Jump to content
Sign in to follow this  
robi7zg

Ponedjeljak 07.05.2007.

Recommended Posts

20:45, 22/A Calleri - P Starace, tip 2, @1.90, hr lutrija, 7/10

 

Bit ce ovo okrsaj pravih zemljasa, nesta bolje stoji Calleri, no igru koju pokazuje Starace u zadnje vrijeme je odlicna. Calleri je igrao u Estorilu prosli vikend. Prosao Udomchokea 2-1, Del Potro mu je predao mec, i izgubio od Robreda. Prije toga u Barceloni dosao do polufinala sa Canasom. Pokazao je dobru igru, prosao Hernandeza sa svega tri izgubljena gema. Prosao i Robreda 2:1 od jacih igraca, namucio ga je jedino Marc Lopez 7-5 5-7 6-3.

Starace se strasno digao u formi. Nakon sto je osvojio challenger u Napoliu, u Valenciji dosao do finala sa Almagrom, cak je dobio prvi set ali potom se raspao i u druga dva skupio svega tri gema. U Barceloni dosao do cetvrfinala i naletio na nezaustavljivog Nadala. Cak je dobro i prosao, 6-2, 7-5. Rijetko tko Nadalu uzima ovoliko germova na zemlji osim Federera. U Barceloni pobjedio i Chelu 6-4, 7-6(10) i pokazao da igra u odlicnoj formi. Po meni je Chela korak ispred Calleria i ovaj rezultat je vrijedan paznje. Prosle godine ovdje u Rimu Starace je zaustavljen u 2. kolu od Federera. Nema se sta za prigovorit, prvo kolo je prosao Tursunova 6-4, 6-1. Starace ne spada u sam vrh tenisa, ali za njegove kapacitete ovi rezultati su zadivljiujuci. Calleri je u maloj prednosti ovdje, ali sumnjam da ce bit lako, u dva seta. Jedina prednost za Calleria ce bit servis, Starace ima spor servis, ali sa visokim postotkom realizacije, daje dva asa u prosjeku, dok je Calleri puno bolji - daje po 6-7 aseva. jedino mu je postotak na nekih 55% ali dosta toga realizira u svoju korist, oko 75%. Bit ce ovo napet i neizvjestan mec, svaki od igraca ima svoje prednosti i nedostatke i kad sve zbrojim ne mogu zamislit nekog od njih da ovaj mec rijesi u 2 seta. Stoga over se cini najprikladnijim. Inace, uzeo bih kontra hendikep ali kad malo bolje pogledam rezultate Staracea, nije rijetkost da ima padove u igri, pa recimo dobije prvi set a drugi izgubi sa skupljenih 1-2 gema. Over najprikladniji, a moze proc i u dva seta ukoliko dodje do tie breaka, zasto ne...

Share this post


Link to post
Share on other sites

17:30 Soderling R. - Becker B. 2 @ 2.90 (Supersport)

 

Iako niti Becker ni Soderling nisu igraci koji svoj maksimum daju na zemlji, ovdje mi se cini da je Benjamin Becker ipak malo podcijenjen. Stovise mislim da ce dosta namuciti Soderlinga, a ne bi me iznenadilo niti da dobije mec.

 

Soderling je trenutno 27., Becker 43., obojica su ove sezone odigrali desetak meceva na zemlji, Soderling ima pozitivan omjer 6:4, Becker 5:6 (evo prilike da to izjednaci http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/smile_mad.gif).

Medjusobno se jos nisu susretali.

 

Sodreling je jako dobro odigrao Monte Carlo gdje je u cetvrtfinalu porazen od Berdycha, i ove sezone to mu je najbolji rezultat na zemlji.

Becker manje vise uspjesno prolazi prva kola na turnirima, tako je prosli tjedan igrao pred svojom publikom, a porazen je u drugom kolu od kasnijeg finalista Youzhnija tijesno u dva tie breaka. Cini se da ipak malo popravlja svoju formu, i da nece biti bez sansi protiv Soderlinga koji se vraca na terene nakon kratke pauze.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...