Jump to content
Suhi

Ja mogu, a ti?

Recommended Posts

evo ga na hrv

 

Nsiam vrevjoao da zpavrao mgou rzmjaueti ono što čtaim.

Zaavljhuujći nobniečoj mćoi ljdksuog mgzoa, pemra irtažsiavnjima zansntevknia sa Cmbargeida, njie vžano kjoim su roedsljdoem npiasnaa slvoa u rčijei, jdieno je btino da se pvro i zdanje sovlo nlaaze na sovm msjteu.

Otasla solva mgou btii u ptponuom nerdeu i bez ozibra na ovu oloknost, tkest mžeote čtiati bez pobrelma.

Ovo je zobg tgoa što ljduksi mzoak ne čtia savko slvoo pnaooosb, već rčijei prmraota kao clejniu. Oavj preomećaj je šljiavo nzavan tipoglikemija.

 

Eh sad... jel se zaista ovako zove ili je i ovdje samo prvo i zadnje slovo točno..!? http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_smile.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prije 2-3 tjedna napravio nešta šta jako malo ljudi na svijetu može-pobijedio sam u šahu velikog kasparova,najjačeg igrača u povijesti šaha.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prije 2-3 tjedna napravio nešta šta jako malo ljudi na svijetu može-pobijedio sam u šahu velikog kasparova,najjačeg igrača u povijesti šaha.

 

Kad, gde, kako? Gde je bila simultanka? Jesi li clan nekog sahovskog kluba? kojeg? Koje zvanje imas? ako nisi bar majstorski kandidat, ne kazem da nije moguce.. ali trenirati moras...

Share this post


Link to post
Share on other sites

Kad, gde, kako? Gde je bila simultanka? Jesi li clan nekog sahovskog kluba? kojeg? Koje zvanje imas? ako nisi bar majstorski kandidat, ne kazem da nije moguce.. ali trenirati moras...

 

igram drugu ligu u hrvatskoj(trenutno sam se vratio u matični klub da im pomognem ući u drugu ligu,inače sam drugoligaš).nije bila simultanka,igrali smo preko interneta,na playchessu.igrali meč od 4 partije,dobio me 3:1 u meču ali sam ga jednu dobio,jednu je on mene zasluženo dobio a dvije me je dobio na vrijeme,obje su bile minimalno remi pozicije za mene.

Share this post


Link to post
Share on other sites

igram drugu ligu u hrvatskoj(trenutno sam se vratio u matični klub da im pomognem ući u drugu ligu,inače sam drugoligaš).nije bila simultanka,igrali smo preko interneta,na playchessu.igrali meč od 4 partije,dobio me 3:1 u meču ali sam ga jednu dobio,jednu je on mene zasluženo dobio a dvije me je dobio na vrijeme,obje su bile minimalno remi pozicije za mene.

 

Ja cenim samo table. Net ne priznajem. Davne 2002-ge sam sam igrao sa sadasnjim jednim velemajstorom (igrao za drzavu, igra sad u inostranstvu i I ligu kod nas) mojim prijateljem, izvukao remi, ali sa neogranicenim vremenom za razmisljanje, i mislim cak da me je namerno malo pustio mada to nije hteo da prizna. Sah se mora raditi svakodnevno da bi se postigli rezultati, inace u suprotnom slaba vajda. Posle toga sam malo igrao u vojsci i tu sam bio naravno najbolji, ali sa formom presmesnom u odnosu kada sam ga malo ucio sa profesionalcem http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/50yes.gif

Share this post


Link to post
Share on other sites

Ja cenim samo table. Net ne priznajem. Davne 2002-ge sam sam igrao sa sadasnjim jednim velemajstorom (igrao za drzavu, igra sad u inostranstvu i I ligu kod nas) mojim prijateljem, izvukao remi, ali sa neogranicenim vremenom za razmisljanje, i mislim cak da me je namerno malo pustio mada to nije hteo da prizna. Sah se mora raditi svakodnevno da bi se postigli rezultati, inace u suprotnom slaba vajda. Posle toga sam malo igrao u vojsci i tu sam bio naravno najbolji, ali sa formom presmesnom u odnosu kada sam ga malo ucio sa profesionalcem http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/50yes.gif

 

igra na internetu je svakako drugačija nego kad se igra na tabli.ali svejedno,meni je dovoljno to da sam igrao s njim,pa bilo to naslijepo,na netu,simultanka ili na turniru.a što se tiče treniranja-šam mi dnevno oduzima dobrih 6 sati.

Share this post


Link to post
Share on other sites

ja sam prije 2-3 tjedna napravio nešta šta jako malo ljudi na svijetu može-pobijedio sam u šahu velikog kasparova,najjačeg igrača u povijesti šaha.

Ti još uvijek misliš da je to bio Kasparov???

Još nisi skužio da sam se ja ulogirao na njegovo ime?? :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

igram drugu ligu u hrvatskoj(trenutno sam se vratio u matični klub da im pomognem ući u drugu ligu,inače sam drugoligaš).nije bila simultanka,igrali smo preko interneta,na playchessu.igrali meč od 4 partije,dobio me 3:1 u meču ali sam ga jednu dobio,jednu je on mene zasluženo dobio a dvije me je dobio na vrijeme,obje su bile minimalno remi pozicije za mene.

 

Svaka čast što si ga dobio, al znaš da je u međuvremenu više politički buntovnik i gušta noćit po zatvorima nego igrat šah :blink:

Share this post


Link to post
Share on other sites

Svaka čast što si ga dobio, al znaš da je u međuvremenu više politički buntovnik i gušta noćit po zatvorima nego igrat šah http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/77tooth.gif

 

znadem,nažalost...

al je jedna stvar nevjerovatna.kad se kasparovu zbilja igra,dođe na net,izazove ove današnje šahovske zvijezde tipa nakamure,morozeviča i slične,i doslovno se igra s njima na tabli.smiješno bude gledat te partije,ovi mu doslovno ništa ne mogu.to je kao da gledate barcelonu protiv almerie ili real madrida...

ne uveličavam tu moju pobjedu protiv njega,znam da je on to igrao onako preko volje,da igramo 150 ozbiljnih partija na bi mu uspio bod uhvatit,ali ponavljam-sama činjenica da sam igrao sa takvim genijalcem mi je i više nego dovoljna!

 

Ti još uvijek misliš da je to bio Kasparov???

Još nisi skužio da sam se ja ulogirao na njegovo ime?? :uredu:

 

nažalost poznajem te i znam kako igraš...nažalost...

Share this post


Link to post
Share on other sites

fi yuo cna raed tihs, yuo hvae a sgtrane mnid too.

Cna yuo raed tihs? Olny 55 plepoe can.

 

i cdnuolt blveiee taht I cluod aulaclty uesdnatnrd waht I was rdanieg. The phaonmneal pweor of the hmuan mnid, aoccdrnig to a rscheearch at Cmabrigde Uinervtisy, it dseno't mtaetr in waht oerdr the ltteres in a wrod are, the olny iproamtnt tihng is taht the frsit and lsat ltteer be in the rghit pclae. The rset can be a taotl mses and you can sitll raed it whotuit a pboerlm. Tihs is bcuseae the huamn mnid deos not raed ervey lteter by istlef, but the wrod as a wlohe. Azanmig huh? yaeh and I awlyas tghuhot slpeling was ipmorantt!

 

ovo se verovatno odnosi na englesko govorno podrucije ( mislim na ovih 55 plepoe) posto je istrazivanje vreseno verovatno na njima, a i verovatno su uvecali ovaj broj da ispadnu pametni :p

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...

×
×
  • Create New...