Jump to content
Sign in to follow this  
El Presidente

Utorak 15.5.2007.

Recommended Posts

Ferrer-Soderling 1 @ 1,65 @ 14,00h @ Germania FT 1:6, 6:3, 6:2 http://www.bet-club.com/forum/public/style_emoticons/default/icon_mad.gif

ulog: 8/10

Ferrer je jedan od igrača na kojeg se uvijek isplati igrati, jer uvijek daje sve od sebe i jako je borben. Trenutno je 14 igrač svijeta. Ove godine ima omjer pobjeda i poraz 23-10. Osvojio je turnir u Aucklandu, a od boljih rezultata ostvario je : SF: Barcelona QF: ATP Masters Series Indian Wells, Rotterdam, ATP Masters Series Monte Carlo. Dobar i stabilan na svim podlogama. Jučer je pobjedio Bjorkmana u 1 kolu, sa 2:1 u setovima, malo te

Edited by Voluharica

Share this post


Link to post
Share on other sites

16:00, -2.5/Melzer J - Waske A, tip 1, @1.80, germania, 7/10

 

Melzer drzi 35. ranking, prije mjesec dana bio na 28. mjestu - najbolje u karijeri. Pocetkom sezone je igrao sve na hardu, ima finale u Las Vegasu, te polufinale u Sydneyu. Na clayu bas i ne briljira.U Houstonu izgubio lako od Zabalete, sa osvojenih svega 3 gema u mecu. u Monte Carlu odmah poraz od Roitmana 2:1, u Munichu poraz u cetvrtfinalu od Youzhnyog 2-0. U Romi naletio odmah na Canasa, 2-0. Rezultati ispod nekog prosjeka. Ali treba napomenut da ima tri osvojena turnira, od toga dva na zemlji. Zadnji je bio ATP u Buckurestu prosle godine. Jos jedan njegov mali plus je lijeva ruka s kojom igra. Inace bih isao protiv Melzera da igra sa nekim jacim, a posto je tu Waske, po meni klasu ispod Melzera, ne preostaje mi drugo osim pobjede Melzera.

Waske je domaci igrac, i to mu jedina prednost u ovom mecu. Trenutno je plasiran na 112. mjestu, najbolji mu je bio prosle godine - 89. mjesto. Ove sezone samo dva turnira na zemlji, challenger u Chiassu, polufinale i poraz od Berrera(118) 2-1. Igraci s kojima je igrao su bili puno slabijeg rankinga i kvalitete od Melzera. Igrao je i u Munichu, i nije bilo lose ako se gleda sam rezultat, po igri ovo nije zasluzio, poraz u 3. kolu od Baghdatisa koji je out forme 2-1. U prvom kolu prosao Stepaneka 7-6, 6-3. U drugom kolu je imao lakseg protivnika Branda(370), ali se vise namucio, pobjeda u dva tie breaka. Waske je igrac za challengere, i nista vise. Tu i tamo nastupi u zadnje vrijeme na nekom mastersu i pretezno odmah ispadne bilo na hardu ili clayu. Sumnjam da ce mu domaca publika bit od velike pomoci ovdje. Melzer ima vise tezih meceva u zadnje vrijeme, vise turnira u nogama na zemlji, igra na svim jacim turnirima, jos k tome i lijevak sto bi moglo predstavljat problema za Waskea.

Share this post


Link to post
Share on other sites

16:00 Morigami A.-Santangelo M. X @ 3.80 Tocan rezultat 2:1 (Santangelo) HL

 

Nakon odlicnog nastupa i osvojenog turnira u Pragu Morigami (trenutno 43. igracica na WTA listi) nastavlja sezonu na turniru iz Masters Serie u Rimu. U prvom susretu za protivnicu ima domacu igracicu Maru Santangelo (WTA-30.). Ovo im je i ujedno prvi sluzbeni suret na Touru.

Ove sezone Morigami je odigrala samo 14 meceva (7-7), osim naslova u Pragu na vecini odigranih turnira dosada ispadala je u prvim kolima. Za razliku od nje Santangelo je zabiljezila 30-ak meceva (18-12). Imala je relativno dobar pocetak sezone, a najdalje je stigla u Bangaloreu gdje je u finalu porazena od Shvedove. Na zemlji, sto crvenoj, sto zelenoj odigrala je vec nekoliko turnira, i na svima osim posljednjeg Berlina gdje je u tri seta porazena od Dementieve, je uspijevala proci u drugi krug.

S obzirom na rezultatski uvjerljiv put do naslova u Pragu, i trenutnu formu mislim da Morigami moze i u Rimu odigrati dovoljno dobro i uzeti set Talijanki, ali sveukupno pobjedi je cini mi se ipak bliza Santangelo. Iz toga razloga moj tip ovdje je pobjeda Santangelo rezlutatom 2:1 u setovima.

Share this post


Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Loading...
Sign in to follow this  

×
×
  • Create New...