Jump to content
Sign in to follow this  
Goran1

18.04.2008. - Petak

Recommended Posts

ZAPADNA KONFERENCIJA

 

(8) Denver Nuggets vs. (1) Los Angeles Lakers

(7) Dallas Mavericks vs. (2) New Orleans Hornets

(6) Phoenix Suns vs. (3) San Antonio Spurs

(4) Utah Jazz vs. (5) Houston Rockets

 

 

 

Ova sezona je bila jedna od najneizvjesnijih u povijesti.

 

L.A.Lakersi su broj 1 na Zapadu.

Po meni to je ipak malo iznenadenje. Lakersi su u Gasolu dobili znacajno pojacanje za Bryanta. Ako se zna da su veliki dio sezone bili bez ozlijedenih centara, njihov je uspjeh jos veci. Iako, moje je osobno misljenje da nece daleko u play offu. Po meni, na Zapadu ima boljih ekipa.

 

New Orlenas – jedno od najugodnijih iznenadenja lige. Po igracima to su i zasluzili. West, Paul, Stojakovic i ekipa mogu iznenaditi i proci jako daleko u play offu. Uglavnom, pokazali su ove godine veliki napredak.

 

San Antonio – zavrsili su „tek“ 3. Povijest pokazuje kako je „njihova“ svaka neparna godina a sada smo u 2008. – dakle prema tradiciji nemaju sanse ove godine.Ja ne mislim tako. Momcad ima i kvalitete i iskustva za novi naslov.

 

Utah – ponovno su jako visoko. Boozer i ostatak ekipe mi ipak ne ulijeva previse povjerenja i mislim da oni ne mogu racunati na ovogodisnji naslov.

 

Houston – momcad je na krilima McGradya poletjela jako visoko ali im ipak previse nedostaje ozlijedeni Ming. Ukoliko netko zaustavi McGradya – Houston nema sanse.

 

Phoenix – dolaskom Oneila nisu previse dobili. Izgleda da ce to biti jos jedna sezona kada ce naslov ostati samo san. Uz to, u prvom kolu igraju protiv San Antonia.

Slijede uzbudljive utakmice u kojima bi Spursi ipak trebali dokazati da su kvalitetniji od Sunsa.

 

Dallas – tek su 7. Na Zapadu. Djelomice je tome kriv Nowitzki koji je bio ozlijeden pa je momcad upala u krizu. Mislim da ce i njima naslov ostati tek san jer predstoji doigravanje protiv New Orlenasa gdje je vrlo lako moguce da ce biti odigrano 7 utakmica sto znaci dodatno iscrpljivanje momcadi.

 

Denver – momcad ima dva odlicna igraca ( Iverson i Anthony ) ali nema homogenosti unutar momcadi. Lakersi bi ih trebali pobijediti i ponovno ostaviti Iversona bez naslova

 

Ostali:

GoldenS tate – simapticna momcad ali su drugi ipak bili kvalitetniji. Kostao ih je los pocetak sezone.Da nije bilo Davisa ne bi dosli niti ovoliko daleko.

 

Portland – malada ekipa i ukoliko ostanu na okupu, uz jos poneko pojacanje, u buducnosti mogu i do doigravanja.

 

Sacramento – trebali su pokazati vise. Imali su problema s ozljedama sto ih je kostalo doigravanja.

 

L.A.Clippers – ekipa sa vjerojatno najvise peha u NBA ligi. Svake godine imaju po nekoliko ozlijedenih igraca ( i to ne bilo kakvih nego onih glavnih ). Ozljede su ih udaljile od doigravanja.

 

Minnesota – odlaskom Garneta vise se nije niti ocekivalo.

 

Memphis – isto kao i Minnesota samo sto se njihov Garnet zove Gasol.

 

Seattle – momcad koja je prodala Lewis i Allena drugo nije mogla niti ocekivati.

 

 

 

Iako vecina strucnjaka prognozira vjerojatno finale Boston – Lakers, ja cu se opredijeliti za finale koje je najavio i Toni Kukoc.

Detroit – San Antonio.

Mislim da su to dvije momcadi koje imaju dovoljno i iskustva i kvalitete da ponovno dodu do finala a onda prednost dajem Detroitu prvenstveno zbog toga jer je Zapad daleko izjednaceniji i momcad koja osvoji naslov na Zapadau ce se jace potrositit.

Za par tjedana cu vidjeti da li sam bio u pravu.

Edited by Tuto

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...