako i nekako vjerujem u cistu pobjedu Benfice,vidjet cemo sutr to mi je fix

Share this post


Link to post
Share on other sites

Probat ću i ja iako oni igraju u ligi pravaka u utorak čini mi se

Share this post


Link to post
Share on other sites

118 - Sampdoria Genova - Juventus Torino - 20:30 - kladionica McBet

 

Tip: 1 (-2,5)

 

Juventus ima 10 bodova prednosti pred Milanom, me

Share this post


Link to post
Share on other sites

Galatasaray - Samsun 1@1.25 18:00 FT 3:2 :P :P

 

 

 

Dakle Galatasaray igra kuci protiv Samsuna.Stanje na tablici

2.Galatasaray 22 16-4-2 51-20 52poena

16.Samsun 22 5-5-12 31-46 20poena

 

Dakle Galatasaray je konacno se primakao Feneru na samo bod razlike i ja sam uvjeren da ce ga stici do kraja sezone .

.Dakle GS mora da pobjedjuje utakmice sada i ne smije kiksati ukoliko zeli da preuzme vodstvo na tablici.Sutra Fener igra protiv Kayserija i cijelo rukovodstvo GS i sami igraci ce biti srcem i dusom na toj utakmici jer to u Turskoj obicno tako bude.Uloga medija u turskoj je ogromna a narocito u sportu a najvise naravno u nogometu.Mediji iz kola u kolo i iz dana u dan napumpavaju situaciju u ligi i oko klubova tako da to jako djeluje na igrace u psiholoskom pogledi.Toliki uticaj i prisustvo medija u nogometu zaista se ne moze vidjeti nigdje drugo na svijetu.Dakle GS igra ovu utakmicu gdje im je vec unaprijed upisano 3 boda tako da ce cekati sutranju utakmicu Fenera.Tako to obicno biva za sve klubove no sv ovo jako lose djeluje na psihu GS igraca i zaista mislim da ce im se biti tesko koncentrisati na vecerasnju igru.Moj scenarij ove utakmice je sasvim jednostavan a to je da ce se odigrati neki napeti triler na Ali Sami Yen stadionu te da ce mozda GS dobiti ovu tekmu sa eventualnim golom razlike jer normalno svi igraci ce psihicki biti prisutni sutrasnjoj utamkici Fenera prizeljkivajuci njihov novi kiks.

No vratimo se malo Samsunsporu.Ne vjerujem da ce oni ispasti iz lige ove sezone jer radi se ipak o jednom od vecih i tradicionalnijih timova u Turskoj.Trenutno su u toj crvenoj zoni ispadanja i svaki poen im je jako bitan.U toku zimske pauze imali su jako ogranizovane pripreme.Otpustili su veliki broj igraca koji je nastupio u prvom dijelu sezone te su kupili takodje veliki broj igraca sa ciljem opstanka u ligi i mislio sam da ce se to refleksirati na daljnjim rezultatima.Tako je i bilo u prvim utakmicama jer su imali dvije pobjede vani nakon zimske pauze ali ih je poraz kuci od Fenera sa 0-5 doslovno prikovao za dno u svakom pogledu.Nakon toga uslijedila su jos dva katastrofalna poraza a to je 0-3 protiv Manise u gostima i 0-1 protiv Ankaraspora kuci.Dakle tri poraza u nizu u ligaskim utakmicama ali treba reci da su ova tri kluba u super formi i mozda i ne cudi poraz koliko rezultati i ovako uvjerljivi porazi.

Pored svega toga Samsun ima jako los raspored,naime nakon ovog gostovanja kod GS kuci ce igrati protiv Besiktasa pa nakon toga idu na gostovanje u Trabzon.Dakle ako Samsunspor u naredna 3 kola ostane bez bodova sigurno ce baciti sidro na dno tabele i tesko da ce ih onda odatle ista iscupati.Moraju ici na sve ili nista u svakoj utamici.

GS ce biti skoro kompletan.Naime zbog suspenzije nedostajat ce samo Cihan i Yalcin.Oba igraca su iz odbrambenog reda GS i to ide u prilog mom picku.Sa druge strane u Samsunu ce nedostajati samo Alper zbog povrede no on i nije jedan od kljucnih igraca.

Za kraj treba pogledati i prijasnje rezultate ova dva kluba:

25-09-2005 Samsunspor Galatasaray 1 - 2

26-02-2005 Samsunspor Galatasaray 2 - 1

12-09-2004 Galatasaray Samsunspor 3 - 1

26-03-2004 Samsunspor Galatasaray 1 - 0

25-10-2003 Galatasaray Samsunspor 1 - 0

22-12-2002 Samsunspor Galatasaray 0 - 1

11-08-2002 Galatasaray Samsunspor 4 - 1

07-04-2002 Samsunspor Galatasaray 0 - 1

24-11-2001 Galatasaray Samsunspor 2 - 0

17-02-2001 Samsunspor Galatasaray 1 - 1

 

 

GS je vec uzeo ove sezone 3 poena u Samsunu i to je mozda veoma bitan detalj u svemu ovome.

Share this post


Link to post
Share on other sites

--------------------------------------------------------------------------------

Engleska konferencija

 

CRAWLEY TOWN - ACCRINGTON STANLEY tip2, 1,72 stanley 16:00

 

 

Razlog zašto igram je druge prirode...BBC je izbacio ovu vijest : "Whole Crawley squad up for sale "- kompletnu vijest mo

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...