Jump to content
Sign in to follow this  
ivsa

Vicevi

Recommended Posts

Uhvate Hrvat i Slovenac zlatnu ribicu i kaže im ona da če im ispunit 3 želje ako ju puste. i dogovore se oni da Slovenac dobiva 2 želje, a Hrvat 1. Dođe Slovenac: "Prva želja mi je da istjeraš sve Hrvate iz Slovenije, a druga želja mi je da oko Slovenije izgradiš takav zid koji je nemoguće preskočit ili srušit da niti jedan Hrvat više ne dođe u Sloveniju." I ispuni njemu ribica obje želje. Dođe Hrvat na red i pita on jel taj zid pušta vodu. Odgovori njemu ribica da ne pušta, a na to će Hrvat: "Onda puni!" =)

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slovenija je tako mala zemlja da u zračnoj luci u Ljubljani ne postoje domaći letovi. (fakat ne postoje!)

Share this post


Link to post
Share on other sites

DRZAVNO UREDJENJE

Slovenska drzava uredjena je dosta ukusno i funkcionalno, obzirom na prilicno skucen prostor. Lijevo od ulaza nalazi se prostrano Cerknisko polje i neobicno namjestena Postojnska jama. Kroz sredinu drzave vodi rijeka Sava, uz koju se prolazi pored najveceg slovenskog naselja Ljubljane i dolazi do pomalo nametljivih Julijskih Alpa s nekoliko simpaticnih jezercica u podnozju. Desno od ulaza, pak, nalaze se nepretenciozni vinorodni brezuljci i decentno uredjene poljoprivredne povrsine. Drzava ima i nekoliko sporednih ulaza, a na jugozapadu i prozor

s kojega za lijepa vremena puca ceznutljiv pogled na more.

Share this post


Link to post
Share on other sites

PODRIJETLO

Slovenci su, u stvari, alpski Hrvati, a o njihovu hrvatskom podrijetlu govori i nedavno istrazivanje provedeno medju stedisama "Ljubljanske banke". Prema nekim uglednim tropolozima, Slovenci su nastali tako sto je Edvard Kardelj Hrvatima jebo mater, nakon cega je jedan dio Hrvata krenuo osnovim pravcem razvoja socijalistickog samoupravljanja prema zapadu. Uvjereni da su otkrili novu socijalisticku republiku, naselili su se i postepeno potpuno potisnuli autohtono stanovnistvo koje je, kako kaze predaja, bilo toliko skrto da su Hrvati tu zemlju nazvali "Slovenija".

Share this post


Link to post
Share on other sites

SPORT

Od sportova u Sloveniji najpopularnije je plivanje. Kako slovensko more, medjutim, nema propisane olimpijske dimenzije, Slovenci ne plivaju u moru, nego na snijegu. Posto, pak, na snijegu ne mogu plivati, oni po njemu hodaju, a obzirom na cinjenicu da po njemu ne mogu hodati, oni se po njemu krecu na narocitim drvenim letvama. Kako je, medjutim, na tim letvama po snijegu nezgodno hodati, oni se njima spustaju po planinskim padinama. Plivanje se u Sloveniji zove jos i smucanje ili skijanje. Od ostalih sportova u usponu je alpinizam, dok je atletika u krizi jer trkaci na srednjim i dugim prugama ne mogu dobiti austrijsku vizu.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Slovenija baci nuklearnu bombu na Ameriku, Amerika ništa ne vraća, tako prvi put, drugi put i treći put. Nakon toga nazove predsjednik Slovenije Georgea Busha i pita ga zašto ne vraća. Kaže George Bush:

- Dobit ćete vi svoje kad vas nađem na karti!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U Ljubljani na terasi jednog hotela, Hrvat doručkuje krišku kruha s marmeladom. Dolazi do njega Janez i žvače žvaku.

 

Pita njega Janez: - Ali, pa vi pojeste celo šnito kruha?

Hrvat mu odgovori: - Da.

 

Veli Janez: - Mi pa ne. Mi pojemo samo sredino in trdo koro bacimo v reciklažo. Potem pa od tega napravimo dvopek in ga prodamo Hrvatima!

 

Nastavi Janez žvakati žvaku i opet pita Hrvata: - Ali, pa vi pojeste celo marmelado?

 

Hrvat odgovori: - Da.

 

Janez mu veli: - Mi pa ne. Mi pojemo samo tisto v marmeladi kaj je mehko, a koščice in koro bacimo v reciklažo. Potem pa to recikliramo in prodamo Hrvatom.

 

Janez nastavi žvakati žvaku, a Hrvat njega pita: - Seksate li se vi Slovenci?

 

- Se vedno da, da! Odgovori Slovenac i nastavi žvakati...

 

- I što radite s upotrebljenim prezervativima?, pita ga Hrvat.

 

- Je kaj...? Jih pa bacimo!

 

- E vidiš, mi ih recikliramo, pa od njih napravimo žvake i prodamo ih Slovencima!!!

Share this post


Link to post
Share on other sites

U vlaku, u kupeu, sjede zgodna plavuša, časna sestra, Hrvat i Slovenac. Uđe vlak u tunel, nastane totalni mrak i u mraku se čuje masna šamarčina. Izađe vlak iz tunela, a Slovenac se drži za obraz i gleda zbunjeno.

Misli se časna "Sigurno je ovaj prostak pipkao plavušu, pa mu je ova vratila kako spada."

Misli se plavuša "Sigurno je ovaj išao pipkat mene, pa je slučajno dohvatio časnu, i dobio po zubima."

Misli se Slovenac "Sigurno je ovaj priprosti Hrvat išao pipkat neku od ove dvije pa sam ja dobio šamarčinu ni kriv ni dužan."

Misli se Hrvat "Kad će opet tunel da mu zaljepim još jednu, majku mu jebem slovensku!"

Share this post


Link to post
Share on other sites

Sudac: Optuženi, zašto ste pregazili dva slovenska gosta na magistrali?

 

Optuženi: Pa padala je kiša, pa nisam ih primjetio

 

Sudac: Ma dajte, sredina ljeta, nije bilo kapi već mjesecima

 

Opteženi: Ma naletio sam na uljnu mrlju pa je auto prosklizao

 

Sudac: Prema policijskom izvješću, vi ste jednoga odbacili ispod ceste, a poslije ste se vratili u rikverc i drugoga pregazili najmanje dva puta.

 

Optuženi: Jest, da im jeb... majku bahatu i opet bi to učinio. Dosta mi je njih,.. i piranskog zaljeva,.. i Nato-a i Europe.

 

Sudac: Pa što ne rečete. Dobro, ovog što vam je sradio haubu i šofršajbu tužit ćemo za uništavanje privatne imovine, a ovoga što ste gazili na cesti tužit ćemo za uništavanje državne imovine

Share this post


Link to post
Share on other sites
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...