Jump to content
Sign in to follow this  
nebop

TURSKA 05.03

Recommended Posts

Bešiktaš - Ankaraspor 1@1.45 15:00

 

Besiktas u okviru 23.kola turske lige igra na Ismet Inonu stadionu u Istanbulu protiv Ankaraspora.

Besiktas je trenutno na 4.mjestu sa 33 boda i u trci je za to trece mjesto sa Kayserijom i Trabzonom.Nakon sto su katastrofalno lose igrali na domacem terenu proslu utakmicu i izgubili od Rizespora sa 0-1 .Naime Besiktas i Rize od prosle godine imaju dobre veze,par igraca je preslo u Besiktas prosle godine iz Rizea zajedno sa tadasnjim trenerom Riza Calimbayom i sada je po meni bio neki paybacj jer Besiktas je uvijek u stanju uzeti to trece mjesto od Kayserispora tako da im bodovi i nisu bas toliko potrebni,zapravo mislim da sami biraju koje ce uzeti a koje ne a sa druge strane Rize je uzeo 3 zlatna boda za opstanak iz Istanbula).To je sve bilo u zadnjoj domacoj ligaskoj utakmici.Treba reci da je u medjuvrmeenu Besiktas u okviru kupa savladao Sariyera sa 3-0 te tako obezbjedio prolaz u drugi krug.Konacno u zadnjoj ligaskoj utamici koja je bila zaista vatrena,tocnije u Istanbulskom derbiju ostali su neporazeni od Fenerbahcea i rezultat je bio 2-2.To je samo jos jedan od dokaza da Besiktas moze da savlada svaku ekipu u svakom trenutku u Turskoj a isto tako mogu da izgube i odzadnjeplasirane ekipe.

Ovaj put u goste im dolazi Ankaraspor koje je na moje ocekivanje savladala velikog Fenera u Ankari sa 2-1 te su u zadnjem kolu uzeli 3 velika boda koja mozda vrijede i cijelih 6 bodova jer su savladali Samsuna na gostovanju sa 1-0 te su se sada ucvrstili na sredini tabele ili tocnije receno nalaze se na 11. mjestu sa 25 bodova i za sada su u sigurnoj zoni.

Za ovu utakmicu Besiktas nece moci samo racunati na Ibrahima Toramana zbog povrede ali vec dugo igraju bez njega tako da to nije neki veliki hendikep.Situacija u klubu je veoma pozivivna i igraci Besiktasa izlaze na ovu tekmu bez stresa i imperativa pobjede a tada su velike ekipe najopasnije.Ankaraspor sa druge strane izlazi na ovu utakmicu bez imperativa da ostvari neki bolji rezultat nakon dvije pobjede u nizu te mislim da pod ovim okolnostima Besiktas ce doci do pobjede na svom terenu.

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...